Προς το περιεχόμενο

FENDER TWIN REVERB 75 ORIGINAL ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ


Nine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε καποιον γνωστό τεχνικο που έχει εμπειρία να μιλήσω από αθηνα ?? Όπως το υπολογίζω μαζί με service κλπ θα πάει γύρω στα 550 οπότε οκ. Κουτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να κανω τον ξερολα, αλλαγη χρειάζονται οπωσδηποτε ολοι οι ηλεκτρολυτικοι πυκνωτες και ΜΟΝΟ. ΜΗΝ αλλαξεις τους υπολοιπους, αφου μερος της χροιας του ηχου βγαινει και απο αυτους, οι οποιοι λογω των υλικων κατασκευης δεν παθαινουν τιποτα (σε γενικες γραμμες, αφου και αυτοι, αραια και που θελουν αλλαγη, ιδιως αν ειναι τιποτα PIO, οποτε απλα τους πετας). Οι ηλεκτρολυτικοι περιεχουν ένα διηλεκτρικο υλικο σαν τζελ που με τα χρονια και τη θερμοκρασια ξεραινεται. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να περναει απο τον πυκνωτη DC (η δουλεια του ειναι να μην το αφηνει να περασει). Το αν συμβαινει αυτο, το καταλαβαινεις οταν ο ενισχυτης βουιζει κατα τη λειτουργια του. Για να ειμαι πιο σαφης, το βουητο προερχεται απο τους μεγαλους ηλεκτρολυτικους της τροφοδοσιας. Οι υπολοιποι προκαλουν μικρότερα και περιστασιακα προβληματα- κυριως κατι τσαφ η τριξιματα.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ σκέφτηκα πως αν αλλάξω από το μηχάνημα όλα αυτά δεν θα επηρεάσει τον ήχο? Προσωπικά μ αρέσει να ακούγεται και να φαίνεται vintage original κλπ.και ο ήχος δεν θέλω να αλλάξει..για τους ηλεκτρολυτικους μου ειπα ότι πρέπει οπωσδήποτε.. Αλλά πόσο να κοστίζει να αλλαξεις μόνο 7 ηλεκτρολυτικους ?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδω:

http://www.banzaimusic.com/Electrolytics/

και παρατηρησε διαφορες στις τιμες.

Μη νομισεις οτι ακριβοτεροι σημαινει και καλυτεροι.

Ο τεχνικος θα ζητησει οσα θελει, αναλογα με το που εισαι, πως θα σε κοψει, αν εχει τσακωθει-χωρισει- με τη γυναικα του κλπ.

Τηλεφωνο τεχνικου θα εδινα μονο σε εχθρο.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΕ οκ δεν ειναι ακριβοι. αααααντε να πανε και οι 7 κανα + - 50αρι.. Νταξ ρε παιδια αλλαγη πυκνωτων ειναι. ενα κολλητηρι θελει. και 10 λεπτακια. ΠΟΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ πια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ηλεκτρολυτικοί είναι σίγουροι για αλλαγή, αλλά πιθανόν να χρειαστούν κι άλλες επεμβάσεις για να είσαι ΟΚ (πχ ταλιμπανιές προηγούμενων ιδιοκτητών...)

 

Πάντως, έχεις τη βάση για πολλά ωραία πράματα...

 

Ρίξε ένα pm στον myster maze για επεμβάσεις. (Αν ήσουν στη Θεσσαλονίκη θα σε βοηθούσα εγω).

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου