Προς το περιεχόμενο

action σε tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το nut συμφωνα με το super αρθρο ειναι Γ.Τ.Π. δοκιμασα με καποιες πατεντες να το σηκωσω ωστε να συμβαδιζει με τα λεγομενα του αρθρου αλλα δεν εγινε τιποτα

 

τι εννοεις να το σηκωσεις? 8O τριζουν οι χορδες και στο πρωτο ταστο?? 8O

 

αν το σηκωσεις το action θα γινει ακομα πιο ψηλο!!

 

μετρησες το relief Του μπρατσου?

 

1,7mm ειναι υπερβολικο για 12ο ταστο (αν ηταν στο 17ο θα ηταν οκ)

 

α,ΒΑΛΕ ΤΟ pICKGUARD ξανα ΤΩΡΑ..... :!: :lol:

 

Αληθεια ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΣ ΝΑ ΣΤΗΝ ΣΕΤΑΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΣ??

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να το σηκωσεις? icon_eek.gif τριζουν οι χορδες και στο πρωτο ταστο??

Οχι ενταξει στο πρωτο ταστο δεν τριζουν!

Αν τα λεγομενα σου στο super αρθρο ειναι σωστα (γεγονος για το οποιο δεν αμφβαλω) το Nut ειναι κοντο γιατι με καποταστο στο 2ο ταστο, απο το 1ο δεν περνουσε ουτε ασημι rilza :lol: σκεφτηκα να το σηκωσω ελαχιστα μπας και γινει τιποτα αλλα δεν...

το rilief του μπρατσου ειναι μια χαρα!

 

Το pickguard βρισκεται στην σωστη θεση, στο συρταρι!

 

Δεν απαιτησα να την σεταρουν γιατι

α) γιατι ηλπιζα να τα καταφερω μονος μου, το εχω κανει αρκετες φορες αλλωστε (super αρθρο rules 8) )

β) την πειρα παραμονη πρωτοχρονιας και την ηθελα κατω απο το δεντρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως θα ηθελα να σε βοηθησω αλλα η τεχνολογια δεν επιτρεπει ακομα το ιντερνετικο σετ απ.. :lol:

 

αρα τη ζαλωνεσαι και βουρ στο μαγαζι που την αγορασες να στη σεταρουν (ΔΩΡΕΑΝ φυσικα)

 

παρεμπιπτοντως το Nut σου ειναι ΤΕΛΕΙΑ κομμενο εφοσον δεν τριζουν οι χορδες στο πρωτο ταστο και ειναι τοσο χαμηλα κομμενο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλό πάντως είναι πως, αν υποθέσουμε ότι φτιάχνονται τα τάστα (δηλαδή κάποιος τα τρίβει.. μόνα τους δε νομίζω να συγκινηθούν...), αυτή η γέφυρα επιτρέπει πάρα πολύ χαμηλό action. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδν θα ηταν καλη φαση να γινονταν αυτο? :D

Ελπιζω με ενα after market μπρατσο να βελτιωθει καπως η κατασταση (παρα τα προγνωστικα του abraxas!) γιατι η αισθηση του δεν παυει να ειναι φθηνη και τα vintage ταστα δεν παλευονται...

κατα τα αλλα το οργανο ειναι εξαιρετικο για τα λεφτα του, ελαφρυ σωμα, πολυ καλο finish και αξιοπρεπεστατοι μαγνητες και ηλεκτρικα. Το συστηνω ανεπιφιλακτα σε οποιον θελει να πειραματιστει με μια τετοιου ειδους κιθαρα!

 

Υ.Γ θελει κανεις ενα λευκο pickguard που μου περισευει? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδν θα ηταν καλη φαση να γινονταν αυτο? :D

Ελπιζω με ενα after market μπρατσο να βελτιωθει καπως η κατασταση (παρα τα προγνωστικα του abraxas!) γιατι η αισθηση του δεν παυει να ειναι φθηνη και τα vintage ταστα δεν παλευονται...

κατα τα αλλα το οργανο ειναι εξαιρετικο για τα λεφτα του' date=' ελαφρυ σωμα, πολυ καλο finish και αξιοπρεπεστατοι μαγνητες και ηλεκτρικα. Το συστηνω ανεπιφιλακτα σε οποιον θελει να πειραματιστει με μια τετοιου ειδους κιθαρα!

[/quote']

 

1) Δεν πρόκειται περί προγνωστικών. Πρόκειται περί ενημέρωσης: κανείς δεν κάθεται να τρίψει και να γυαλίσει τάστα σε έτοιμο μπράτσο. Κάποια δουλειά θα χρειάζεται. :wink:

 

2) Τι εννοείς 'φτηνή' αίσθηση; Γιατί ο καθένας εννοεί άλλο πράγμα... Για την 51 ας πούμε μου το έχουν πει πολλοί, κανείς όμως για το δικό μου μπράτσο (που είναι ελαφρώς tinted και περασμένο με gloss βερνίκι :wink:)

 

Σε τέτοια μπράτσα, μια άλλη καλή λύση, είναι τρίψιμο να φύγει ο ψευτο-πολυεστέρας που έχουν πάνω και μετά πέρασμα με λάδι και κερί.

 

3) Τελευταία φορά που κοίταξα, οι Affinity δεν είχαν vintage τάστα. Υποψιάζομαι ότι δεν έχεις δει vintage τάστα γιατί θα καταλάβαινες ότι είναι.... τα μισά σε πλάτος απ'αυτά που έχει η κιθάρα σου! :wink: :lol: :lol:

 

Anyway, εγώ το μπράτσο αυτό δεν το έχω για πέταμα, μόνο λίγο στενό μου είχε φανεί. Οπότε αν σχεδιάζεις να το στείλεις, καλύτερα δώστο μου εμένα να το έχω spare. :wink: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν σχεδιάζεις να το στείλεις' date=' καλύτερα δώστο μου εμένα να το έχω spare. :wink: :P[/quote']

 

Ή σε μένα με αντάλλαγμα ένα ωραιότατο link για να αγοράσεις ένα άψογο μπράτσο με 150¤ ;) 8) 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου