Προς το περιεχόμενο

Ίσως το καλύτερο λάιβ που είδα από το Where the light is


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ο καλύτερος ήχος από τρίο που άκουσα - επίσης από το Where light is του John Mayer.

 

Σας στέλνω κατευθείαν στο αγαπημένο μου κομμάτι τελευταία αλλά όλο το λάιβ είναι στο λινκ και μαμάει:

 

 

(Τι έγινε; Βαρέθηκε να του είναι όλα εύκολα με την πένα και αποφάσισε να το δυσκολέψει λίγο; Δεν φαίνεται να ζορίζεται πάντως το παιδί...)

 

Αξίζει επίσης να σημειωθεί η υστερία των γιαπωνέζων φανς...  :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....k κορυφαια σκηνοθεσια να προσθεσω!!!

 

 

μια παρατηρηση μονο κ μονο για συζητηση....βλεποντας τετοιους ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΑΡΕΣ,αναρωτιεμαι πως ενας κοτζεν,ο οποιος εχει ολο το πακετο κ ακομα περισσοτερα,δεν εχει καταφερει να γραψει pop(ular) koμματια,ενω αλλοι με τις μισες ικανοτητες το κανουν με μεγαλη ευκολια....οσο μεγαλωνω σκεφτομαι οτι ισως το πιο δυσκολο πραγμα στη μουσικη ειναι να γραψεις δημοφιλη κομματια!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....k κορυφαια σκηνοθεσια να προσθεσω!!!

 

 

μια παρατηρηση μονο κ μονο για συζητηση....βλεποντας τετοιους ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΑΡΕΣ,αναρωτιεμαι πως ενας κοτζεν,ο οποιος εχει ολο το πακετο κ ακομα περισσοτερα,δεν εχει καταφερει να γραψει pop(ular) koμματια,ενω αλλοι με τις μισες ικανοτητες το κανουν με μεγαλη ευκολια....οσο μεγαλωνω σκεφτομαι οτι ισως το πιο δυσκολο πραγμα στη μουσικη ειναι να γραψεις δημοφιλη κομματια!

 

Δεν χρειάζεται να είσαι ο Χέντριξ για να γράψεις ΚΑΛΟ τραγούδι. Μη μπλέκεις την ικανότητα στη χρήση του οργάνου, με τη σύνθεση . ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ-ντράμερ-μπουζουκτσής, άκου μουσική.

Σόρυ κιόλας, αλλά ημαρτόνε,  οι κλασσικοί κιθαρίστες είναι παρασάγγας  ανώτεροι των ηλεκτρικών, γιατί κανένας δεν μας βάζει κανά τέτοιον να μας φύγει το καφάσι? και όλοι μας σερβίρετε κάτι κοντοσούβλια που απορείτε γιατί δεν είναι πόπουλαρ  ::)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να είσαι ο Χέντριξ για να γράψεις ΚΑΛΟ τραγούδι. Μη μπλέκεις την ικανότητα στη χρήση του οργάνου, με τη σύνθεση . ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ-ντράμερ-μπουζουκτσής, άκου μουσική.

Σόρυ κιόλας, αλλά ημαρτόνε,  οι κλασσικοί κιθαρίστες είναι παρασάγγας  ανώτεροι των ηλεκτρικών, γιατί κανένας δεν μας βάζει κανά τέτοιον να μας φύγει το καφάσι? και όλοι μας σερβίρετε κάτι κοντοσούβλια που απορείτε γιατί δεν είναι πόπουλαρ  ::)

αυτο ακριβως ειναι το συμπερασμα μου!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να είσαι ο Χέντριξ για να γράψεις ΚΑΛΟ τραγούδι. Μη μπλέκεις την ικανότητα στη χρήση του οργάνου, με τη σύνθεση . ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ-ντράμερ-μπουζουκτσής, άκου μουσική.

Σόρυ κιόλας, αλλά ημαρτόνε,  οι κλασσικοί κιθαρίστες είναι παρασάγγας  ανώτεροι των ηλεκτρικών, γιατί κανένας δεν μας βάζει κανά τέτοιον να μας φύγει το καφάσι? και όλοι μας σερβίρετε κάτι κοντοσούβλια που απορείτε γιατί δεν είναι πόπουλαρ  ::)

 

+100000000000

 

σκεφτομαι οτι ισως το πιο δυσκολο πραγμα στη μουσικη ειναι να γραψεις δημοφιλη κομματια!

 

φυσικα και ειναι,για τον απλο λογο οτι δεν διδασκεται ουτε μπορει να μαθευτει,ειτε το εχεις ,ειτε δεν το εχεις....συνηθως παντως απαιτει εμπειριες,ειλικρινεια και πανω απο ολα ΕΚΘΕΣΗ.

 

Παντως ο συγκεκριμενος εχει γραψει δημοφιλη τραγουδια ειδικα με τους POISON.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο καλύτερος ήχος από τρίο που άκουσα - επίσης από το Where light is του John Mayer.

Προφανώς εννοείς πρόσφατα.

Και το project των Whinery Dogs του Kotzen σπέρνει, θερίζει κι αιχμαλώτους δεν παίρνει.

Και να σκεφτείς ότι δεν μου λέει πολλά συνθετικά ο Kotzen.

Παίχτουρας τρελλός, φωνή αδιαμβισβήτητα και μια ροκ εμφάνιση την έχει.

Πάντα μου έδινε ότι του λείπει το κάτι τις (δεν ξέρω τι κι αν ήξερα, σε μένα θα το χρησιμοποιούσα  ;D ) για να γίνει superstar.

 

Αυτοί οι Ιάπωνες ρε γαμώτο.....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Παντως ο συγκεκριμενος εχει γραψει δημοφιλη τραγουδια ειδικα με τους POISON.

Πολύ σωστό.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Native_Tongue_%28album%29#Production_and_marketing

 

 

Πάντα μου έδινε ότι του λείπει το κάτι τις (δεν ξέρω τι κι αν ήξερα, σε μένα θα το χρησιμοποιούσα  ;D ) για να γίνει superstar.

 

 

 

Λάθος εποχή.

Βγηκε τη στιγμή που τελείωνε το super σταριλικί στη Ροκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό που λέει ο LK αλλά και πάλι ο άνθρωπος το είδε το stadium rock έστω και στα τελευταία του με Poison και Mr. Big.

 

Audiokostas σου προτείνω να ακούσεις τον τελευταίο δίσκο του. Πιστεύω ότι θα αλλάξεις γνώμη.

 

Τώρα για το καλό και το πόπουλαρ που λέει και ο Σαμηπαράγκας το ένα δεν σημαίνει απαραιτήτως το άλλο ετσι δεν είναι;

 

Για να είσαι πόπουλαρ πρέπει να τρέχουν μαζί πολλά πράγματα και κυρίως να το κυνηγάς.

 

Κλασικό παράδειγμα ο Μποναμάσα που εντάξει καλός κιθαρίστας είναι, φωνή δεν έχει, τα μισά που παίζει είναι διασκευές αλλά τεσπαν έχει κάνει μια σχετικά καλή καριέρα για την post-guitarhero εποχή που ζούμε μόνο και μόνο με το κυνήγι και το μάρκετινγκ.

 

Ο Kotzen από την άλλη δεν φαίνεται να πολυενδιαφέρεται, και ουσιαστικά προμοτάρει περισσότερο την κόρη του από τον εαυτό του.

 

Πάντως θεωρώ ότι αν έπεφτε η κατάλληλη προώθηση όλα από τα τραγούδια που αναφέρω στο πρώτο ποστ θα ήταν χιτάρες (ορισμένα είναι ακόμα καλύτερα στη στουντιακή εκτέλεση) τουλάχιστον στα ροκ τσαρτς.

 

Αλλά μόνος του γράφει (τον προηγούμενο δίσκο του τον είχε γράψει όλο μόνος του, δεν ξέρω για τον τρέχοντα), νομίζω ότι μόνος του κάνει publishing και κάνει την πλάκα του γενικώς.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι το παραπάνω λάιβ έχει μπει ολόκληρο στο Youtube όπως κυκλοφόρησε σε DVD από τον ίδιο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο καλύτερος ήχος από τρίο που άκουσα - επίσης από το Where light is του John Mayer.

 

Σας στέλνω κατευθείαν στο αγαπημένο μου κομμάτι τελευταία αλλά όλο το λάιβ είναι στο λινκ και μαμάει:

 

 

(Τι έγινε; Βαρέθηκε να του είναι όλα εύκολα με την πένα και αποφάσισε να το δυσκολέψει λίγο; Δεν φαίνεται να ζορίζεται πάντως το παιδί...)

 

Αξίζει επίσης να σημειωθεί η υστερία των γιαπωνέζων φανς...  :P

 

Aνατριχιαστικό. Αυτό το βίντεο έβλεπα το πρωί και σκεφτόμουν πόσο καλό είναι. Πάντως συμφωνώ με audiokostas, κάτι του λείπει (μη προφανές) για να περάσει στο επόμενο επίπεδο. Πάντως εγώ τον απολαμβάνω πάντα. Και τρελό κιθαρόνι με δάχτυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου