Προς το περιεχόμενο

Nights & days.....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι τρελος... Δε μας σωνουν ολα τα autotune του κοσμου μαζι :-o

 

Κοιτα να δεις που ξεγελαστηκα με το κοριτσι, οποτε κοιτα να βρεις γυναικεία φωνη για επανορθωση :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εισαι τρελος... Δε μας σωνουν ολα τα autotune του κοσμου μαζι :-o

Από μένα πάντως καλύτερος θά'σαι..... ;) εδώ που τα λέμε όλοι είναι.... ;D

Κοιτα να δεις που ξεγελαστηκα με το κοριτσι, οποτε κοιτα να βρεις γυναικεία φωνη για επανορθωση :-)

  Αφου δεν θες να σε κάνω πλούσιο και διάσημο, θα δω τι θα κάνω...... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ;D ;D ;D  και να σκεφτείς, Σπύρο, το delay το "ανακάλυψα" εδώ και 4-5 μήνες..... ::)  τώρα του δίνω και καταλαβαίνει...... :D

 

 

Θεέ μου, τι αλλο θα μας αναγκάσεις να υποστούμε σε αυτο το φορουμ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεέ μου, τι αλλο θα μας αναγκάσεις να υποστούμε σε αυτο το φορουμ...

  Τώρα τελευταία πειραματίζομαι με τα wah-wah........ :D :-*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε cogaret.. Ακόμα μία σύνθεση σου μου αρέσει.. Και το delay νομίζω δένει πολύ ωραία.. Ίσως θα ήθελα εναλλαγή ανάμεσα στις γέφυρες για να μπεις στο main riff μεταξύ των 2:10 και 3:10 και να χώσεις λίγο δυναμικότερα ντρας στο κομμάτι του 2:10..

Νομίζω πέρασες την νοσταλγία και στο παίξιμό σου και αυτό είναι ουσιαστικά κάτι που ο κάθε μουσικός επιδιώκει..! Μπράβο σου.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια captain-iglo και μπράβο για το πολύ καλό σου γούστο στην μουσική....... ;) :D ;D  Οι εναλλαγές που αναφέρεις, όντως (τώρα που το ακούω) ήθελαν ένα "χώσιμο" παραπάνω, αλλά έτσι μου "βγήκαν" όταν το έγραφα και έτσι τις άφησα......ίσως καποια στιγμή τις αλλάξω, όπως και να επεκτείνω το τελευταίο σόλο..... 

Νομίζω πέρασες την νοσταλγία και στο παίξιμό σου και αυτό είναι ουσιαστικά κάτι που ο κάθε μουσικός επιδιώκει..! Μπράβο σου.. :)

  Δεν ξέρω, αλλά όσο μεγαλώνω, τα σόλα μου γίνονται πιο αργά (όχι ότι ήμουν σρέντερ ποτέ.....), μικρότερης διάρκειας και πιο απλά.....κάτι σαν του Gilmour ας πούμε.... 8) ;D  Ξαναμανά thanks φίλε μου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή πριν μέρες το άκουσα το άσθμα, είχα καταλάβει περί της γόμενας τι συμβαίνει, έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ μία κάποτενες.........απλά ήθελα να πιω ένα δκομ βίτσιο. Όταν ξεκίνησα να παίζω είχα στη διάθεσή μου μια πεταλιέρα της boss  με delay-octaver-flanger και κάτι σε διστόρσιο, ένα κίτρινο ήταν δε θυμάμαι πως το έλεγαν, μέσα σε πέταλ μπόρντ  και με το τροφοδοτικό του εν έτη 1983. Φυσικά δεν ήταν δκαμ , απλά είχαμε νοικιασμένο ένα ζμπιτ στα Οξάρχεια, για πρόβες μαζί με ένα άλλο γρουπ που είχαμε κοινό δράμερ και τα είχε ο άλλος μπουθαρίστας, μαζί με μια στραβοκάστερ και ενισχυτή. Αυτά ως το 86 που πήρα τη τέλε και το 87 που αγόρασα τον ενισχυτή. Κιθάρα μπορεί να μην έμαθα, αλλά προτιμώ, ότι βγαίνει να βγαίνει απ τα χεράκια μου τα ατσούμπαλα.......α ναι ξέχασα, ο ενισχυτής είχε πετάλι και 2 κανάλια καθαρό-βρώμικο, οπότε λύθηκε το πρόβλημά μου........αν είχα σκεφτεί βέβαια από τότε πόσο απλούστερη θα ήταν η ζωή μου, αν χρησιμοποιούσα το κόμβιον βόλιουμ της Τέλε , ίσως και να μη χρειαζόταν, ούτε βρώμικο κανάλι στον ενισχυτή και αν ακόμα, ακόμα είχα σκεφτεί από τότε, να αλλάζω που και που το κόμβιο τόνε της κιθάρας, που το είχα πάντα φουλ πρίμα, ή και να αλλάζω μαγνήτες, πλην του να παίζω πάντα στον γέφυρα.............  ;D ;D ;D ;D.......... με φάγαν τα ντιλέγια λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όφου μωρέ Αναξίμανδρε, όφου, αφού ξεύρεις πως δεν γουστέρνω το είδος, τι να σε πιω, καλογραμμένο είναι η κοπελιά δείχνει ευειδής και φιλικά πάντα επειδή είσαι συ δλδ, σε βάνω τγία  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου