Προς το περιεχόμενο

γιατι βραχυκυκλωνονται οι μπαταριες?


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω παρει ενα πεταλακι distortion onerr dst-1 και δεν ξερω πως αλλα 2 φορες τορα σε 2 μερες μου καιει τις μπαταριες.τι μπορει να φταει?πρεπει να βγαζω πρωτα το πεταλι και μετα τον ενισχυτη απο το ρευμα η κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι στις τελειώνει; Ή ότι οι μπαταρίες ανατινάζονται;;; 8O

Ότι και να συμβαίνει πάντως, το πετάλι είναι ελλατωματικό. Πήγαινε το πίσω γρήγορα από εκεί που το πήρες!!! :wink:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1! Ειδικά του input πρέπει να το βγάζεις...

 

Σωστός! Σε αρκετά, αν όχι όλα τα πετάλια στό θηλυκό φις εμπεριέχεται και ο διακόπτης τροφοδοσίας.Δηλαδή με το που μπαίνει το καρφί αρχίζει η τροφοδοσία και κατα συνέπεια η κατανάλωση της μπατταρίας,άσχετα αν χρησιμοποιείται εκείνη τη στιγμή το πετάλι ή όχι.Οπότε άν αφήνεις το καρφί μέσα,δοκίμασε να το βγάλεις και να ξανακοιτάξεις άν το πρόβλημα παραμένει.

 

(Λατρεύω τις ακουστικές......χεχεχεχε)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει ενα πεταλακι distortion onerr dst-1 και δεν ξερω πως αλλα 2 φορες τορα σε 2 μερες μου καιει τις μπαταριες.τι μπορει να φταει?πρεπει να βγαζω πρωτα το πεταλι και μετα τον ενισχυτη απο το ρευμα η κατι τετοιο?

 

αν και δεν μπορω να καταλάβω τι λες :oops: (μας τα εχεις μπερδεψει λιγο μια & μας λες οτι βαζεις και τον ενισχυτη αλλα και το πεταλακι στο ρευμα,οποτε τι τις θες τις μπαταριες? 8O ) αν εννοιες οτι οι μπαταριες σου ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ γρηγορα,μαλλον θα ξεχνας το βισμα στο input του πεταλιου (κατι που δεν πρεπει να κανεις),διαβασε και το manual του πεταλιου τα περιγραφει ολα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει ενα πεταλακι distortion onerr dst-1 και δεν ξερω πως αλλα 2 φορες τορα σε 2 μερες μου καιει τις μπαταριες.τι μπορει να φταει?πρεπει να βγαζω πρωτα το πεταλι και μετα τον ενισχυτη απο το ρευμα η κατι τετοιο?

 

αν και δεν μπορω να καταλάβω τι λες :oops: (μας τα εχεις μπερδεψει λιγο μια & μας λες οτι βαζεις και τον ενισχυτη αλλα και το πεταλακι στο ρευμα' date='οποτε τι τις θες τις μπαταριες? 8O ) αν εννοιες οτι οι μπαταριες σου ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ γρηγορα,μαλλον θα ξεχνας το βισμα στο input του πεταλιου (κατι που δεν πρεπει να κανεις),διαβασε και το manual του πεταλιου τα περιγραφει ολα.[/quote']

 

Μάλλον ρωταει εαν πρέπει να βγάλει το πετάλι απο το καρφί πριν κλείσει τον ενισχυτή. Οπως όλοι ειπαν, βγάλε το καρφί οταν δεν παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και ξεχνάς τα καλώδια μέσα και τελειώνει η μπαταρία;;
ummmmmmm.ναι ειπαμε ποσο ωραια μερα ειναι σημερα? :lol: :lol:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αμα είναι να γελάω τόσο περιμένω επόμενο thread :lol: :lol: :lol: :lol:

Νά' σαι καλά.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου