Προς το περιεχόμενο

moonage daydream (wrecking crew cover)


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Αν και στην τελευταία μας πρόβα είμαστε τα 3/4 της μπάντας (έλειπε ο ένας κιθαρίστας),  προσπαθήσαμε να διασκευάσουμε το εν λόγω άσμα.

 

Η ηχογράφηση έγινε με ένα ταπεινό olympus.

 

https://app.box.com/s/zv17t1hchfe0lfqpml1l1u0bzdnh7540

 

Θα χαρώ να διαβάσω τη γνώμη σας!

 

:)

 

 

υγ η αφεντιά μου είναι στο μπάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά εκτός απ τον άλλο κιθαρίστα σας έλειπε και ο Rono... ;D αλλά....ας το προσπεράσουμε !

 

λοιπόν φίλε μουσταφά (και συντοπίτη από όσο έχω δει αλλού  :D)

ο ένας κιθαρίστας φαίνεται να έχει πάρει το κομμάτι πάνω του, αν και χωρίς το ηχόχρωμα του Ronson. Όμως είναι καθαρός και σωστός παντού, θα έλεγα στο 100%.

Τη δικιά σου παρουσία δεν μπόρεσα να την αξιολογήσω τώρα, καθώς ακούω από τα ηχεία του υπολογιστή στο γραφείο. Επιφυλάσσομαι να σου πω μια άποψη πιό σωστή το βράδυ. Όμως θεωρώ ότι πρέπει να είσαι εκ του αποτελέσματος σωστός στο χρόνο διότι δεν ζορίζεται ο κιθαρίστας, παρά τις προσπάθειες που κάνει ο drummer σας να το βγάλει εκτός, ουκ ολίγες φορές.

Ο drummer, ναι, θέλει δουλειά. Τα γεμίσματα του φεύγουν χρονικά και ποιοτικά (από ήχο δηλαδή) δείχνουν απειρία. Σιγά σιγά θα στρώσει.

Η φωνή ενδιαφέρουσα. Για πρόβα και τρόπο ηχοληψίας. Σχετικά καλή προφορά και απόδοση. Με σωστή  παραγωγή θα έκανε και κλικ.

Δεν ξέρω ποια θα ήταν η συμβολή του άλλου κιθαρίστα. Σίγουρα το σόλο και μάλιστα μια ξερή φωνή...τι να πεί.

Όμως καταπιαστήκατε με κομμάτι αξιώσεων, από εκείνα που δεν τολμάει να πιάσει κόσμος.

Συνεχίστε.

Και εύχομαι τα καλύτερα. ;)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάν(ν)η και μόνο που πιάσατε το συγκεκριμένο άσμα, Μπράβο!  Το άκουσα 2 φορές, μία για το σύνολο και μία για το μπάσο  :police:  Τελικά ο τυμπανοκρούστης σε παρασέρνει κι εσένα σε μερικά χρονικά ατοπήματα ::).  Πάντως, παρ'όλα αυτά τα ψιλά, το παλικάρι δείχνει να έχει προοπτικές, το παιξιμό του μου άρεσε!  Όσο για σένα μια χαρά το βαράς το οργανό σου..... :D

  Ό τραγουδιάρης (και κιθαρίστας; ) μια χαρά, αν και σε ορισμένα σημεία έχανε την "αγριάδα" και μελωδικοτητά του ,τώρα θα μου πεις "πρόβα είναι ρε φίλε, τι περιμένεις?" και θα έχεις απόλυτο δίκιο..... :D αλλά νά'χουμε να λέμε..... >:D

 

  Ένα τελευταίο, αλλά για μένα :P, σημαντικό! Πες τον κιθαρίστα σου το τελευταίο σόλο να το γιομίσει (όσο δεν πάει άλλο) με τόνους reverb..... :-X 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, να σας ευχαριστήσω για την ακρόαση και τα σχόλια!

 

:)

 

βασικά εκτός απ τον άλλο κιθαρίστα σας έλειπε και ο Rono... ;D αλλά....ας το προσπεράσουμε !

 

;D ;D ;D

 

...παρά τις προσπάθειες που κάνει ο drummer σας να το βγάλει εκτός, ουκ ολίγες φορές.

Ο drummer, ναι, θέλει δουλειά. Τα γεμίσματα του φεύγουν χρονικά και ποιοτικά (από ήχο δηλαδή) δείχνουν απειρία

 

Τελικά ο τυμπανοκρούστης σε παρασέρνει κι εσένα σε μερικά χρονικά ατοπήματα

 

Υποθέτω ότι τα όποια χρονικά ατοπήματα έχουν να κάνουν με δοκιμές, λόγω πρόβας (ήταν το 1ο ή το 2ο take αυτό, που ηχογραφήσαμε) και σίγουρα δεν είναι θέμα απειρίας του, μιας και είναι ο πλέον έμπειρος της παρέας μας, αλλά και ο μοναδικός επαγγελματίας μουσικός (είναι κρουστός στην ορχήστρα του δήμου Θεσ/νίκης και πλησιάζει τα 55).

 

ο ένας κιθαρίστας φαίνεται να έχει πάρει το κομμάτι πάνω του, αν και χωρίς το ηχόχρωμα του Ronson. Όμως είναι καθαρός και σωστός παντού, θα έλεγα στο 100%

 

Η φωνή ενδιαφέρουσα. Για πρόβα και τρόπο ηχοληψίας. Σχετικά καλή προφορά και απόδοση. Με σωστή  παραγωγή θα έκανε και κλικ.

 

Ό τραγουδιάρης (και κιθαρίστας; ) μια χαρά, αν και σε ορισμένα σημεία έχανε την "αγριάδα" και μελωδικοτητά του

 

:)

 

στην παρούσα ηχογράφηση ο κιθαρίστας είναι και ο τραγουδιστής.

 

Δεν ξέρω ποια θα ήταν η συμβολή του άλλου κιθαρίστα

 

έχω την εντύπωση ότι στο παρόν τραγούδι θα αναλάβει μέρος των ρυθμικών.

 

Πες τον κιθαρίστα σου το τελευταίο σόλο να το γιομίσει (όσο δεν πάει άλλο) με τόνους reverb.....

 

:)

 

Όμως καταπιαστήκατε με κομμάτι αξιώσεων, από εκείνα που δεν τολμάει να πιάσει κόσμος.

Συνεχίστε.

Και εύχομαι τα καλύτερα

 

Γιάν(ν)η και μόνο που πιάσατε το συγκεκριμένο άσμα, Μπράβο!

 

ευχαριστούμε! θα χαρώ να σας δω και από κοντά, σε κάποιο από τα επόμενα lives μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου