Προς το περιεχόμενο

tracking σε δέματα από thomann


PGS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει μήπως κανείς αν γίνεται tracking στα δέματα από thomann (αφού έχουν σταλεί με UPS)??? Ελπίζω να γίνεται γιατί εν' όψη εορτών με έχει πιάσει τρελή αναμονή για τα καλούδια που παρήγγειλα...

Thanks in advance guys!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γινεται...παρε τηλεφωνο τον γιωργο αγγελοπουλο στο thomann και θα σου πει τον κωδικο...ισως και ακριβως που βρισκεται το πακετο...αν δεν ειναι ο γιωργος εκει ζητα απο καποιον αλλον...πες τον κωδικο παραγγελιας σου και θα σου πει...

 

8 ημερες κανει...τωρα με γιορτες μπορει να αργησει λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι παρόμοιο...

 

έχω παραγγείλει κάτι από ebay και ο πωλητής μου έχει δώσει tracking number(το έχει στείλει με USPS-EMS), και μέχρι να φύγει το αντικείμενο απο τις ΗΠΑ όλα ωραία και καλά...Έμπαινα στο site και έβλεπα το status της αποστολής, αλλά από κει και πέρα δεν μου βγάζει πληροφορίες...

 

απλώς μου λέει πότε έφυγε από την Αμερική και μετά τίποτα...μήπως από κει και πέρα πρέπει να το ψάξω στο site των ΕΛΤΑ?? Ρωτάω γιατί μπήκα στο site και δεν βρήκα τίποτα... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό εκεί και πέρα θα σου βγάλει πληροφορίες όταν το δέμα φτάσει Ελλάδα. Αλλά πόσες μέρες έχει που παρήγγηλες?? Γιατί τα EMS συνήθως κάνουν 2 με 4 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρήγγειλα 21/12...μπήκα σήμερα να δω το status της παραγγελίας και μου λέει το εξής:(στο usps.com) -

 

"Status: Out of Foreign Customs

 

Your item cleared customs at 10:07 PM on December 23, 2006. Information, if available, is updated every evening. Please check again later."

 

Να πάρω κανά τηλέφωμο να δω τι γίνεται? Ένα ρολόι είναι, μαζί με μεταφορικά πάει στα 200 ευρώ περίπου...Του είπα να το δηλώσει ως gift και να δηλώσει αξία κάτω από 40 ευρώ...Λέτε να στράβωσε εκεί η δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρήγγειλα 21/12...μπήκα σήμερα να δω το status της παραγγελίας και μου λέει το εξής:(στο usps.com) -

 

"Status: Out of Foreign Customs

 

Your item cleared customs at 10:07 PM on December 23' date=' 2006. Information, if available, is updated every evening. Please check again later."

 

Να πάρω κανά τηλέφωμο να δω τι γίνεται? Ένα ρολόι είναι, μαζί με μεταφορικά πάει στα 200 ευρώ περίπου...Του είπα να το δηλώσει ως gift και να δηλώσει αξία κάτω από 40 ευρώ...Λέτε να στράβωσε εκεί η δουλειά?[/quote']

 

Πάλι θα πληρώσεις φόρους ένα 30άρι πάνω κάτω γιατί φορολογούνται και τα μεταφορικά! Ότι και να κάνεις πλεόν δεν ξεφεύγεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι τη ευκαιρία είχα παραγγείλει απο thomman λίγο πριν τις γιορτές,και μπήκα σήμερα στο site να δώ άν υπάρχει tracking ή κάτι άλλο σχετικό,και δεν με έχει σαν καταχωρημένο χρήστη-πελάτη....σημειωτέον ότι ασφαλώς και είχα κάνει εγγραφή αφού είναι όρος για να κάνεις αγορά....τώρα απλά περιμένω,έχοντας κάνει δεύτερη εγγραφή....ελπίζω να μη φάω μουφιά...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρήγγειλα 21/12...μπήκα σήμερα να δω το status της παραγγελίας και μου λέει το εξής:(στο usps.com) -

 

"Status: Out of Foreign Customs

 

Your item cleared customs at 10:07 PM on December 23' date=' 2006. Information, if available, is updated every evening. Please check again later."

 

Να πάρω κανά τηλέφωμο να δω τι γίνεται? Ένα ρολόι είναι, μαζί με μεταφορικά πάει στα 200 ευρώ περίπου...Του είπα να το δηλώσει ως gift και να δηλώσει αξία κάτω από 40 ευρώ...Λέτε να στράβωσε εκεί η δουλειά?[/quote']

 

Πάλι θα πληρώσεις φόρους ένα 30άρι πάνω κάτω γιατί φορολογούνται και τα μεταφορικά! Ότι και να κάνεις πλεόν δεν ξεφεύγεις!!!

 

Και όμως δεν πλήρωσα τίποτα επί πλέον!! Σήμερα το πρωί μου το έφεραν στην πόρτα μου... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου