Προς το περιεχόμενο

Blue Screen of Death


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Είχε bugάρει το πρόγραμμα που μετράει τις θερμοκρασίες παιδιά, είναι πάλι Overheating πρόβλημα. Πώς το λύνουμε οριστικά;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όταν έχω ανοιχτά όλα όσα θέλω να τρέξω φτάνει και τους 90-95 μ.ο (παίρνει τη θερμοκρασία και των 4 πυρήνων).

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λυσεις για τώρα το πρόβλημα σου ανοιξε καπάκια (βγάλες οτι αφαιρείται απο το κουτί) και εαν μπορείς μην έχεις στριμωγμένο τον πύργο σε γωνιές ;)

 

για να ρίξεις την θερμοκρασία δοκιμάζεις με τη σειρα:

1) Καθαρίζεις πολύ καλά το PC με αέρα παντου

2) Εάν δεν έχεις καλή κυκλοφορία αέρα βάζεις εξτρα ανεμιστήρες στο κουτί για εισροή ή και εκροή αερα

3) Ανανεώνεις πάστα στον ανεμιστήρα CPU

4) Αλλάζεις σε καλύτερη ψύκτρα για την CPU

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για να ρίξεις την θερμοκρασία δοκιμάζεις με τη σειρα:

1) Καθαρίζεις πολύ καλά το PC με αέρα παντου

 

σχεδόν 30 χρόνια τώρα σε όσους "σοβαρούς" τεχνικούς έτυχε να ρωτήσω περί καθαρισμού, η απάντηση ήταν σταθερά η ίδια... ποτέ δεν "φυσάμε" την σκόνη (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων)...

 

προσωπικά λοιπόν στα pc μου χρησιμοποιούσα-ώ πάντα καθαρό πινελάκι στο ένα χέρι και ηλεκτρική σκούπα στο άλλο για να τα κρατάω σε καλή κατάσταση... με αυτόν τον τρόπο δεν είχα ποτέ πρόβλημα "μάκας" και κατ επέκταση υπερθέρμανσης (μάλιστα σε υπολογιστές που οι περισσότεροι στην περίπτωσή μου δουλεύουν ατέλειωτες ώρες)...

 

ΥΓ. επίσης να μην ξεχνάμε οι καλωδιώσεις να είναι το δυνατόν τακτοποιημένες ώστε να μην ενοχλούν την ομαλή ροή του αέρα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου