Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για strat.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ηχος που εχεις στο μυαλο σου λογικα ειναι ηχος απο καποια ηχογραφηση...ε μη περιμενεις αυτο τον ηχο να τον παρεις live και να κοβεις καλα στη μιξη...οπως σου ειπαν και οι αλλοι δωσε μεσαια απο τον ενισχυτη.Στα μπασα...σε τρωει λαχανο και σε καλυπτει το μπασο και η μποτα και στα πριμα τα πιατινια και το ταμπουρο αρα καταλαβαινεις οτι οσο περισσοτερα πριμομπασα βαζεις τοσο πιο πολυ ξεφλουδιζεται ο ηχος σου σε live καταστασεις...οποτε ψαξε τη με eq...εχω κ εγω ενα σετακι gfs lipstick σε μια στρατ μου...αρκετα low output μαγνητες...με μια χαρα ηχο...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Γενικα οι ρυθμισεις μου σε ενα TWIN που παιζω σπιτι ,ειναι τσιτα μπασα μεσαια και κομενα λιγο τα πριμα ,αν και η στρατ βγαινει καλα με ολα στο τερμα,επομενως δεν μου λειπουν .Το οργανο παντως μεταμορφωθηκε τοσο που λεω να κοψω παλι λιγο τους μαγνητες.

  Νομιζω η δουλεια εγινε ,αν και καποιος φιλος που τα ψαχνει μου ειχε προτυνει να βαλω μικρες λαμες στους επανω πολους των μαγνητων για να γεμισουν λιγο.Παντως η δουλεια μου εγινε .

  Ευχαριστω για τις απαντησεις,αυτο μου δεινει αρκετο χρονο παντως για να ανεβασω λιγο το Bugdet και να παω σε αυτο που ειχα αρχικα στο μυαλο μου .Παντως και οι Custom shop τις Φεντερ ειναι μια επιλογη που σκεφτομαι απο την αρχη .

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα να υποθεσω οτι τα στανταρ τις φεντερ στο σετ απ απευθυνεται σε δικους της μαγνητες.

 

δεν υπαρχουν std ρυθμισεις μαγνητων,δεδομενου οτι καθε παικτης παιζει διαφορετικα και εχει και διαφορετικα γουστα,οι ρυθμισεις της Fender ειναι απλα το εργοστασιακο σετ απ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000...φτηνή και αξιόπιστη λύση!!!!

http://www.fuzzville.gr/30--stratocaster

 

Με χίλια!

 

Στην classic vibe tele μου, ειναι απο το ίδιο εργοστάσιο τους, και δεν τους αλλάζω με τιποτα!

 

Ενώ, στην Στράτ μου έβαλα, τους city limits, και η vintage icon v6 απογειώθηκε!

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν std ρυθμισεις μαγνητων,δεδομενου οτι καθε παικτης παιζει διαφορετικα και εχει και διαφορετικα γουστα,οι ρυθμισεις της Fender ειναι απλα το εργοστασιακο σετ απ.

Ωραια αρα καλα μου ειπες για το υψος,ειλικρινα η κιθαρα πηρε πολυ τα πανω της.Ευχαριστω SF.

Με χίλια!

 

Στην classic vibe tele μου, ειναι απο το ίδιο εργοστάσιο τους, και δεν τους αλλάζω με τιποτα!

 

Ενώ, στην Στράτ μου έβαλα, τους city limits, και η vintage icon v6 απογειώθηκε!

 

 

Δεν διαφωνω καθολου απλα δεν θελω το επομενο σετ να ειναι παλι κινεζια ,χωρις προκαταληψη ,οτι εχω ακουσει για αυτους και σαν σχολιο ή σαν παιξιμο μου αρεσε πολυ ,απλα αν ειχα χρηματα οπως ειπα θα προτιμουσα ενα σετ απο τον Νικο τον Ασημενιο.Στην τελικη ειναι και Ελληνας το παιδι και κανει και πολυ καλη δουλεια.

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε οποιους θελεις αλλα το θεμα δεν ειναι η χωρα παραγωγης αλλα οι προδιαγραφες κατασκευης.και να πω οτι οταν παιζω στο στουντιο με την παρτκαστερ μου του αλλου του κιθαριστα του τρεχουν τα σαλια.pure vintage tonerider-fender c.s. fat fifties 1-0  :P

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ οι tonerider έχουν καλύτερες προδιαγραφές κατασκευής από τους Fender; Αυτό εννοείς;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβος.απλα οπως ολες οι αλλες τεραστιες φιρμες παραγουν στην κινα διαφορα προιοντα χωρις να εχουν χαμηλοτερη ποιοτητα ετσι ειναι και σε αυτην την περιπτωση

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ς προδιαγραφές κατασκευής

 

Παιδια για...μαγνητες μιλαμε οχι για διαστημοπλοια  ;D ;D

 

Σιγα την επιστημη και την τεχνολογια...

 

Παντως οι TR χρησιμοποιουν τα ιδια ΥΛΙΚΑ και προδιαγραφες των vintage Fender μαγνητων που αλλωστε και τα vintage sets της Fender χρησιμοποιουν....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου