Προς το περιεχόμενο

Περιοχή "Γλυκά Νερά" . Τι παίζει;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Από Αττική δεν γνωρίζω τίποτα, και να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να μάθω. ;D ;D

Αλλά έγινε κάτι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον.

 

Σε ό,τι αγγελίες μεταχειρισμένων (εδώ και καιρό)  hi-fi , vcr κ.ο.κ., παλαιών και καλών μοντέλων έπεσα που με ενδιέφεραν.....το 90% ήταν σε μια περιοχή «Γλυκά Νερά», και μάλιστα όχι από τον ίδιο ιδιώτη πωλητή.

 

Και ερωτώ.

Παίζει κάτι με αυτή την περιοχή;

Είναι «γιάφκα» παλαιών hi-fi μοντέλων; ;D ;D ;D

Τύχη;

 

Υ.Γ.  Μην φανεί και κάπως το Post. Αγόρασα μάλιστα από κάποιον κύριο, και ήταν ταχύτατος, φθηνός και ευγενέστατος, το δε κομμάτι σε αρίστη κατάσταση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δεκαετια του 90 εκει αρχισαν να στεγαζονται καμποσα στουντιο recording  με πρωτο και καλυτερο του Σταμ.Σπανουδακη.Αυτες τις δυσκολες εποχες μαλλον εχουν σχεδον τελειωσει οι δραστηριοτητες των στουντιο της περιοχης ( ειναι μια περιοχη πανω στο παλιο δρομο Αθηνων -Λαυριου πισω απο το ορος Υμηττος ) .Δεν παιρνω και ορκο οτι ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα αλλα τσεκαρισε το με καποια τηλεφωνα !! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στην δεκαετια του 90 εκει αρχισαν να στεγαζονται καμποσα στουντιο recording  με πρωτο και καλυτερο του Σταμ.Σπανουδακη.Αυτες τις δυσκολες εποχες μαλλον εχουν σχεδον τελειωσει οι δραστηριοτητες των στουντιο της περιοχης ( ειναι μια περιοχη πανω στο παλιο δρομο Αθηνων -Λαυριου πισω απο το ορος Υμηττος ) .Δεν παιρνω και ορκο οτι ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα αλλα τσεκαρισε το με καποια τηλεφωνα !! ;)

Αυτό ναι, βγάζει ένα κάποιο λογικό νόημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90% ήταν σε μια περιοχή «Γλυκά Νερά», και μάλιστα όχι από τον ίδιο ιδιώτη πωλητή.

Και ερωτώ.

Παίζει κάτι με αυτή την περιοχή;

Να δεις που θα εχουν φωλια εκει περα...chin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να δεις που θα εχουν φωλια εκει περα...chin.gif

Κάτι τετοιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

είναι δίπλα στην Αγ. Παρασκευή που μένω (5 χιλιόμετρα)...

βέβαια μια και έχω μια πολύ καλή φίλη εκεί και κάποτε πήγαινα πολύ συχνά φαντάζομαι κάποια "ύποπτη κίνηση" θα την έπαιρνα χαμπάρι...

 

από την άλλη όμως, όχι πολλά χρόνια πίσω, η περιοχή αποτελούνταν από εξοχικά Αθηναίων που  πλέον κατοικούνται μόνιμα οπότε όλο και κάποιες συσκευές θα είχαν ξεμείνει μια και εκεί μεταφερόταν σταθερά κάθε μια που "πάλιωνε" στην πρώτη κατοικία... τώρα βέβαια θα μου πεις γιατί η vintage αφθονία στα sweet waters και όχι στη Λούτσα π.χ. ...  ::) ;D anyway...

 

θα πάρω το vintageόμετρο παραμάσχαλα και θα κάνω καμιά βόλτα από εκεί κι αν ανακαλύψω κάτι θα σε ενημερώσω αυθωρεί και παραχρήμα... μείνε ήσυχος Λάκη μ'... αν υπάρχει σπείρα θα την ξεσκεπάσω... ;D ;D ;D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

είναι δίπλα στην Αγ. Παρασκευή που μένω (5 χιλιόμετρα)...

βέβαια μια και έχω μια πολύ καλή φίλη εκεί και κάποτε πήγαινα πολύ συχνά φαντάζομαι κάποια "ύποπτη κίνηση" θα την έπαιρνα χαμπάρι...

 

από την άλλη όμως, όχι πολλά χρόνια πίσω, η περιοχή αποτελούνταν από εξοχικά Αθηναίων που  πλέον κατοικούνται μόνιμα οπότε όλο και κάποιες συσκευές θα είχαν ξεμείνει μια και εκεί μεταφερόταν σταθερά κάθε μια που "πάλιωνε" στην πρώτη κατοικία... τώρα βέβαια θα μου πεις γιατί η vintage αφθονία στα sweet waters και όχι στη Λούτσα π.χ. ...  ::) ;D anyway...

 

θα πάρω το vintageόμετρο παραμάσχαλα και θα κάνω καμιά βόλτα από εκεί κι αν ανακαλύψω κάτι θα σε ενημερώσω αυθωρεί και παραχρήμα... μείνε ήσυχος Λάκη μ'... αν υπάρχει σπείρα θα την ξεσκεπάσω... ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου