Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Α' βοηθειών



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Επειδή μεταξύ μας έχουμε και ένα καλό Σαμαρείτη που υπηρετεί στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό, στο Σώμα Σαμαρειτών με ειδικότητα τη διάσωση, τις πρώτες βοήθειες και την αντιμετώπιση καταστροφών, μπορεί να κανονιστεί για τα ενδιαφερόμενα μέλη του noiz να παρακολουθήσουν μαθήματα Α' βοηθειών και διάσωσης δωρεάν και να αποκτήσουν διετές πιστοποιητικό γνώσεων.

 

Αυτό όπως φαντάζεστε, είναι πραγματική γνώση ζωής που μένει, (άσχετα με το πιστοποιητικό) και που ελπίζω να μην φανεί χρησιμο σε κανένα, αλλά... ποτέ δεν ξέρεις. (εμένα τουλάχιστον μου χρειάστηκε κανα δυό φορές) :cry:

 

Περιλαμβάνει θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση 12 ώρες σε 2 εξάωρα (από τον δικό μας :D cos_dr) και αξιολόγηση για χορήγηση βεβαίωσης.

 

Όσοι λοιπόν νομίζετε ότι θα σας ενδιέφερε παρακαλώ... κάντε ένα νόημα :roll: για να δρομολογηθει η διαδικασία.

 

Σχετικό site http://www.redcross.gr

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε κωστα γενναιε πολεμιστη , ΜΑΧΙΜΕ

αν και εχω μαθει να αντεχω στον πονο

και στις κακουχιες , καποιοι αλλοι δεν

εχουν μαθει ομως και χρειαζονται βοηθεια

ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη κινηση. Θα με ενδιεφερε παρα πολυ αλλα δεν ξερω αν θα με βολευει η ημερομηνια για να κατεβω. Παντως μπραβο στον cos_dr :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπράβο ρε παιδιά..... η δουλειά μου είναι :lol: :lol:

 

Όντως χρήσιμες οι γνώσεις πρώτων βοηθειών για να είμαστε σε θέση να κάνουμε όλες τις απαραίτητες ενέργειες και φροντίδα, σε ατυχήματα και αιφνίδιες νόσους , να προστατεύσουμε - διατηρήσουμε (αν είναι δυνατόν) στην ζωή τους συνανθρώπους μας αλλά και να προστατεύσουμε και τον εαυτό μας, να συνδράμουμε αποτελεσματικά στο μετέπειτα έργο των Ιατρών κλπ. κλπ.

 

Αν συμπληρωθεί ένας ικανος αριθμός ατόμων (απο 15 και ανω π.χ) το μόνο που θα βοηθήσω (εκεί κολλάει το μπράβο :lol: ) είναι να το οργανώσουμε όπως μας βολεύει χρονικά με τους εκπαιδευτές.

 

Έτσι κι αλλιώς χαρά μου είναι,

 

σημ. :!: Το πρόγραμμα εκαπίδευσης πολιτών σε θέματα πρώτων βοηθειών διοργανώνεται έτσι και αλλιώς σε όλη την Ελλάδα απο τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό. Μπορείτε όλοι να ζητήσετε πληροφορίες απο τα κατα τόπους Περιφερειακά Τμήματα Ε.Ε.Σ.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου