Προς το περιεχόμενο

Vox Bulldog - Έσβησε η λάμπα και τα led


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα παιδιά....χτές την ώρα της πρόβας και συγκελρημένα μετά από 1 ώρα παιξίματος το πεταλλάκι παρουσίασε κάποιο πρόβλημα. Έσβησε η λάμπα και τα led απ τα κανάλια...στο clean έβγαζα κανονικά ήχο, αλλά όταν άναβα το πετάλι είτε το βασικό κανάλι είτε με το booster μαζί τίποτα ( έβγαινε ήχος αλλά ίσα ίσα που το άκουγες )....μπορεί να βοηθήσει καποιος!! φταίει η λάμπα η κατι άλλο??? και επίσης μπορεί κάποιος ανάλογα με την βλάβη να προσδιορίσει στο περίπου έστω το κόστος επισκευής???? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι στην εγγύηση, ξέρεις τι να κάνεις. Αν δεν είναι, αρχικά μπορείς να δοκιμάσεις την πεταλιέρα με ένα άλλο τροφοδοτικό και άλλη λάμπα (νομίζω 12ax7 φοράει, δες το manual).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Τα καλώδια τα τσέκαρες??Την τροφοδοσία???Μήπως δεν σου κάνει καλή επαφή??Στο λέω γιατί το ίδιο έχω πάθει με tuner της boss!Κουνούσα το βύσμα της παροχής και μου έκανε λαλακίες και κοψίματα στον ήχο...το διόρθωσα με ειδικό σπρεύ για επαφές!Τώρα το οτι σου δουλευει στο καθαρό κανάλι μάλλον είναι true bypass.Για τσέκαρε για αρχή τα καλώδια σου...ελπίζω να χαζό βοήθησα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σταμάτησε ύστερα από 1,5 ώρα πρόβας χωρίς να το κουνήσω! Τουλάχιστον δεν κατάλαβα να το κούνησα. Έπαιζα με τροφωδοτικό του studio αλλά το τσέκαρα οτι ήταν 9V όπως έπρεπε. Πριν λίγο το σύνδεσα με το δικό μου και άναψε κανονικά. Ελπίζω να έφτεγε το τροφωδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σταμάτησε ύστερα από 1,5 ώρα πρόβας χωρίς να το κουνήσω! Τουλάχιστον δεν κατάλαβα να το κούνησα. Έπαιζα με τροφωδοτικό του studio αλλά το τσέκαρα οτι ήταν 9V όπως έπρεπε. Πριν λίγο το σύνδεσα με το δικό μου και άναψε κανονικά. Ελπίζω να έφτεγε το τροφωδοτικό

 

;)

...πάρε ένα απο δαύτο''http://www.thomann.de/gr/boss_psa_230.htm?ref=search_rslt_boss+adapter_102842_0'' να βρεις την υγειά σου και ξέχνα των studio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να δεις πόσο ρεύμα (σε mA) καταναλώνει η πεταλιέρα σου, το γράφει πάνω το γνήσιο τροφοδοτικό. Πιθανόν το τροφοδοτικό που της συνέδεσες στο στούντιο να ήταν μικρότερο και γιαυτό να δυσλειτουργούσε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου