Προς το περιεχόμενο

Κομπινες με πνευματικα δικαιωματα στο youtube?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα νεα εχουν ως εξης

 

Εκανα dispute πριν καμια δεκαρια μερες

 

index.php?action=dlattach;topic=209881.0;attach=54548

 

 

Και σημερα ηρθε mail απο youtube  8)

 

index.php?action=dlattach;topic=209881.0;attach=54550

youtube2.thumb.jpg.544bb4154d7273cf053c38742e41bbc0.jpg

youtube3.thumb.jpg.7c56b906815c4c687e7e19f206d027dd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οποτε εχετε το νου σας.

Φαινεται οτι οντως υπαρχουν καποιοι που ριχνουν αδεια να πιασουν γεματα και επαληθευονται τα λινκ που βρηκα και παρεθεσα στο πρωτο ποστ

http://steamcommunity.com/app/348030/discussions/1/620712999987622366/%3FinsideM?l=greek

Και το βιντεο που υπαρχει στο πρωτο λινκ

Δειτε και τα σχολια.

 

 

Συγνώμη... τις κομπίνες που τις είδες ακριβώς; Έχεις γράψει κάτι, που προφανώς θυμίζει επικίνδυνα κάτι άλλο... στο λένε... σε παραπέμπουν στο authority που πρέπει για να αναζητήσεις περισσότερες πληροφορίες και... φτιάχνεις ένα νήμα που ξεκινά με τη λέξη "Κομπίνες";

 

Τι θα κάναμε στη θέση σου;

 

Εγώ, θα άκουγα λίγο Σώκρατες... τίμιες μουσικές χωρίς κομπίνες.

ΥΓ παω να μελετησω και λιγο socrates τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ παω να μελετησω και λιγο socrates τωρα

 

Ως πολίτης του Διαδικτύου, θα έπρεπε (κατά τη γνώμη μου) να είσαι επιφυλακτικός στο να επιδιώξεις τη σύνδεση ενός τόσο μεγάλου οργανισμού, με την ελληνική αργκό για τη λέξη "απάτη".

 

Αυτό προσπάθησα να υποδείξω, ελπίζω ότι το καταλαβαίνεις, αλλά - ρε μπαγάσα - τι ελπίδες έχει πραγματικά ένας που κατονομάζει τους Σώκρατες σαν γκρουπάρα το 2016;

 

Να ήταν τουλάχιστον οι Πέρπλ...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μεγαλο οργανισμο εμπλεξα με τη κακη λεξη "απατη"?  Την Merlin λες μεγαλο οργανισμο? ή δεν εχεις καταλαβει κατι?

Aλλα ασε, δεν πιανω κουβεντα μαζι σου.

Πρεπει να ταχεις λιγο χαμενα,

Εχεις μπερδεψει, τους socrates, τους purple, τη βουρτσα και την  ... στο θεμα.

Μιλα μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ούτε εγώ κατάλαβα τι θέλεις να πεις...

αν γίνεται με πιό απλά λόγια...

τι κρύβεται πίσω από αυτό και ποιός επωφελείται και πως

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδι εβαλα τα λινκ με παρομοιες περιπτωσεις, εβαλα και το βιντεο.

Να τα κανω και μεταφραση?

Λεει με λιγα λογια υπαρχουν εταιρειες που διεκδικουν τα πνευματικα δικαιωματα σου στα βιντεο που ανεβαζεις στο Youtube.

Αν εσυ δεν ασχοληθεις ( να κανεις dispute και να τα παρεις πισω, οπως εκανα εγω), εισπράττουν τα οποιαδηποτε λιγα ή πολλα εσοδα δημιουργουνται απο τις διαφημισεις που μπαινουν.

Ανοιξα ενα θεμα να ρωτησω αν ξερει καποιος τιποτα για αυτην την εταιρεια, αφου βρηκα μερικα υποπτα να λεγονται για αυτην.

Αντ' αυτου μου την ειπε ο κυρ τρολεης οτι κλεβω μουσικες, λεω κακα λογια για μεγαλες εταιρεις και ακουω και βλακειες μουσικες.

Τελικα εκανα το dispute, βρηκα το δικιo μου και ενημερωσα ετσι ωστε αν τυχει και σε κανενα αλλον εδω κατι παρομοιο, να υπαρχει καταγεγραμμένο ιστορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδι εβαλα τα λινκ με παρομοιες περιπτωσεις, εβαλα και το βιντεο.

Να τα κανω και μεταφραση?

Λεει με λιγα λογια υπαρχουν εταιρειες που διεκδικουν τα πνευματικα δικαιωματα σου στα βιντεο που ανεβαζεις στο Youtube.

Αν εσυ δεν ασχοληθεις ( να κανεις dispute και να τα παρεις πισω, οπως εκανα εγω), εισπράττουν τα οποιαδηποτε λιγα ή πολλα εσοδα δημιουργουνται απο τις διαφημισεις που μπαινουν.

Ανοιξα ενα θεμα να ρωτησω αν ξερει καποιος τιποτα για αυτην την εταιρεια, αφου βρηκα μερικα υποπτα να λεγονται για αυτην.

Αντ' αυτου μου την ειπε ο κυρ τρολεης οτι κλεβω μουσικες, λεω κακα λογια για μεγαλες εταιρεις και ακουω και βλακειες μουσικες.

Τελικα εκανα το dispute, βρηκα το δικιo μου και ενημερωσα ετσι ωστε αν τυχει και σε κανενα αλλον εδω κατι παρομοιο, να υπαρχει καταγεγραμμένο ιστορικο.

 

σ ευχαριστώ (παιδί  ;D) για τον κόπο να μου το εξηγήσεις.

Τώρα είναι κατανοητό.

Δεν είχα φανταστεί ότι θα μπορούσε κάποιος να εκμεταλλευτεί τα ενδεχόμενα (μικρά έστω) κέρδη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μεγαλο οργανισμο εμπλεξα με τη κακη λεξη "απατη"?  Την Merlin λες μεγαλο οργανισμο? ή δεν εχεις καταλαβει κατι?

Aλλα ασε, δεν πιανω κουβεντα μαζι σου.

Πρεπει να ταχεις λιγο χαμενα,

Εχεις μπερδεψει, τους socrates, τους purple, τη βουρτσα και την  ... στο θεμα.

Μιλα μονος σου.

 

Μου αρέσει που φαντασιώνεσαι πως όλα αυτά τα γράφω για να τα καταλάβεις εσύ.

 

Τα γράφω, ώστε άλλοι να αντιληφθούν ότι δεν υπάρχει καμία κομπίνα.

Μόνο πλέρια ασχετίλα από ορισμένους σαν εσένα.

 

Μπορεί να νομίζεις ότι ξέρεις με ποιον μιλάς, αλλά πίστεψέ με ότι έχεις μόνο την κατανόηση που θα έδειχνα στον καφετζή μου (έχετε και παρόμοιο καπελάκι).

 

Και βέβαια, επειδή ίσως ενδιαφέρει κάποιους, κανείς δεν μπορεί να βγάλει χρήματα από το όποιο βίντεό σας εν' αγνοία σας, χωρίς την έγκρισή σας.

 

Για τα επί προσωπικού σχόλια... έναν καπουτσίνο παρακαλώ....

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστώ (παιδί  ;D) για τον κόπο να μου το εξηγήσεις.

Τώρα είναι κατανοητό.

Δεν είχα φανταστεί ότι θα μπορούσε κάποιος να εκμεταλλευτεί τα ενδεχόμενα (μικρά έστω) κέρδη.

"Μικρα εστω", αλλα φαντασου ομως να το κανει σε χιλιαδες κοσμο  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου