Προς το περιεχόμενο

Keith Emerson RIP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπηκα στο wiki και λεει μεταξυ αλλων και αυτα

 

"with organ and synthesizers played by Lord."

"Instances of his Deep Purple synthesizer use"

Και επισης ειδα οτι επαιζε πιανο, και συνθεσαιζερ και χαμοντ. Και επειδη ειμαι ανοιχτομυαλος θα πω οτι ηταν πληκτρας που τα πιανει ολα αφου κολλας στο αρμονιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει πάει να αλλάξει τα νερά τώρα, αλλά θα επανέλθει δεν τίθεται θέμα, μην του μιλάτε για Χαμούνδ θα σας κάνει κομμάτια λαίμαι. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΚΛΕΙΔΟΚΥΜΒΑΛΟ πλην Χαμούνδ, πριν, ή μετά την ανακάλυψή του, ΤΑΙΛΩς λαίμαι αλλόθρησκοι επαίτες, μόνο τα μοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουγκ κοντράρονται στα ίσα, αλλά είναι χάλια, δεν τα γουστέρνει και μη τύχει και του πείτε τπτ για μοοοοοοοοοοοουγκ, σας έστισε, στο Γουδί, αγκαλιά με κυπαρίσσια λαίμαι.

 

 

ΥΓ, υπάρχει πιθανότης να φτιάχνει μακαρονάδα, μόνο ταύτη ξεύρει ο γιαραμπής και τη τρώει μετά τις 3 το πορνό, γνωστός υγιεινιστής σωματέμπορας, νυχτοφύλαξ     

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μιλαμε για "αρμονια" σε ενα ποστ με τον Emerson

 

Δεν μιλάγαμε για αρμόνια, αλλά για καραγκιοζιλίκια.

Το "καραγκιοζιλίκια" δεν έχει τεχνικό περιεχόμενο.

Άμα θεωρείς εθνικό καθήκον σου να γράψεις μία κακία, γιατί δεν έγραψες και για το "πιάνα"; Ή δεν απασχολείσαι με το πόσο στριμμένος ήταν με τα πιάνα ο μακαρίτης;

 

8)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρια ποστ στη σειρα, το ενα πιο ασχετο απ'το αλλο. Οτι θελει γραφει ο καθενας, και νοημα δεν βγαινει.

@VangelisV, αστο...

@Trolley, "καραγκιοζιλικια" τα βλεπεις εσυ. Αλλα περα απο αυτο, ναι, μιλαγαμε για "αρμονια". Δεν εχω ιδεα αν ο μακαριτης ηταν "στριμενος" με τα πιανα. Κι αν ηταν? So what? Κλεμενα τα ειχε? :P

@Samie, το δικο σου ποστ ειναι παραδοξως το πιο νορμαλ. ;D Ειναι το μονο που βγαζει νοημα, ασχετα αν αυτο δεν εχει καμια σχεση με το θεμα. happy_tomato_3.gifhappy_tomato_3.gif

 

ΥΓ:

δεν εφτιαξα μακαροναδα, εφτιαξα ομως τις βαλιτσες μου (ενα "αρμονιο" και ενα synth :P) για το αυριανο live. Και μετα παραγγειλα πιτες με σουβλακι και κοτοπουλο. rrr.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Trolley, "καραγκιοζιλικια" τα βλεπεις εσυ.

 

Ε.. ναι. Αυτό λέμε. Μιλούσα (και απάντησες, άρα μιλούσαμε) για τα καραγκιοζιλίκια.

 

Ξέρεις, μπορεί να σου είναι προσωπικώς αδιάφορο, αλλά κανείς έξω από το κόσμο των πληκτράδων δε δίνει μία δεκάρα τσακιστή για τα χάμοντ του Έμερσον. Οπότε οι απόψεις σου είναι φύσει και θέσει οπαδικές. Φάση έχουν, αλλά να θυμάσαι ότι οι δικές μου (και της συντριπτικής πλειοψηφίας των προσώπων στον πλανήτη) δεν είναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε.. ναι. Αυτό λέμε. Μιλούσα (και απάντησες, άρα μιλούσαμε) για τα καραγκιοζιλίκια.

Last year Trolley, last year. Εχεις χασει ποστΣ, διαβασε και καμια προηγουμενη σελιδα...eyeroll.gif

 

Φάση έχουν, αλλά να θυμάσαι ότι οι δικές μου (και της συντριπτικής πλειοψηφίας των προσώπων στον πλανήτη) δεν είναι.

Εκανες καποιο γκαλοπ στο οποιο απαντησε η "συντριπτική πλειοψηφία των προσώπων στον πλανήτη" και εβγαλες και συμπερασμα για την αποψη τους? Τι γραφεις ωρε Trolley βραδιατικα? Tea_Blue.gif 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Samie,

 

Είναι η πόρνη και τελευταία φορά που σε συγχωρώ δια την ανόητη συγγραφή του ονόματόσενε μου, στην επόμενη θα σε σπάσω το Χαμούνδ και θα το ρίξω στο Αιγαίο κανάγια, όχι στον Εύριπο και αλαού αλ ακ μπαρ λαίμαι.

 

 

ΥΓ Άκου Χαμουνδ, υπάρχουν ακόμα άνθρωπες που το παίζουν με Χαμουνδ , ημαρτόνε δλδ, πιο οπισθοδρομικοί κι από μπουθαρίστες

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Last year Trolley, last year. Εχεις χασει ποστΣ, διαβασε και καμια προηγουμενη σελιδα...eyeroll.gif

 

Τρίχες.

 

Εκανες καποιο γκαλοπ στο οποιο απαντησε η "συντριπτική πλειοψηφία των προσώπων στον πλανήτη" και εβγαλες και συμπερασμα για την αποψη τους? Τι γραφεις ωρε Trolley βραδιατικα?

 

Η δημοφιλία των ELP είναι στο ναδίρ της, από την εποχή του Love Beach. Δεν χρειάζεται κανένα γκάλοπ, ούτε βραδυνό, ούτε πρωινό. Άρα - για να μην ξεχνιόμαστε - οι απόψεις σου είναι οπαδικές.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δημοφιλία των ELP είναι στο ναδίρ της, από την εποχή του Love Beach.

Το οποίο δεν είναι κακό. Για να πω και την αμαρτία μου το έχω και μ' αρέσει περισσότερο από το Works vol. II.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου