Προς το περιεχόμενο

"Yugen" (Dissertation Project)


ex-guitalele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Ένα βίντεο που έκανα στα πλαίσια της πτυχιακής μου εργασίας.

 

Συνέθεσα την μουσική και έκανα το μοντάζ και οι φωτογραφίες είναι του αστροφωτογράφου J-P Metsavainio.

 

 

Στην περιγραφή του βίντεο γράφω σχετικά με την προσέγγιση μου στην μουσική κάτι που με προβλημάτισε στην αρχή.

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως έχει αυτό που ακούσαμε είναι λίγο θολό: δε σε αφήνει να "χαθείς" πουθενά σαν ακροατής, μολονότι δε λείπουν ούτε οι ιδέες ούτε η άποψη. Νομίζω ότι λίγο μεγαλύτερη "επιμονή", λίγο λιγότερες αλλαγές δηλαδή, θα έδιναν πόντους.

Υποθέτω (άσχετος ων) ότι θα μπορούσε κάλλιστα να λειτουργεί σαν ιντερμέτζο ανάμεσα σε δύο άλλα κομμάτια. Είναι μέρος κάποιου μεγαλύτερου έργου;

 

Βέβαια αν είσαι μόνο 21 όπως γράφεις στο προφίλ σου, θα δεις κι εσύ ότι συν τω χρόνω θα ωριμάζουν και οι ιδέες και η... χωροταξία. Συνεπώς παίζε/γράφε και μην ασχοληθείς και πάρα πολύ με τα παραπάνω.  ;)

 

Καλή συνέχεια!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως έχει αυτό που ακούσαμε είναι λίγο θολό: δε σε αφήνει να "χαθείς" πουθενά σαν ακροατής, μολονότι δε λείπουν ούτε οι ιδέες ούτε η άποψη. Νομίζω ότι λίγο μεγαλύτερη "επιμονή", λίγο λιγότερες αλλαγές δηλαδή, θα έδιναν πόντους.

Υποθέτω (άσχετος ων) ότι θα μπορούσε κάλλιστα να λειτουργεί σαν ιντερμέτζο ανάμεσα σε δύο άλλα κομμάτια. Είναι μέρος κάποιου μεγαλύτερου έργου;

 

Βέβαια αν είσαι μόνο 21 όπως γράφεις στο προφίλ σου, θα δεις κι εσύ ότι συν τω χρόνω θα ωριμάζουν και οι ιδέες και η... χωροταξία. Συνεπώς παίζε/γράφε και μην ασχοληθείς και πάρα πολύ με τα παραπάνω.  ;)

 

Καλή συνέχεια!

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την εποικοδομιτική κριτική!

 

Όχι δεν είναι μέλος μεγαλύτερου έργου, η υπόλοιπη εργασία αποτελεί γραπτό κείμενο.

 

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα σκεφτεί να χρησιμοποιήσω γλυκερή, συναισθηματική μουσική (καθώς σε ένα μέσο ακροατή αυτό έρχεται στο μυαλό όταν βλέπει ή ακούει αστέρια) και όντως σε κάποια σημεία αυτό έκανα.

 

Εν τέλη όμως προτίμησα να κάνω κάτι πιο πειραματικό και καινούριο για μένα. Σίγουρα επιδέχεται βελτίωση η συνθετική μου σκέψη και κριτικές σαν την δική σου βοηθούν σε αυτό.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Υ.Γ. Ναι είμαι 21. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου