Προς το περιεχόμενο

Παλι δεν καταφερα να μπω στη λιστα


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5. The Eagles 2894558.png

Πλακα μας κανουν...(?)

 

Έλα μωρέ τώρα κι εσύ, μια τουρνέ Αιτωλοακαρνανία-Κ. Αχαγιά- Αμαλιάδα-Πύργο- Κ. Φολόη με το Παπακωνσταντίνου σαπορτ άμα κάνουν οι DP τη χτυπάνε άνετα τη κορφή της Λίτσας 8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποιοί είναι αυτοί ωρε?

μόνο τρεις ξέρω.

και απ αυτούς τρόμαξα με τους φλιτ και μούρθε να κλάψω με τη φάτσα του Joe Walsh....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ τώρα κι εσύ, μια τουρνέ Αιτωλοακαρνανία-Κ. Αχαγιά- Αμαλιάδα-Πύργο- Κ. Φολόη με το Παπακωνσταντίνου σαπορτ άμα κάνουν οι DP τη χτυπάνε άνετα τη κορφή της Λίτσας 8)

Το χαβα σου εσυ... ;D tomato.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι η μουσική δεν είναι άθλημα το είπαμε;

 

 

Η απόκτηση περιουσίας όμως είναι!  ;D  Απλά, λίγοι γνωρίζουν να το παίζουν σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά τα λεφτά τα έβγαλε για την μουσική της (και καλά...). Δεν δικαιούμαστε να πούμε ότι το θεωρούμε το γεγονός κατάντια και ενδεικτικό του πνευματικού τέλματος και του αμερικάνικου κοινού και του πλανήτη; Ναι, κατά τη γνώμη μας.

 

Φυσικά και το δικαιούσε. Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι λάθος. Το τέλμα ενός λαού, πνευματικό, κοινωνικό, οικονομικό δεν φαίνεται απ' το πόσα λεφτά έβγαλε η Perry αλλά απ' το σύνολο της εικόνας και των έργων που παράγει ο λαός αυτός. Κάποιος που ακούει Perry δεν είναι απαραίτητα καλύτερος ή χειρότερος από κάποιον που δεν ακούει. Άλλα είναι τα κριτήρια με τα οποία κρίνεις. Απλά τυγχάνει, ομολογουμένως, επειδή οι μουσικές αυτές απευθύνονται όντως σε πιο χαλαρές καταστάσεις οι άνθρωποι που τις παίρνουν στα σοβαρά να είναι πιο ... χαλαροί πνευματικά. Το τονίζω όμως το "παίρνουν στα σοβαρά". Πολύ αμφιβάλλω πως π.χ. όλοι οι νομπελίστες έχουν και "αντίστοιχα" γούστα. Και στους καθ' όλα σοβαρούς ανθρώπους βρίσκεις ασόβαρα γούστα. Στην τελική οι Αμερικάνοι παραμένουν κάτοικοι τους ισχυρότερου έθνους, κάτι σωστό θα κάνουν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κάτσε να δεις... πως λέγεται εκείνο που κρίνεις έναν ολόκληρο λαό αρνητικά με ελάχιστα και ill informed κριτήρια;... Κοίτα ρε γαμώτο δε το θυμάμαι τώρα...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το δικαιούσε. Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι λάθος.

 

Εδώ μπορείς να προσθέσεις και εσύ το: "κατά τη γνώμη μου". Εκτός αν πιστεύεις ότι εσύ κρίνεις με... αντικειμενικά κριτήρια, ενώ εμείς όχι.

 

 

 

 

Το τέλμα ενός λαού, πνευματικό, κοινωνικό, οικονομικό δεν φαίνεται απ' το πόσα λεφτά έβγαλε η Perry αλλά απ' το σύνολο της εικόνας και των έργων που παράγει ο λαός αυτός.

 

Εμ, συγνώμη, δεν πιστεύεις ότι η μουσική είναι πολιτιστική έκφραση; Αν από την πολιτιστική έκφραση δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα (σε μέσο όρο μιλάμε, για αυτές τις γενικεύσεις,έτσι; ), τότε ίσως συμφωνήσεις μαζί μου στο παρακάτω:

 

To επίπεδο ενός λαού, βρίσκεται στο επίπεδο των σχολείων, των νοσοκομείων και των φυλακών του, όπως έγραψε κάποτε και ένας πιο σοφός άνθρωπος από εμένα. Θα μπορούσαμε να μιλάμε κάποιες ώρες για το επίπεδο των αμερικάνικων φυλακών (με τους αλυσοδεμένους κατάδικους, την θανατική ποινή) και των σχολείων τους (με τους ανιχνευτές μετάλλων). Αλλά δεν θα είχε και πολύ νόημα. Αντιλαμβάνεσαι τα συμπεράσματά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δεις... πως λέγεται εκείνο που κρίνεις έναν ολόκληρο λαό αρνητικά με ελάχιστα και ill informed κριτήρια;...

Κατσε να δεις...πως λεγεται αυτος που με ελαχιστα και ill informed κριτηρια κρινει καποιους που κρινουν εναν λαο?...chin.gif

Νικολα, αν το βρεις ποσταρε το να το μαθουμε κι εμεις. Μη κρατας τη γνωση μονο για την παρτη σου. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δεις... πως λέγεται εκείνο που κρίνεις έναν ολόκληρο λαό αρνητικά με ελάχιστα και ill informed κριτήρια;... Κοίτα ρε γαμώτο δε το θυμάμαι τώρα...  ;D

 

 

Ρατσισμός λέγεται Νκόλα μου, σε ευχαριστώ πολύ για την συνεισφορά σου.

 

Μου θυμίζεις τώρα πώς λέγεται εκείνο το άλλο, στο οποίο δεν επιτρέπεις σε άλλους να εκφράζουν την γνώμη τους...;

 

 

 

 

Είδες πώς πάει το κόλπο, έτσι...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου