Προς το περιεχόμενο

Κλιπακια απο blackstar ht-5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλιπακια απο  blackstar ht-5 με καμπινα orange 1x12 με vintage 30 μεγαφωνο

 

η ποιοτητα δεν ειναι η καλυτερη καθως ειναι απο ψηφιακη φωτογραφικη...ειναι προχειρα παιδια απ τις πρωτες δοκιμες του ενισχυτη και επειδη ημουν και απο εφημερια γι αυτο δεν κανω την τρομερη παρουσιαση...ισως καποια αλλη στιγμη που θα ειμαι ξεκουραστος να κανω κατι καλυτερο...παρ ολ αυτα επειδη καποιοι φιλοι θελουν να παρουν μια ιδεα απ το ενισχυτακι σας παρουσιαζω 4 βιντεακια...το hiss που ακουγεται ειναι λογω ψηφιακης και οχι λογω ενισχυτη...επισης το βιντεο δεν δειχνει τιποτα απλα το πατωμα γιατι οπως προειπα ειναι κατι προχειρο και καλυτερα για να μην σας επηρεασει η ομορφια των μηχανηματων καλυτερα βασιστειτε μονο στ αυτια σας...περιττο να πω να μην σχολιαστει το παιξιμο μου δεν ειμαι τιποτα ιδιαιτερο,ειμαι χομπιστας και οχι μουσικος...

 

ο ηχος να πω οτι ειναι τουλαχιστον ενα κλικ στην πραγματικοτητα πιο καλος απ οτι ακουγεται..καταλαβαινετε πως με  μικροφωνο θα ηταν απο αλλο πλανητη...

 

βιντεο 1

 

παιζω με το καθαρο καναλι και μετα με το βρωμικο αλλα με ελαχιστο gain ισα ισα να εχω καλυτερα σκασιματα...παιζω με fender hot rod 57 με noiseless και dimarzio bridge θεση...φυσικα θα ειχε καλυτερο ηχο με αλλους μαγνητες οποτε σκεφτειτε οτι υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης κατα πολυ στον ηχο

 

βιντεο 2 με την ιδια κιθαρα στο βρωμικο και με booster στο τελος απ το nova system

 

βιντεο 3 παιζω με καθαρο καναλι και με gibson sg standard το nova  δινει μονο λιγο reverb,μετα περναω στο βρωμικο του ενισχυτη αυτουσιο

 

βιντεο 4 παιζω παλι με gibson sg standard και παιζω στο βρωμικο καναλι δινοντας boost απο το nova system και γινεται ο χαμος...

 

ολα τα παραπανω ειναι απο προχειρες ρυθμισεις...φυσικα αν το ψαξεις οπως ολα τα μηχανηματα θα ειναι μια κλαση τουλαχιστον πιο πανω...

 

1

 

2

 

3

http://www.youtube.com/user/treloagori#p/u/0/cPEQ9ANNlyU

 

4

http://www.youtube.com/user/treloagori#p/u/0/heEJT5amosA

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου