Προς το περιεχόμενο

Fender 6-χορδο μπάσο με τρέμολο!!!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι εγώ μάλλον θα θυσιάσω το σώμα από την 51 μου για δότη!

 

Και σίγουρα η τιμή είναι ποιο κάτω από 190 μέσω Ντούκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kι εγώ μάλλον θα θυσιάσω το σώμα από την 51 μου για δότη!

 

Και σίγουρα η τιμή είναι ποιο κάτω από 190 μέσω Ντούκα....

 

Μες στο μυαλό μου είσαι ρε μπαγάσα! :lol: :lol:

 

Αν το προχωρήσεις πες μου, βλέπω να μπαίνω κι'εγώ στο λούκι οπότε οι παραγγελίες θα πάνε επί 2!

 

Παρεμπιπτόντως (και για όποιον άλλο με 51 ενδιαφέρεται) o Jay (guitarfetish) φέρνει σύντομα pickguards για 51, και μάλιστα το ένα σχέδιο θα είναι σαν της Tele Deluxe, με έξτρα ποτενσιόμετρα και διακόπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παρα πολλα κομματια των Beatles αλλα & των Cure παιζει βασικο ρολο

 

χαρακτηριστικοτερο και πιο γνωστο ισως στο "A Forest" που εχει και solo.Σαν παλιος Curας (ακομα τους αγαπαω :) ) παντα ηθελα ενα για να μπορω να εχω τον ηχο οταν παιζω τα κομματια τους, αλλα ειναι ελαφρως πολυτελεια για μενα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρακτηριστικοτερο και πιο γνωστο ισως στο "A Forest" που εχει και solo.Σαν παλιος Curας (ακομα τους αγαπαω :) ) παντα ηθελα ενα για να μπορω να εχω τον ηχο οταν παιζω τα κομματια τους' date=' αλλα ειναι ελαφρως πολυτελεια για μενα :([/quote']

 

Σίγουρα είναι πολυτέλεια, με την έννοια ότι θα κάθεται σε μια γωνιά στο στούντιο για να το χρησιμοποιήσεις σε ένα τραγούδι το μήνα... αλλά είναι και κάτι ασυνήθιστο σαν κατασκευή, ήχο και αίσθηση, οπότε...

 

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι μιλάμε για βαρίτονες κιθάρες και η συζήτηση δεν πήγε (ακόμα) στο μέταλ... 8) Που είναι οι μέταλλοι του φόρουμ;

 

Janick!!! JANICK!!!! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Bass VI φοραει πιο βαρυ set χορδων απο μια συγχρονη baritone (π.χ.esp VB-400 baritone) και δεν νομιζω οτι θα βολευε για metal ουτε παικτικα ουτε ηχητικα.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια γιατι δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Bass VI φοραει πιο βαρυ set χορδων απο μια συγχρονη baritone (π.χ.esp VB-400 baritone) και δεν νομιζω οτι θα βολευε για metal ουτε παικτικα ουτε ηχητικα.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια γιατι δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα

 

Ναι, με το στάνταρ κούρδισμα σίγουρα όχι... Απλώς λέω ότι, για μένα τουλάχιστον, ακούγεται πιο ενδιαφέρον εκτός των ορίων του 'μέταλ', καθαρό ή με ελαφρύ λαμπάτο crunch ας πούμε.

 

Κάπου έχει χαθεί η μπάλα με τα χαμηλά κουρδίσματα στο μέταλ... δεν έχει που να μπει το μπάσσο στις μίξεις... :roll: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Bass VI φοραει πιο βαρυ set χορδων απο μια συγχρονη baritone (π.χ.esp VB-400 baritone) και δεν νομιζω οτι θα βολευε για metal ουτε παικτικα ουτε ηχητικα.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια γιατι δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα

 

1 χαρά βολεύει και στο Metal

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα χα.... σου την έφερα! Μάντεψε abraxas! :wink: :D :D

 

Έλα μου!

 

Για λέγε μεταλλά μου! :D

 

που έλεγες για το που πήγαν οι μέταλλοι του forum; Να ένας από την αρχή της κουβέντας!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου