Προς το περιεχόμενο

tracking σε δέματα από thomann


PGS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχερός είσαι!! Εγώ παρήγγειλα από thomann στις 19/12 και ακόμα περιμένω. Εν τω μεταξύ στο site της ups η εξέλιξη έχει κολλήσει στο export scan της Νυρεμβέργης απ' τις 22 του μήνα... Να δω πότε θα' ρθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά καλή χρονιά και πολύ δημιουργία για το 2007!! Λοιπόν είχα παραγγείλει από thomann μια tonelab στις 19/12, το στείλαν στις 21/12 και ενώ έφτασε στα spata πριν τις 29/12 3 exceptions μετά ακόμα δεν το έχουν στείλει... Τους πήρα τηλ 3 φορές και μου πάσαραν κάτι γελοίες δικαιολογίες του στυλ ήρθε ο courrier αλλά δεν βρήκε κουδούνι με αυτό το όνομα... Και ότι ρώτησε τους ενοίκους και δεν ξέραν το όνομα!!! Εξοργισμένος τελικά έκλεισα ραντεβού και θα πάω σε λιγο να το πάρω απ' το αεροδρόμιο. Σημειωτέων μένω στον πλέον κεντρικό δρόμο του Χαλανδρίου...(πως δεν το βρήκε ένας θεός ξέρει). Please αν κάποιος είχε παρόμοια αντιμετώπιση απ' τη ups στα βόρεια προάστια ας μοιραστεί την εμπειρία του. Δεν έχω καμία όρεξη να θίξω οδηγούς χριστουγεννιάτικα αλλά αν είναι συχνό φαινόμενο θα τους τα χώσω πολύ άσχημα με ονόματα και καταστάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο εμενα μου ηρθε απο τον Θωμα μεσα σε 2 ημερες αλλα με TAXYΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ,δεν μπορω να καταλαβω αλλου στελνουν με ταχυμεταφορες και αλλου με UPS (φτου κακα ΟΛΕΣ οι ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ εταιρειες κουριερ ειναι Γ.Τ.Π στην Ελλαδα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντα απο θωμα μου ερχοντουσαν ακριβως την 8η μερα απ την μερα που εφευγαν απο γερμανια...τωρα λογω των εορτων τρωνε κατι κολληματα...κι εγω περυσι ειχα παραγγειλει μια φεντερ τετοια εποχη και εκανε πανω απο 2 εβδομαδες γιατι γινεται χαμος...ειχανε και καποια απεργια οι τελωνιακοι δεν ξερω αν το ακουσατε...

 

κι εγω εχω παραγγειλει απο schmidt λογικα αυριο φευγει απο γερμανια...εχω ακουσει οτι ειναι γρηγοροι ειμαι περιεργος να δω....

 

καλα superfunk σε 2 μερες ρε θηριο??ουτε προθυπουργος να ησουνα...

 

μηπως να βαζω εσενα να παραγγελνεις για μενα??? :D :D :D :D

 

παντως για πολυ ακριβα προιοντα και βαρια...καμπινες και ενισχυτες ο θωμας τα στελνει με μεταφορικη παρακαλω...

 

βεβαια τρως μια πικρα οταν εχεις μια καμπινα 4χ12 60 κιλα μεσα σε μια τεραστια κουτα που δεν εχεις που να την πιασεις και φυσικα ο υπαλληλος της μεταφορικης αν δεν του δωσεις κανα φραγκο στην αφηνει στο πεζοδρομιο και φευγει...ετσι μου εχει φυγει η μεση μια φορα...μεγαλη πικρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο εμενα μου ηρθε απο τον Θωμα μεσα σε 2 ημερες αλλα με TAXYΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ' date='δεν μπορω να καταλαβω αλλου στελνουν με ταχυμεταφορες και αλλου με UPS (φτου κακα ΟΛΕΣ οι ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ εταιρειες κουριερ ειναι Γ.Τ.Π στην Ελλαδα)[/quote']

ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΤΑ! Μόλις γύρισα απ' το αεροδρόμιο όπου πήρα την tonelab από το cargo 2 (που είναι η UPS). ¶λλη φορά θα ζητάω από thomann ΕΛΤΑ με σχόλιο στην παραγγελία. Δυστυχώς superfunk έχεις δίκιο. Εταιρίες παγκόσμιοι κολλοσοί με το που περνούν τα greek borders μετατρέπονται σε οικογενειακή βιοτεχνία Κυρ- Μήτσος. Αnyway η tonelab είναι τόσο ωραία που μου έφυγαν όλα τα νεύρα... Κρίμα που πρέπει να την αποχωρηστώ για κανά 3ωρο για δουλειά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αnyway η tonelab είναι τόσο ωραία που μου έφυγαν όλα τα νεύρα...

 

Με γειά...Και αυτό ειναι το βασικότερο....

Ευχαριστώ!!!! Ευτύχώς οι υποχρεώσεις τέλειωσαν νωρίς και τώρα γύρισα σπίτι και την σκαλίζω. Κατ' αρχάς σαν κατασκευή είναι πολύ στιβαρή και εμπνέει σιγουριά ότι τα 93 μου κιλά δεν θα διαλύσουν το wah της σε μία μέρα... Από ήχους την είχα ήδη ακούσει στο bon studio. Tι να λέμε... Μπορεί να μην έχει τα 250000 εφέ που έχουν κάτι άλλες πεταλιέρες αλλά στο ζήτημα ήχος there is simply no competition ειδικά σε αυτά τα λεφτά. Και για όσους δεν την προτιμούν γιατί πολυφοριέται πρέπει να τους πω ότι αν δεν μπορούν με τόσες επιλογές να βγάλουν το δικό τους ξεχωριστό ήχο τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει και δεν είναι της πεταλιέρας... It's party time!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Να ξεθαψω το θεμα μιας και ειναι η πρωτη μου παραγγελια απο thomann και θα ερθει με DHL και ΕΛΤΑ απο οτι καταλαβα (Parcel shipped (2.68kg by Post/DHL International)

ετσι ειπε κι ο Αγγελοπουλος που μιλησα...

εχω ενα parcel number, με αυτο γινεται tracking? και αν ναι που το βαζω?

Ο Αγγελοπουλος νομιζω μου ειπε για site του ΕΛΤΑ αλλα δε βρηκα τπτ.

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου