Προς το περιεχόμενο

To Cubase 5 δεν βλεπει ολη τη ram


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλως σας βρηκα !

 

Μου προεκυψε το εξης προβλημα μετα απο αναβαθμιση που εκανα στο συστημα μου το οποιο ειναι το εξης:

 

AMD AM3 4core

16gb ram

 

Το προβλημα ειναι οτι το Cubase 5 δεν βλεπει ολη τη μνημη (προφανως γιατι ειναι 32αρι) με αποτελεσμα στο kontakt που χρησιμοποιω οταν περασω τα 3gb περιπου φορτωμένα samples να μου βγαζει μυνηματα οτι η μνημη δεν επαρκει κλπ και να κρασαρει το Cubase .. υπαρχει καποια λυση σε αυτο ? Θα ημουν υποχρεος αν καποιος γνωστης διαθεσει λιγο χρονο να μου απαντησει ..ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αγορασεις το 64αρι Cubase,υποθετω οτι και τα Windows σου ειναι στα 64 bit,32bit & παραπανω απο 4 GB (ουτε καν) μνημη αποκλειεται να δεις .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν όταν αγοράζει κανείς το Cubase, πάνε μαζί και οι δύο εκδόσεις (64 και 32 μπιτ). Τουλάχιστον σε εμένα αυτό έγινε και βέβαια επειδή έχω Windows 7 Ultimate στον μουσικό μου Η/Υ, βλέπει τη RAM μια χαρά.

 

Επικοινώνησε με την εταιρία για να βρεις τα 64 μπιτ, αλλά και πάλι αν έκανες αναβάθμιση στα Windows 10, φοβάμαι ότι μπορεί τόσο παλιό Cubase να μη δουλεύει.

 

Πάντως οι άνθρωποι της Steinberg (Yamaha) απαντάνε στους χρήστες και στις ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υπαρχει καποιο αλλο host παρομοιας αρχιτεκτονικης με το cubase χωρις το συγκεκριμενο προβλημα ?

Μα να αγοράσεις άλλο;  ;D

 

Έχεις windwos 64-bit πρέπει να βρεις και το 64-bit Cubase. Είναι απλό και ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο αλλο host παρομοιας αρχιτεκτονικης με το cubase χωρις το συγκεκριμενο προβλημα ?

 

Δεν είναι πρόβλημα. Είναι feature! :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου