Προς το περιεχόμενο

Bias Head- Amp Match Amplifier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

https://youtu.be/JbZZwtmaolo

 

Ξεφεύγει σιγά σιγά το πράγμα. Πολύ ωραίο το μηχανηματάκι, ωραίο design, σχετικά καλή τιμή. Βέβαια όσο έχω το Axe Fx μου δε με νοιάζει τίποτα από ενισχυτές! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρηστε ότι σε όλα αυτά τα demo modelling προιοντων, χρησιμοποιουν κιθαρες με μονοπηνιους για τα καθαρα-crunch μερη για να δοθει η ψευδαισθηση της δυναμικης αποκρισης του ενισχυτή απο το 'σκασιμο' του single coil, ενώ παντα στα βρωμικα με διπλους κανουν τσουγκα-τσουγκα μονο . Επιμενω ότι δεν είναι αντιπροσωπευτικα δειγματα όλα αυτά, σε single note lead parts μπορεις αμεσως να καταλάβεις το καθολου σφιχτο μπασο των modelling που 'χυνεται' παντου, κατι που βεβαια δε γινεται αντιληπτο όταν κοπανας power chords αποκλειστικα ενώ και στα καθαρα με διπλους η αποδοσή τους είναι τουλάχιστον απαράδεκτη.

 

Το δυστύχημα είναι ότι πολύς κόσμος 'ψηνεται' από κατι τετοια και πληρωνει, ενώ κατά τη γνωμη υπαρχουν μπόλικες 'φιρμες' του youtube που κανουν ελεεινα 'demos' και το παιζουν και σοβαροι επαγγελματιες... /end_rant

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάντως που έχω ενταχθεί στο χώρο αυτό, παίζω και με single και με διπλούς και δεν ακούω καμία ψευδαίσθηση. Βέβαια γούστα είναι αυτά. :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω ενταχθεί στο χώρο αυτό, παίζω και με single και με διπλούς και δεν ακούω καμία ψευδαίσθηση. Βέβαια γούστα είναι αυτά. :)

 

Αναφερομουν συγκεκριμένα σε modelling software, όπως το bias fx της positive grid,και αλλα ομοια τους, δεν εχω αμφιβολια ότι το axe fx θα είναι εξαιρετικό σε αυτό που κάνει.

 

Και εγω παντως χρησιμοποιώ το Guitar Rig κυριως και το Revalver ενιοτε αφου δεν εχω καλυτερο εξοπλισμο...χρησιμοποιήσιμους ηχους μπορουν να δωσουν, αλλα τα demo του youtube είναι παραπλανητικα. That is all  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σίγουρα αν δεν ακούσεις από κοντά και να παίξεις κυρίως, συμπέρασμα δεν βγάζεις.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου