Προς το περιεχόμενο

Εξαερισμός για Home Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...

Δωσε μας μερικες λεπτομερειες για το χωρο σου που ειναι? ειναι ισογειο υπογειο όροφος. Αποο που πχ θα τροφοδοτησεις με αερα?

 

Δες το θεμα μου "κατασκευη drum room" που ειναι παρομοια μικρος χωρος.

 

Ειμαι σε υπογειο και εβαλα 2 μοτερ εξαερισμου ενα να τραβαει και ενα να στελνει.

 

γυρω στα 300 μας πηγε την τοποθετηση την καναμε μονοι μας.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αφού δεν αισθάνεσαι καλά στο χώρο σου πρέπει να κάνεις κάτι οπωσδήποτε.

 

Δεν είμαι ειδικός αλλά στο δικό μου studio έχω φτιάξει μόνος μου τις ηχοπαγίδες και για μοτέρ έχω πάρει αυτό ( http://www.kaffe.gr/product/127/eksaeristires-aeragogon-).Ο δικός μου χώρος είναι 5.5 χ 3.5 και είμαι μία χαρά.

 

Επίσης επειδή η διαδρομή του αέρα μέσα απο το σωλήνα είναι μικρή (στη δικιά μου περίπτωση) έχω μόνο ένα μοτέρ να που βάζει αέρα στο χώρο και για την εξαγωγή του έχω ένα απλό εξαεριστήρα που βάζουν στα μπάνια.   

ik.thumb.JPG.8cd2b07d394d86a38502a7d148fde6fa.JPG

ju.thumb.JPG.1b77d032a9f2f7521207298e0d2f493c.JPG

ty.JPG.0e7091b5e0ac2660826e8ad294ca41a3.JPG

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Δωσε μας μερικες λεπτομερειες για το χωρο σου που ειναι? ειναι ισογειο υπογειο όροφος. Αποο που πχ θα τροφοδοτησεις με αερα?

 

Δες το θεμα μου "κατασκευη drum room" που ειναι παρομοια μικρος χωρος.

 

Ειμαι σε υπογειο και εβαλα 2 μοτερ εξαερισμου ενα να τραβαει και ενα να στελνει.

 

γυρω στα 300 μας πηγε την τοποθετηση την καναμε μονοι μας.

 

Είμαι σε όροφο και θα τροφοδοτήσω αέρα από το μπαλκόνι που βρίσκεται ακριβώς έξω από δωμάτιο.

 

Τι μοτέρ έβαλλες; Έχεις φωτογραφίες/link;

 

 

Καταρχήν αφού δεν αισθάνεσαι καλά στο χώρο σου πρέπει να κάνεις κάτι οπωσδήποτε.

 

Δεν είμαι ειδικός αλλά στο δικό μου studio έχω φτιάξει μόνος μου τις ηχοπαγίδες και για μοτέρ έχω πάρει αυτό ( ΕΞΑΕΡΙΣΤΗΡΕΣ ΑΕΡΑΓΩΓΩΝ).Ο δικός μου χώρος είναι 5.5 χ 3.5 και είμαι μία χαρά.

 

Επίσης επειδή η διαδρομή του αέρα μέσα απο το σωλήνα είναι μικρή (στη δικιά μου περίπτωση) έχω μόνο ένα μοτέρ να που βάζει αέρα στο χώρο και για την εξαγωγή του έχω ένα απλό εξαεριστήρα που βάζουν στα μπάνια. 

 

Το μοτέρ που πήρες είναι ίσως το καλύτερο στην αγορά και ίσως το πιο αθόρυβο, αλλά με τσουχτερή τιμή, το silent TD500 έχει 250.00€.

 

Τις ηχοπαγίδες που εφιαξες για το κανάλι του αέρα τις έχεις μέσα στο δωμάτιο ή έξω;

 

Για την εξαγωγή δεν έχεις ηχοπαγίδα; Μπορείς να ανεβάσεις φώτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δωσε μας μερικες λεπτομερειες για το χωρο σου που ειναι? ειναι ισογειο υπογειο όροφος. Αποο που πχ θα τροφοδοτησεις με αερα?

 

Δες το θεμα μου "κατασκευη drum room" που ειναι παρομοια μικρος χωρος.

 

Ειμαι σε υπογειο και εβαλα 2 μοτερ εξαερισμου ενα να τραβαει και ενα να στελνει.

 

γυρω στα 300 μας πηγε την τοποθετηση την καναμε μονοι μας.

 

Είμαι σε όροφο και θα τροφοδοτήσω αέρα από το μπαλκόνι που βρίσκεται ακριβώς έξω από δωμάτιο.

 

Τι μοτέρ έβαλλες; Έχεις φωτογραφίες/link;

 

 

Καταρχήν αφού δεν αισθάνεσαι καλά στο χώρο σου πρέπει να κάνεις κάτι οπωσδήποτε.

 

Δεν είμαι ειδικός αλλά στο δικό μου studio έχω φτιάξει μόνος μου τις ηχοπαγίδες και για μοτέρ έχω πάρει αυτό ( ΕΞΑΕΡΙΣΤΗΡΕΣ ΑΕΡΑΓΩΓΩΝ).Ο δικός μου χώρος είναι 5.5 χ 3.5 και είμαι μία χαρά.

 

Επίσης επειδή η διαδρομή του αέρα μέσα απο το σωλήνα είναι μικρή (στη δικιά μου περίπτωση) έχω μόνο ένα μοτέρ να που βάζει αέρα στο χώρο και για την εξαγωγή του έχω ένα απλό εξαεριστήρα που βάζουν στα μπάνια. 

 

Το μοτέρ που πήρες είναι ίσως το καλύτερο στην αγορά και ίσως το πιο αθόρυβο, αλλά με τσουχτερή τιμή, το silent TD500 έχει 250.00€.

 

Τις ηχοπαγίδες που εφιαξες για το κανάλι του αέρα τις έχεις μέσα στο δωμάτιο ή έξω;

 

Για την εξαγωγή δεν έχεις ηχοπαγίδα; Μπορείς να ανεβάσεις φώτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου