Προς το περιεχόμενο

τροφοδοσια πεταλιων


liakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

One Spot και τα μυαλά στο μπλέντερ 8)

 

Ένα μικρό θορυβούλη θα τον έχεις όπως και να'χει, αν υπάρχει κοντά πολύμπριζο. Όμως είναι ανεπαίσθητος έως και μη ακουστός αν η ηλεκτρική εγκατάσταση του χώρου είναι αξιοπρεπής.

 

βεβαια εγω θα σου προτεινα να πεταξεις ολα τα πεταλια σου & να παρεις ενα TONELAB να δεις και εσυ το ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ.

 

 

 

Είναι γενικά καλή λύση αλλά θέλει μαστοριά/σεμνότητα στο σετάρισμα, και επίσης εξαρτάται από το πόσα και τι είδους γκάζια θέλεις. Γενικά για βαρύ drive δε δίνει λύση κατά την άποψή μου. Κατά τα άλλα, παρέχει ικανοποιητική γκάμα από εφέ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο και είναι κάτι παραπάνω από πρακτικό (μην τα ξεχνάμε κι αυτά).

 

Καλή χρονιά φίλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χαχαχα ναι! Αντι για 9βολτες μπαταρίες' date=' θα βάζαμε αυτοκινήτου!!![/quote']

 

Σιγά τη διαφορά 12v είναι αυτές.Μόνο για τσαμπουκάδες είσαι καλός :lol: :lol: :lol:

 

Είμαι και εγώ Ουανσποτάς και είμαι καλά! :D :D :lol:

 

Μου τη σπάει καμιά φορά η οθόνη του PC γιατί προκαλεί βομβό και ψάχνω κάθε φορά σαν %^$# τι φταίει

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα Onespot και 2 morley μετασχηματιστες στο pedalboard μου πανω και αλλου δυο συμβατικους οι οποιοι λογω βυσματος με αναγκαζουν να τους χρησιμοποιω

 

για Line 6 liqua flanger εχω το ενα morley αποκλειστικα απαραιτητα

τον αλλο το εχω για akai headrush-h.boost carl martin-boss octave και ενα

jam splitter γιο να αναβει το check led και ενα digital delay της behringer

 

το Onespot τροφοδοτει big muff-metal planet rocktron-marshall regenarator-boss metal zone-planet waves chromatic tuner-boss super overdrive-boss dymanic wah-marshall compressor και σκεφτομαι να βαλω και στην παρεα και το turbo rat μου.

 

δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο το σπιτι μου που δεν εχω καλα ηλεκτρικα kai ξερω οτι εχω ψιλοθορυβους-σε studio και σε μαγαζια που τα εχω παει δεν ειχα τον παραμικρο θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια μικρη βοηθεια Please.... Θελω να αγορασω το εξης: "3.5mm (1/8") Converter (C35)"

 

C35.jpg

 

 

 

για να δωσο τροφοδοσια στο You Dirty Rat που πριν απο λιγο αποκτησα. Υπαρχει κανενας αντιπροσωπος που να εχει το συγκεκριμενο adaptor ή θα πρεπει να κανω παραγγελια απο το net??

 

(edit: ειδα οτι ο Καγμακης ειναι International Distributor. Θα ριξω ενα τηλ αυριο να το διαπιστωσω....)[/b]

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς εδώ στον Βορρά που θα βρούμε 1-Spot?? Ο Καγμάκης (που απ'ότι είδα στο site της Visual Sound είναι αντιπρόσωπος/dealer στην Ελλάδα) συνεργάζεται με κάποιο από τα εδώ μαγαζιά?? ¶μα είναι να πάμε εδώ να κάνουμε την παραγγελία μας και να μην μπλέκουμε και με μεταφορικά κι άλλα έξοδα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takissam ο καγμάκης έχει τον αντάπτορα που θέλεις, πήρα και εγώ ένα πρόσφατα για το wah μου! Νομίζω 3 ευρώ έχει...

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takissam ο καγμάκης έχει τον αντάπτορα που θέλεις' date=' πήρα και εγώ ένα πρόσφατα για το wah μου! Νομίζω 3 ευρώ έχει...[/quote']

Yep...μολις πηρα και τηλ και μου ειπαν οτι το εχουν.Θα το τσιμπησω το απογευματακι. Thanx guys...

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάρτε ένα Diago Powerstation και θα ηρεμήσετε!

Είναι ίδια τεχνολογία περίπου με το one spot δηλ. switching adapter αλλά είναι 1000φορές καλύτερο.

Όσα προβλήματα θορύβου είχα με το onespot από πολλά delay loopstation chorus κτλ, τώρα είναι όλα άψογα με καθόλου θόρυβο.

Βέβαια είναι και πολύ πιο τσιμπιμένο στην τιμή δηλ. γύρω στα 80ε από Αγγλία, αλλά πραγματικά με αυτό βρήκα την υγειά μου!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου