Προς το περιεχόμενο

Nights & days.....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κομμάτι είναι το πρώτο μου που ανέβασα στο Νόιζ, εδώ:  http://www.noiz.gr/index.php?topic=191364.0  (τότε είχα κάνα δυό μήνες που ξαναασχολήθηκα με το σπορ, μετά από πολάααα χρόνια απραξίας...) και επειδή τώρα τελευταία με έχει πιάσει μια ανεξήγητη νοσταλγία..... :-[  είπα να του κάνω μια διασκευή.... :o :o :o            [soundcloud]

[/soundcloud]       
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

nice...

αν θες κριτική  :D  προσωπικά θα ήθελα πιό φατ τις κιθάρες (όλες) και γενικά μου αφήνει μια αίσθηση ότι κάτι θα έρθει (έρχεται το κεντρικό σόλο σίγουρα) αλλά το περιμενα αλλιώς.

 

Συγκροτημένη δουλειά.

Δεν είχα ακούσει το παλιό. (να το ακούσω ?)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες κριτική  :D 

  Δημήτρη, για την κριτική ανεβάζω αυτά που ανεβάζω........

  προσωπικά θα ήθελα πιό φατ τις κιθάρες (όλες)

  Πιο φατ οι κιθάρες μου χαλούσαν την μίξη (δοκίμασα κάμποσες ρυθμίσεις στο guitar ring), μπερδεύονταν μεταξύ τους και με το μπάσο και τα πλήκτρα και ακουγόταν αχταρμάς.....Είπαμε, για να κάνω μίξη-παραγωγή της προκοπής, έχω δρόμο ακόμα..... :-X

Δεν είχα ακούσει το παλιό. (να το ακούσω ?)

  Έεε χμμμ.... ::)  δεν θα στο συνιστούσα........... ;) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια φορα ειναι ωραιο να ξαναγυρνας πισω και να ακους παλαιοτερα σου πραγματα,με κινδυνο βεβαια να παθεις σοκ και να πεις "αμαν....". ;D ;D

Αλλα να σου φανουν καλυτερο απο τωρινα,αλλα πολυ χειροτερα.

Και μερικες μπαινεις στο "καναλι" να σκεφτεις πως θα το εφτιαχνες τωρα.Λογικο.

 

Δε θυμαμαι την παλια εκδοχη κι απο τοτε εχει μπει αρκετο νερο στο αυλακι,ειναι ομως ωραιο κι εχει αυτη τη Mike Oldfield αυρα(το βιμπρατο?) που ειχαν ορισμενα απο τα παλια σου.

Ομορφα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια φορα ειναι ωραιο να ξαναγυρνας πισω και να ακους παλαιοτερα σου πραγματα,με κινδυνο βεβαια να παθεις σοκ και να πεις "αμαν....". ;D ;D

  Φαντάσου, Γιώργο, το είχα σβήσει από παντού.....αναγκάστηκα να το κατεβάσω απ'το Νοιζ για να το ξαναθυμηθώ...... ::) ;D  και όντως έπαθα ένα κάποιο σοκ..... :o

Δε θυμαμαι την παλια εκδοχη κι απο τοτε εχει μπει αρκετο νερο στο αυλακι,ειναι ομως ωραιο κι εχει αυτη τη Mike Oldfield αυρα(το βιμπρατο?) που ειχαν ορισμενα απο τα παλια σου.

Ομορφα.

Thanks bro.... :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για της παραγωγής δεν είμαι αρμόδιος, μου άρεσε όμως πολύ το

κομμάτι.  Ωραία τα θέματα και το σόλο-μου άρεσε πολύ και η ρυθμική με το

ντηλέυ-λέυ-λέυ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε πολύ και η ρυθμική με το

ντηλέυ-λέυ-λέυ... :)

  ;D ;D ;D  και να σκεφτείς, Σπύρο, το delay το "ανακάλυψα" εδώ και 4-5 μήνες..... ::)  τώρα του δίνω και καταλαβαίνει...... :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχ γεια σου ρε Φώτη!

 

Λοιπον άκουσα πρωτα το παλιο, με τη μελωδία στην αρχή χαμογελασα, δεν το παθαινω συχνά! Η ηλεκτρικη ειχε πολυ ωραιο θεμα αλλα ο ηχος δεν ηταν οτι καλυτερο, το κρατησες ομορφα και το φερες μπροστα με την αλλαγη στα drums (αν και το ματζορε χτυπησε πιο εντονα τωρα, βεβαια επισης χτυπησε πιο ομορφα και η αλλαγη πισω στο μινορε) :)

 

Την αρχικη μελωδία της ακουστικης του original  θα θελα να την ξανακουσω ετσι στην αρχη και στο καινουριο αλλα... τι κορυφαια φωνητικα ηταν αυτα; Ποια; που; πως; Τι παιχτηκε;

 

Τα συνθια μου αρεσαν πολυ (μεγαλωσαμε στα 80s...) και δε θα με χαλαγε να παιζαν πιο εντονο ρολο και μετα, αλλα να χαμε να λεγαμε :)

 

Παροτι στεκει ως εχει, βρες στιχους και δωσε στην δεσποινιδα να τραγουδησει... εχεις ενα ολοκληρο κομματι που φωναζει για στιχους, ιστορια, κατι τις... :)

 

ΥΓ: το κλεισιμο με την νοτα που κρατας και την μελωδια που μπαινει, συν τα συνθια... νταξ... μαεστρια... :) :) :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλιό δεν το άκουσα Φώτη

  Καλύτερα Δημήτρη....μετάνιωσα που πρόσθεσα το url του στο αρχικό ποστ....δεν ακούγεται....! :P 

τι κορυφαια φωνητικα ηταν αυτα; Ποια; που; πως; Τι παιχτηκε;

βρες στιχους και δωσε στην δεσποινιδα να τραγουδησει...

  Η δεσποσύνη, Τάκη, είναι αυτή ...: http://www.freesound.org/people/ktdilemma/sounds/262393/  ;D ;D ;D  Απλώς άλλαξα τον τόνο της φωνής.

  Καλά βρε, θα είχα κοντά μου τέτοια φωνάρα και θα "τραγουδούσα" (λαίμαι τώρα...) εγώ τα κομμάτια μου....;  :-X

 

Τα συνθια μου αρεσαν πολυ (μεγαλωσαμε στα 80s...) και δε θα με χαλαγε να παιζαν πιο εντονο ρολο και μετα, αλλα να χαμε να λεγαμε :)

Για να "παίξουν πιο έντονο ρόλο" τα "σύνθια" (ένα αρχαίο Yamaha psr 200 με χαλασμένα 4-5 πλήκτρα... :-[ ) πρέπει και ο παίκτης να ξέρει να παίζει..... Ο υποφαινόμενος δεν ξέρει που παν τα τέσσερα ....δεν ασχολήθηκα ποτέ σοβαρά! 

  Όσο για αυτό........

Παροτι στεκει ως εχει, βρες στιχους,εχεις ενα ολοκληρο κομματι που φωναζει για στιχους, ιστορια, κατι τις... :)

  Το σκέφτηκα κι εγώ.. ..μάλλον στο προσεχές μέλλον θα πραγματοποιηθεί κι αυτό είναι απειλή 8) ;D..... Προσφέρεσαι να το τραγουδήσεις...?  :D :D :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου