Προς το περιεχόμενο

Robb Flynn (Μachine Ηead) VS Phil Anselmo's (Pantera) racism


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βάλε κάτι στον τίτλο να φαίνεται σε ποιον αναφέρεται.

 

Επίσης μπράβο στον Ρομπ που τη λέει στον ηλίθιο κάφρο που μεταξύ των άλλων είναι και ο λόγος που ο άλλος ο μαλάκας καθάρισε τον Dimebag και μπράβο και σε σένα που έβαλες το βίντεο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κάτι στον τίτλο να φαίνεται σε ποιον αναφέρεται.

 

Επίσης μπράβο στον Ρομπ που τη λέει στον ηλίθιο κάφρο που μεταξύ των άλλων είναι και ο λόγος που ο άλλος ο μαλάκας καθάρισε τον Dimebag και μπράβο και σε σένα που έβαλες το βίντεο.

 

Και όχι απλά του τη λέει, αλλά τον καθαρίζει σαν αυγό -με αξιοπρέπεια, γνώση, αγάπη για τη μουσική του -όταν λέει "count me out" το νιώθεις πόσο υπολογίζει ότι αυτό που λέει και κάνει τον πονάει.

Κι αν σε κάποιους φανεί απλοϊκό, σκεφτείτε ότι απευθύνεται σε αμερικάνους. Χρειάζεται να τους τα κάνει ταλιράκια.

 

Όσο δε για τον τίτλο, ευχαρίστως να το αλλάξω, αλλά σε τι; Τι θα έβαζες φίλε Ray?

(το τροποποίησα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ο Phil είναι γνωστός καμμένος και το μυαλό του έχει καεί εδώ και καιρό. Και μην ξεχνάμε πως μιλάμε για μια Αμερική που τα τελευταία 2-3 χρόνια έχουν υπάρξει πολλές περιπτώσεις αστυνομικής βίας προς εγχρωμους οπότε δεν μπορείς να πείς πως έχει απαλλαγεί απ' το πρόβλημα του ρατσισμού. Ωραίος ο Robb, μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι που να εξέφραζαν ανοιχτά την απέχθειά τους για τον ρατσισμό αλλά κυρίως για την ανοχή πρός τον ρατσισμό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο δε για τον τίτλο, ευχαρίστως να το αλλάξω, αλλά σε τι; Τι θα έβαζες φίλε Ray?

(το τροποποίησα)

 

Μια χαρά τώρα. Απλώς πριν δεν φαινόταν έστω λίγο το background της υπόθεσης.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι προφανώς υπέρ του να καταδικάζεται ο ρατσισμός, ακόμα και σε καίδια σαν τον Anselmo που προφανώς τα μισά του ενός τρίτου που λένε μπορείς να πάρεις σοβαρά, αλλά ομολογώ πως με χαλάει επίσης και η κιτρινίλα στα γνωστά μεταλλοτάμπλοιντζ (sic) καθώς και η ορμή του κάθε πικραμένου να πηδήξει στο όλο media hype train μπας και "φανεί".

 

Στο τέλος, πολύ αμφιβάλλω αν θα αποτραβηχτούν fans των superjoint ή ότι άλλο κάνει ο Anselmo τώρα και το όλο θέμα θα λειτουργήσει ως clickbait τίτλος μέχρι να ξεχαστεί μεθαύριο που θα πετάξει καμιά άκυρη ο Mustaine ξέρω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσαν ποτέ οι Mαchine Head, αλλά έχω δει το βιντεάκι του Flynn καμιά 15αριά φορές σήμερα.

Aπ' την άλλη, μου άρεσαν παλιότερα οι Alice in Chains...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι προφανώς υπέρ του να καταδικάζεται ο ρατσισμός, ακόμα και σε καίδια σαν τον Anselmo που προφανώς τα μισά του ενός τρίτου που λένε μπορείς να πάρεις σοβαρά, αλλά ομολογώ πως με χαλάει επίσης και η κιτρινίλα στα γνωστά μεταλλοτάμπλοιντζ (sic) καθώς και η ορμή του κάθε πικραμένου να πηδήξει στο όλο media hype train μπας και "φανεί".

 

Στο τέλος, πολύ αμφιβάλλω αν θα αποτραβηχτούν fans των superjoint ή ότι άλλο κάνει ο Anselmo τώρα και το όλο θέμα θα λειτουργήσει ως clickbait τίτλος μέχρι να ξεχαστεί μεθαύριο που θα πετάξει καμιά άκυρη ο Mustaine ξέρω γω.

 

Όταν είσαι δημόσιο πρόσωπο, καλό είναι να ξέρεις ότι θα δεχθείς και δημόσια κριτική.

Πόσο μάλλον όταν η αντίδρασή *σου* δείχνει έναν αμετανόητο φασίστα:

"Ζήτησε λέει συγνώμη από τους φανς του, επειδή περίμενε μέχρι το τέλος του live για να αποτίσει φόρο τιμής στον Χίτλερ". (δες το λινκ

http://thehardtimes.net/2016/01/28/phil-anselmo-apologizes-for-waiting-until-end-of-show-before-paying-tribute-to-hitler/  )

 

Οι φανς των Pantera τι λένε; Δέχομαι ότι το έργο ενός καλλιτέχνη τον ξεπερνάει, πολύ συχνά  δεν ταυτίζεται με αυτό ο ίδιος ως προσωπικότητα. (Κι όταν ταυτίζεται κάποιος με το έργο του, τότε συχνά μιλάμε για καλλιτέχνες larger than life όπως στην περίπτωση π.χ. του Lemmy ή του Bowie, αλλα αυτοί είναι άλλη ιστορία και ίσως κακώς τους αναφέρω σε ένα τέτοιο ποστ).

 

H πράξη του Lynn από την άλλη είναι γενναία. Όποιος δεν θέλει να είναι μέρος ενός πράγματος που καταδικάζει, παραιτείται. Είτε είναι πολιτικός, είτε εργαζόμενος, είτε ροκ σταρ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου