Προς το περιεχόμενο

Metal from Hellas


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[quote Αφού το εγραψαν πιο πάνω. Το μεταλ είναι η μουσική των γιαπηδων.  ;D

 

και μαλλον παιζανε σε τρωγλες για να τους περασει

το jet lag απο τα μεγαλα σαλονια εε;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είναι θέμα τοπικισμού, αλλά μια πραγματικότητα. Από όλες τις γύρω περιοχές μαζευόντουσαν όλοι για φραπόγαλα στον Γαλαξία- τα μέλη από τις πιο γνωστές μπάντες της εποχής.

 

Τέρρυ, Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Μπορεί η Νέα Σμύρνη να ήταν το κέντρο του μέταλ στην Αθήνα, αλλά υπήρχαν αξιολογότατες μπάντες με πολύ μεγάλο following π.χ. και στη Θεσσαλονίκη όπου εγώ πέρασα εκείνη την εποχή. Και μάλιστα ορισμένες πολύ υψηλότερης ποιότητας από εκείνες που μέλη τους παρουσιάζονται στο βίντεο.

 

Και ξέρω ότι το ίδιο συνέβαινε και σε ορισμένες από τις μεγάλες πόλεις εκτός Αθηνών και Θεσσαλονίκης.

 

Δεν μπορούσαν να δουν τι γίνεται αλλού; Ας έκαναν ένα ντοκιμαντέρ Metal in Athens.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τέρρυ, Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Μπορεί η Νέα Σμύρνη να ήταν το κέντρο του μέταλ στην Αθήνα, αλλά υπήρχαν αξιολογότατες μπάντες με πολύ μεγάλο following π.χ. και στη Θεσσαλονίκη όπου εγώ πέρασα εκείνη την εποχή. Και μάλιστα ορισμένες πολύ υψηλότερης ποιότητας από εκείνες που μέλη τους παρουσιάζονται στο βίντεο.

 

Και ξέρω ότι το ίδιο συνέβαινε και σε ορισμένες από τις μεγάλες πόλεις εκτός Αθηνών και Θεσσαλονίκης.

 

Δεν μπορούσαν να δουν τι γίνεται αλλού; Ας έκαναν ένα ντοκιμαντέρ Metal in Athens.

 

Σαφέστατα και υπήρχαν μπαντάρες στην Θεσσαλονίκη και αλλού- θυμάμαι τότε που ανεβαίναμε και παίζαμε στον Ελλήσποντο με τους Northwind και άλλους, και αυτοί με την σειρά τους κατέβαιναν Αθήνα, για τα αντίστοιχα live στους κινηματογράφους της εποχής.

 

Και βέβαια στην Αθήνα και άλλα σημεία ήταν hot spots για μεταλόμπαντες, πλην Νέας Σμύρνης.  

 

Εντάξει, έχει κενά το ντοκιμαντέρ, αλλά κάλυψε αρκετό έδαφος με τις μπάντες που είχαν δισκογραφία.  

 

 

ΥΓ: Ήταν και μια άλλη καλή μπάντα από Θεσσαλονίκη τον καιρό εκείνο (πλην των Northwind)- και δεν μου έρχεται το όνομα.

 

@Φιούζιος  ;D ;D ;D ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Ήταν και μια άλλη καλή μπάντα από Θεσσαλονίκη τον καιρό εκείνο (πλην των Northwind)- και δεν μου έρχεται το όνομα.

 

Αρκετές. Δεν θυμάμαι κι εγώ πλέον πολλές. Οι Conan μήπως;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αρκετές. Δεν θυμάμαι κι εγώ πλέον πολλές. Οι Conan μήπως;

Το όνομα κάτι μου λέει, αλλά δεν ήταν αυτοί. Ίσως οι Sarrisa, αλλά μπορεί και να θυμάμαι λάθος.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα κάτι μου λέει, αλλά δεν ήταν αυτοί. Ίσως οι Sarrisa, αλλά μπορεί και να θυμάμαι λάθος.

 

Sarissa υπήρχαν ναι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ίσως οι Sarrisa,

Αυτοί νομίζω ήταν από την Λάρσα, ιχα !  :P ;D ;D ;D

Δεν ήταν από Ζαλονικη. ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. Και τους Human Touch (λάθος αυτοί είναι Ο Γϊωτης) Vice Human , ήθελα να πω, δεν τους αναφέρει. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Υ.Γ. Και τους Human Touch (λάθος αυτοί είναι Ο Γϊωτης) Vice Human , ήθελα να πω, δεν τους αναφέρει. ;D ;D ;D

Φτου...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου