Προς το περιεχόμενο

πρόγραμμα για γράψιμο παρτιτούρας?


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανεπιφύλακτα ορε! μην ακούς κανέναν άλλο εκτός από μένα... :Ρ είμαι ο δε τοπ! είμαι ο ΠΑΝΑΣ..... :Ρ

Δηλαδή τι ακριβώς θα μου πρότεινες εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομιζω πως μια συγκριση μεταξυ του Cubase και των προγραμματων παρτιτουρας ( Finalle' date=' Sibelius ) ειναι ασκοπη, μιας και το notation μερος του Cubase ειναι αρκετα παιδικο σε σχεση με τα αλλα 2 προγραμματα. Προσωπικα προτιμω το Sibelius, ομως σιγουρα η τιμη του ειναι απαγορευτικη για καποιον που απλα θελει να γραψει ενα score μεσω του αρμονιου.[/quote']

 

Συμφωνώ με τον freemingr. Όλα τα μεγάλα sequencer στιλ Cubase, Logic κλπ, έχουν τμήμα notetion που όμως σε καμιά περίπτωση δεν είναι τόσο ολοκληρωμένο όπως στα δύο προαναφερθέντα προγράμματα. Πάντα θα θέλει διορθώσεις η παρτιτούρα και ας ακούγεται καλά η αναπαραγωγή της μέσα από το πρόγραμμα.

Προσωπικά και εγώ χρησιμοποιώ Sibelius, χωρίς το Finale να είναι υποδεέστερο, απλά γιατί με αυτό καταπιάστηκα πρώτα και το κατέχω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα!! τώρα που είδα το site του Νάκα, και αν ισχύει ακόμα η προσφορά, το έχει το Sibelius σχεδόν στην μισή τιμή (399 euro). Γνώμη μου, ολοταχώς για εκεί. :)

 

Που υπ' όψιν και στην προηγούμενη τιμή του, ήταν κατά λίγο πάλι φθηνότερος από Ευρώπη.

Βρε τον μπάρμπα Νάκα :lol: :lol:

Για να δούμε, σε καλό δρόμο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω απλά να γράφω μια παρτιτούρα με το ποντίκι,και όχι κάτι υπερβολικό,γιατί το αρμόνιο που έχω δεν συνδέεται καν με pc.Οπότε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει μόνο για το μήνα Δεκέμβριο δυστυχώς. Πάντως με ένα τηλεφώνημα δε χάνει κανείς τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω απλά να γράφω μια παρτιτούρα με το ποντίκι' date='και όχι κάτι υπερβολικό,γιατί το αρμόνιο που έχω δεν συνδέεται καν με pc.Οπότε?![/quote']

 

Κοίταξε εδώ http://www.hitsquad.com/smm/win95/NOTATION/ ίσως βρεις κάτι καλό και δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δε μιλάμε καν για πρόγραμμα! πως αλλιώς όμως να φανούν στο pc παρτιτούρες και νότες χωρίς να βάλεις το χέρι στο ποντίκι? :)

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δε μιλάμε καν για πρόγραμμα! πως αλλιώς όμως να φανούν στο pc παρτιτούρες και νότες χωρίς να βάλεις το χέρι στο ποντίκι? :)

 

χεχε αλλού γι΄αλλού! (σε πειράζω, μην τσαντιστείς!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου