Προς το περιεχόμενο

Όσο γερνάει ο άνθρωπος το χάνει. Περί Neil Young ο λόγος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όμως εν μέρει τίθεται θέμα εφαρμογής Δημοκρατίας.

Είναι σαν να υπάρχει έναν βιβλίο στην προθήκη ενός βιβλιοπωλείου και για να το αποκτήσεις πρέπει να καταβάλεις το αντίτιμο  των 5,00 €.

Αν πάει κάποιος με 5,00 € και δεν του το πουλήσει ο βιβλιοπώλης γιατί ΔΕΝ τον γουστάρει (για όποιον λόγο), υπάρχει ζήτημα…αν μη τι άλλο νομικό.

  Εάν το θέτεις έτσι πάσο..., αλλά με μια μικρή επιφύλαξη. Πιστεύω, ότι εάν το "κυνηγούσε" θα μπορούσε να το μπλοκάρει, ή τουλάχιστον να προσπαθήσει κάνοντας ντόρο, έτσι για τα μάτια του κόσμου και της ιστορίας του!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

  Εάν το θέτεις έτσι πάσο..., αλλά με μια μικρή επιφύλαξη. Πιστεύω, ότι εάν το "κυνηγούσε" θα μπορούσε να το μπλοκάρει, ή τουλάχιστον να προσπαθήσει κάνοντας ντόρο, έτσι για τα μάτια του κόσμου και της ιστορίας του!

 

Ερμηνεύω, ΔΕΝ ξέρω:

Νομίζω πως αυτη η δήλωση (από το άρθρο που πόσταρες) :

 

“The fact that I said I was for Bernie Sanders and then he didn’t ask me to use ‘Rockin’ in the Free World’

 

ήταν τα ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ του ότι ΔΕΝ ταυτίζομαι με τον Τραπμ.

 

Επι της ουσίας, ΝΟΜΙΖΩ, πως ούτε να το κυνηγήσει παραπάνω ήθελε (πιστευώ πως κιόλας ότι δεν μπορούσε, μόνο ντόρο θα έκανε).

 

Βγήκε μάλιστα χαμογελαστος και φωτογραφία μαζί του.

Εν δυνάμει πλανητάρχης είναι, δεν υπάρχει λόγος  να τα σπάσει  μαζί του ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.παντα ενω σε εμας δεν εχει ακομα φτασει.... ;D

 

Ναι, ε; Κι ο Αριστείδης ο δίκαιος που έγραψε το όνομά του πάνω στο όστρακο του αγράμματου συμπολίτη του, που επιθυμούσε τον εξοστρακισμό του, τί ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Βγήκε μάλιστα χαμογελαστος και φωτογραφία μαζί του.

Εν δυνάμει πλανητάρχης είναι, δεν υπάρχει λόγος  να τα σπάσει  μαζί του ;D ;D

  Άρα ξαναγυρνάμε στον αρχικό μου τίτλο, γιατί στα νιάτα του τά'βαλε με τον Νίξον (θα μου πεις, ποιός δεν τά΄βαλε με τον Νίξον.... ;D), αλλά και πάλι.... :-[ :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άρα ξαναγυρνάμε στον αρχικό μου τίτλο, γιατί στα νιάτα του τά'βαλε με τον Νίξον (θα μου πεις, ποιός δεν τά΄βαλε με τον Νίξον.... ;D), αλλά και πάλι.... :-[ :-X

 

αυτό δεν είπε κι ο Carlos?

τότε είχαμε τον Nixon τώρα τον Trump...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό δεν είπε κι ο Carlos?

τότε είχαμε τον Nixon τώρα τον Trump...

 

Μη συγκρινεις τα ασυγκριτα.... ;)

 

Ο Trump απλα.....δεν υπαρχει...ο Νιξον αν δεν ειχε κανει το Watergate μια χαρα πΑρΕδρος ηταν,υπηρξαν ΠΟΛΥ χειροτεροι απο αυτον.

 

Ασε που ο Trump ΔΕΝ θα γινει προεδρος...σιγα μην τον αφησουν οι πολυεθνικες αλλα και το "συστημα"  ;)  (φυσικα και κανεις απο τους "δημοκρατες" δεν θα στεναχωρηθει για αυτο και ας ειναι οτι πιο αντιδημοκρατικο υπαρχει.... ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zappa ίσως.

Dylan

Κι αυτόν ικανό τον έχω. :D

 

Lemmy κύριοι.

 

Μ' ένα fuck off you bullshiting motherfucker θα είχε καθαρίσει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ο Carlos να θεώρησε το watergate ως το αρνητικό του Nixon.

ούτε κανείς άλλος.

Το στραβό του Nixon ήταν το 'nam

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που ο Trump ΔΕΝ θα γινει προεδρος...σιγα μην τον αφησουν οι πολυεθνικες αλλα και το "συστημα"  ;)  (φυσικα και κανεις απο τους "δημοκρατες" δεν θα στεναχωρηθει για αυτο και ας ειναι οτι πιο αντιδημοκρατικο υπαρχει.... ;))

  Συμφωνώ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.... ::)  Κάμποσες "εταιρίες" διαφόρων συμφερόντων ίσως να τον θέλουν... Εδώ μέχρι και ο Neil το πέρασε στο σχεδόν ντούκου ::)                     

    Edit:  Πάντως η Hillari μάλλον είναι πολύ λίγη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το στραβό του Nixon ήταν το 'nam

 

Που το τελειωσε?  :o  (επι των ημερων του εληξε ο πολεμος που ειχε αρχισει στα 50s και η Αμερικανικη αναμειξη ξεκινησε μυστικα με τον Kennedy & φανερα με τον  Lyndon B. Johnson που θεωρειται και ο κυριος "υπευθυνος" για την μαζικη εμπλοκη των ΗΠΑ στον πολεμο αυτο,ο Kennedy απλα ειχε στειλει την CIA & πολλους undercover agents & εκπαιδευτες )

 

Δεν νομιζω.... εκτος αν εννοεις το  ΟΝΤΩΣ στραβο  που εκανε δηλ. που λογω του Watergate εχασε τη θεση του και μετα οι Βορειοβιετναμεζοι παραβιασαν τη συνθηκη του Παρισιου (επειδη εφυγε ο Νιξον τον οποιο ετρεμαν) και κατελαβαν το Νοτιο Βιετναμ εγκαθιδρυοντας κομμουνιστικη  δικτατορια και σφαγιαζοντας εκατονταδες χιλιαδες Νοτιοβιετναμεζους μια και ο Ford που τον διαδεχτηκε δεν ειχε τα μεζεα να επιβαλει στο κονγκρεσσο να χρηματοδοτησει επιπλεον στρατιωτικη βοηθεια στους ΝοτιοΒιετναμεζους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου