Προς το περιεχόμενο

Όσο γερνάει ο άνθρωπος το χάνει. Περί Neil Young ο λόγος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, "ροκάρει στον ελεύθερο κόσμο", αλλά με τον Trump (εάν βγεί) να δούμε πόσο ελεύθερος θα είναι ο κόσμος ακόμη; Κρίμα, από μένα, για ένα "ίνδαλμα" των νεανικών μου χρόνων..... screen-shot-2016-05-24-at-9-59-26-am.png?w=807  http://consequenceofsound.net/2016/05/neil-young-says-hes-now-ok-with-donald-trump-using-rockin-in-the-free-world/   

  Πάλι καλά που δεν τάσσεται με το μέρος του Trump....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Δεν κατάλαβα ακριβως ποιά είναι η ένσταση.

Που τελικά του επέτρεψε να το χρησιμοποιήσει στην καμπάνια του το τραγούδι  (και όπως παραδέχεται τον πιστέυει πως πλήρωσε δικαιώματα);

 

Μακάρι να έπαιρνε κάνα δικό μου τραγούδι για την καμπάνια του! ;D (και αυτός και ο άλλος και ο οιοσδήποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ακριβως ποιά είναι η ένσταση.

Που τελικά του επέτρεψε να το χρησιμοποιήσει στην καμπάνια του το τραγούδι  (και όπως παραδέχεται τον πιστέυει πως πλήρωσε δικαιώματα);

  Ναι, η ένστασή μου είναι αυτή ακριβώς: "επέτρεψε να το χρησιμοποιήσει στην καμπάνια του το τραγούδι".  Μετά από την πορεία του Neil και δεν εννοώ την μουσική, με όλα αυτά που ήταν εναντίον, όπλα, φυλετικές διακρίσεις, ομοφοβικές αντιλήψεις, φύση κ.τ.λ, θα περίμενα κάποια άλλη αντιμετώπιση έναντι του Trump..... 

Μακάρι να έπαιρνε κάνα δικό μου τραγούδι για την καμπάνια του! ;D (και αυτός και ο άλλος και ο οιοσδήποτε)

    Καλά εσύ είσαι uber alles ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  Ναι, η ένστασή μου είναι αυτή ακριβώς: "επέτρεψε να το χρησιμοποιήσει στην καμπάνια του το τραγούδι".  Μετά από την πορεία του Neil και δεν εννοώ την μουσική, με όλα αυτά που ήταν εναντίον, όπλα, φυλετικές διακρίσεις, ομοφοβικές αντιλήψεις, φύση κ.τ.λ, θα περίμενα κάποια άλλη αντιμετώπιση έναντι του Trump.....     

 

Καταλαβα πως το εννοείς μετα τη διευκρίνιση.

Αλλα ξέρω και εγώ ...καμια φορά μπιζνες ίζ μπίζνες.

 

Δηλαδή νταξ και εγώ  διαφωνω κατα ποσοστό 90% με τους πελάτες μου σε πολιτικές-στυλιστικές-ιδεολογικές κ.ο.κ. αντιλήψεις  ;D....αλλά αν τους απέρριπτα γι'αυτό δεν θα χα κανένα  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Θέλω να πω , δες το σαν μπιζνες, δεν θα ευθυνεται ο Γιανκ για κάποιο υποθετικά μελλοντικό πολιτικό ατόπημα του Τραμπ....επειδή χρησιμοποίησε το τραγούδι του.

Εσυ ίσως θα ήθελες μια πιο "πολιτική" στάση από τον Γίακν...καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα πως το εννοείς μετα τη διευκρίνιση.

Αλλα ξέρω και εγώ ...καμια φορά μπιζνες ίζ μπίζνες.

Με τόοοοσα χρήματα, συν μπόνους την "δόξα" και την φήμη, δεν νομίζω ότι οι μπίζνες, πλέον, είναι στις πρώτες προτεραιότητες του..... 

  Όσο για....

 

Εσυ ίσως θα ήθελες μια πιο "πολιτική" στάση από τον Γίακν...καταλαβα.

  σε όλη του η καριέρα, μιλάμε για 50 χρόνια, ήταν ανένδοτος στις αρχές του, τουλάχιστον έτσι έδειχνε......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με τόοοοσα χρήματα, συν μπόνους την "δόξα" και την φήμη, δεν νομίζω ότι οι μπίζνες, πλέον, είναι στις πρώτες προτεραιότητες του..... 

 

 

Είχα αυτη τη συζήτηση με κάποιον για τους Rolling Stones και τους Ac/dc. Γιατι παίζουν ακόμα;

 

Πιστεύω ότι τα $$$$$ δεν τα ξεχνας ποτε.

Δεν ξερουμε και τι "ανάγκες" έχουν δημιουργήσει όλοι αυτοί και τι έχουν να συντηρήσουν.

 

Αν δεν τους ενδιέφεραν τα $$ (που δεν είναι κακό) ή η δόξα (αν χορταίνεται ποτέ) , θα είχαν αποσυρθεί σε κάνα τροπικό νησι και ήσυχα θα έκαναν παρτουζες ;D ;D....αλλά....

  σε όλη του η καριέρα, μιλάμε για 50 χρόνια, ήταν ανένδοτος στις αρχές του, τουλάχιστον έτσι έδειχνε......

 

Χωρίς να τον ξέρω προσωπικά, πιστεύω ότι και η πολιτική θέση στους καλλιτέχνες...στα πλαίσια των μπιζνες γίνεται (άγρα πελατών). (σε όλα τα μηκη και τα πλάτη)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να τον ξέρω προσωπικά, πιστεύω ότι και η πολιτική θέση στους καλλιτέχνες...στα πλαίσια των μπιζνες γίνεται. (σε όλα τα μηκη και τα πλάτη)  ;)

  Θά'θελα να μην το πιστέψω αυτό, μάλλον είμαι ονειροπόλος, γι'αυτό και το post!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι γνωστό. Καλλιτέχνης του οποίου το "προϊόν" μου αρέσει, με απογοητεύει με τη στάση του στο τάδε γεγονός. Το μάθημα είναι επίσης γνωστό: Η ικανότητα στην τέχνη και η ιδιοσυγκρασία/χαρακτήρας του ανθρώπου είναι δύο πράγματα τρομαχτικά ασύνδετα. Τα παραδείγματα άπειρα.

 

Και για το fun της υπόθεσης αναφέρω και αυτό: Θα ρίχναμε πολύ κλάμα αν είχαμε μια λίστα των καλλιτεχνών που θα ψηφίσουν Τραμπ στις επερχόμενες εκλογές των ΗΠΑ.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου