Προς το περιεχόμενο

Εμπνευσμένο rock guitar solo


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να σου πω την άποψη μου για Dire Straights , Pink Floyd και DP, θα μου κόψεις την "καλημέρα"  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Aς σταματήσει εδώ αυτός ο παραλογισμός, σε παρακαλώ.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Aς σταματήσει εδώ αυτός ο παραλογισμός, σε παρακαλώ.  ;D ;D ;D

Fair enough  ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να σου πω την άποψη μου για Dire Straights , Pink Floyd και DP, θα μου κόψεις την "καλημέρα"  ;D ;D ;D ;D ;D

σε προκαλω!!!

 

 

κατσε να φερω ποπ κορν

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

σε προκαλω!!!

 

 

κατσε να φερω ποπ κορν

Νομίζω ότι είναι γνωστές οι θέσεις μου.

Δεν τους ακούω. Αν και τους έχω (σε κασσετες/δισκους/ cd)  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε τι θελω να μου πειτε;  :o

 

Υπάρχει καποιος εδω μέσα (και φυσικά λόγω ηλικίας  :P ) που θυμάται τον εαυτο του όταν πρωτοακουσε που κυκλοφόρησε το Highway Star;

 

Εγω που μεγάλωσα με deep purple και Pink Floyd στο σπιτι βαζοντας δισκους ο πατερας μου, δεν θυμαμαι πότε πρωτοακουσα τετοια ασματα!!!!

 

Απλα θελω να μου πειτε τις πρωτες σας εντυπώσεις της στιγμης ;) (για οσους θυμούνται)

Ναι εντυπωσιακα ολα. Και μετα  κοβαμε χερια οταν βγηκαν κατι Van halen, malmsteen, satriani, vai κλπ.

Μεχρι που τα επαιξα ολα αυτα ακριβως και ειπα δεν καθομαι να παιξω ακριβως και κανενα hendrix, που τα ειχα παραπεταμενα ως οχι τοσο εντυπωσιακα (σε στυλ "ΟΚ μωρε, οποτε τα θελησω, τσακ μπαμ τα περναω").

Και τοτε καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντυπωσιακα ολα. Και μετα  κοβαμε χερια οταν βγηκαν κατι Van halen, malmsteen, satriani, vai κλπ.

Μεχρι που τα επαιξα ολα αυτα ακριβως και ειπα δεν καθομαι να παιξω ακριβως και κανενα hendrix, που τα ειχα παραπεταμενα ως οχι τοσο εντυπωσιακα (σε στυλ "ΟΚ μωρε, οποτε τα θελησω, τσακ μπαμ τα περναω").

Και τοτε καταλαβα.

 

AFTO! +Beck

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AFTO! +Beck

Μεσα, αλλα αν θυμασαι, εχω ανεβασει και beck.

Μονο Hendrix δεν ανεβαζω. Γινεσαι ανετα ρεζιλι των σκυλιωνε.  ;D

 

Μιλαμε ομως για "εμπνευσμενα" και οχι απαραιτητα και δυσκολα.

Νομιζω του hotel california, του sweet home alabama, και του shine on you, ειναι καποια απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ το solo έκανε δεκάδες (τουλάχιστον) χιλιάδες πιτσιρικάδες να πιάσουν μια κιθάρα. Ο ορισμός του "εμπνευσμένου", αφού μιλάμε για τέτοια.

Κάτι το οποίο δεν μπορεί να ειπωθεί για την δουλειά κιθαριστών που έχουν ήδη αναφερθεί (και καλά σαν "ψαγμένες" επιλογές... ).

 

 

 

 

 

 

Και αυτό εδώ έκανε χιλιάδες ανθρώπους που ήδη έπαιζαν κιθάρα να προσπαθήσουν να το "βγάλουν". Από το μυαλό τους, όμως, με τίποτα...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου