Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - Technology


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

 

Έκανα κάποιες τροποποιήσεις (compression, eq κλπ.) στην τελική μίξη του εν λόγω κομματιού και η ομάδα του cos_dr music and video productions studio (που αποτελείται απο ένα άτομο, όλα εγώ τα κάνω δηλαδή ;D ;D ;D) δημιούργησε και το video clip του, έτσι για χαβαλέ, για να σκοτώσουμε την ώρα μας. χαχαχα

 

 

νομίζω ακούγεται πολύ καλύτερα, όποιος/α κάνει τον κόπο μπορεί να πει την γνώμη του.

Να ευχαριστήσω ξανά οσους σχολιασαν ήδη και ιδιαίτερα τον εκλεκτό συμφορουμίτη dimsonic που μου εκανε καποιες δημόσιες και προσωπικές επισημάνσεις-προτάσεις που μου έδωσαν μία κατεύθυνση για να βελτιώσω την αρχική μιξη. Thank you my friend!!!!

 

 

Προστίθεται και free of charge  ;D η mp3 εκδοση στα attachments για όσους δεν γουστάρουν να βλέπουν...... ανώριμα βιντεοκλίπ  ;D

 

Θαυμάσιο. Χαρά στο κουράγιο σου που κάνεις τέτοια πολύπλοκα μοντάζ. Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν είναι ο μπάτμαν στο βίντεο με την κιθάρα ή κάποιος άλλος. Το αποτέλεσμα όμως (άσχετα από την παρουσία του μπάτμαν) είναι εξαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θαυμάσιο. Χαρά στο κουράγιο σου που κάνεις τέτοια πολύπλοκα μοντάζ. Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν είναι ο μπάτμαν στο βίντεο με την κιθάρα ή κάποιος άλλος. Το αποτέλεσμα όμως (άσχετα από την παρουσία του μπάτμαν) είναι εξαιρετικό.

 

Αφού σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια θα σου κάνω μια αποκάλυψη.

Στο βιντεο είναι ο ΜΠΑΤΜΑΝ και .............................. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΤΜΑΝ. χαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

το βιντεο εξαιρετικο δεν θα το ελεγα αλλα δεν υπαρχει χρονος για κατι καλυτερο, θα μπορουσα να φτιαξω πολυ καλυτερο πιστευω :-)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν είμαι και ο καταλληλότερος "κριτής" σε τέτοιου είδος μουσικής, αλλά ακούγοντας και τα δύο σε Α-Β ("αντιπαράθεση") ακρόαση, το καινούριο όντως υπερέχει!  Περισσότερο "βάθος", "καθαρότητα" και "άπλωμα" των "οργάνων", που εννοείτε ότι, αναδεικνύουν τώρα καλύτερα το απύθμενο ταλέντο σου και την απλησίαστη τεχνική σου δεινότητα.......              .

  Καλά τα πας, συνέχισε έτσι και κάποια στιγμή, λίαν συντόμως, θα δικαιωθείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν είμαι και ο καταλληλότερος "κριτής" σε τέτοιου είδος μουσικής, αλλά ακούγοντας και τα δύο σε Α-Β ("αντιπαράθεση") ακρόαση, το καινούριο όντως υπερέχει!  Περισσότερο "βάθος", "καθαρότητα" και "άπλωμα" των "οργάνων", που εννοείτε ότι, αναδεικνύουν τώρα καλύτερα το απύθμενο ταλέντο σου και την απλησίαστη τεχνική σου δεινότητα.......              .

  Καλά τα πας, συνέχισε έτσι και κάποια στιγμή, λίαν συντόμως, θα δικαιωθείς!

 

Oπως τα λεει ο Φωτιος,θα συμφωνησω απολυτως.

Κερασακι στην τουρτα το βιντ Μπατμαν. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος!

 

(ειδικά το κλείσιμο, από το 3:50 και μετά με τα "brutal" φωνητικά στο βάθος τα σπάει).

 

Με αρέσει που γράφεις ότι δεν έκανες και κάνα ιδιαίτερο κλιπ/μοντάζ κτλ.  ::)  Μας δουλεύεις, κύριος; Πολύ δυνατό κλιπάκι.

 

Αν θα έπρεπε να κάνω μια παρατήρηση, είναι ότι πρέπει να δουλέψεις λίγο παραπάνω τα κοντινά σου και ιδιαίτερα τα 5ρια σου.  :P :P ;D ;D ;D :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οικονομια εισαι αστα να πανε.... ;D....απο Technology ομως σκιζεις!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν είμαι και ο καταλληλότερος "κριτής" σε τέτοιου είδος μουσικής, αλλά ακούγοντας και τα δύο σε Α-Β ("αντιπαράθεση") ακρόαση, το καινούριο όντως υπερέχει!  Περισσότερο "βάθος", "καθαρότητα" και "άπλωμα" των "οργάνων", που εννοείτε ότι, αναδεικνύουν τώρα καλύτερα το απύθμενο ταλέντο σου και την απλησίαστη τεχνική σου δεινότητα.......              .

  Καλά τα πας, συνέχισε έτσι και κάποια στιγμή, λίαν συντόμως, θα δικαιωθείς!

 

αφου το ακους και εσύ καλύτερα σημαινει οτι κατι εκανα :-)

 

ετσι, κανε μου κοπλιμέντα να την ψωνίζω πιο πολυ χαχαχχαχα

 

Δεν υποχωρώ, αν δεν δικαιωθω!!!!

 

Αφου συμφωνει και ο gvour στον ήχο, παει καλά η ομάδα μου  ;D

 

Ωραίος!

 

(ειδικά το κλείσιμο, από το 3:50 και μετά με τα "brutal" φωνητικά στο βάθος τα σπάει).

 

Με αρέσει που γράφεις ότι δεν έκανες και κάνα ιδιαίτερο κλιπ/μοντάζ κτλ.  ::)  Μας δουλεύεις, κύριος; Πολύ δυνατό κλιπάκι.

 

Αν θα έπρεπε να κάνω μια παρατήρηση, είναι ότι πρέπει να δουλέψεις λίγο παραπάνω τα κοντινά σου και ιδιαίτερα τα 5ρια σου.  :P :P ;D ;D ;D :-*

 

Ευχαριστώ φιλε.

οχι δεν σε δουλευω, αλλα αμα σου αρεσει, μια χαρα  ;D

 

Απο οικονομια εισαι αστα να πανε.... ;D....απο Technology ομως σκιζεις!

 

Μου αρεσαν απο μικρος τα τεχνολογικα, να τα φτιάχνουν άλλοι και να παίζω εγω μαζί τους  ;D ;D ;D απο οικονομία .............. μια μερα η τεχνολογια μάλλον θα μας δωσει τη δυνατότητα να συνδεονται τα μυαλά και ετσι θα μπορουσαμε να συνδεθουμε να κανω downoload και install  στο μυαλό μου αυτα που ξέρεις γιατι για να σπουδάζω τωρα και να σε φτάσω, δεν εχω χρόνο και.............. μας πήραν και τα χρόνια χαχαααχχαχαχα

 

Thank you master!!!!

 

χρειαζεσαι αμεσα συνεργασια με Phonotribe, trust me

 

Θα σου πώ ακριβώς τι χρειάζομαι αμεσα.

Να κερδίσω στη σημερινή κλήρωση του tzoker, να ειμαι ο μοναδικός νικητής και να πάρω τα κερδισμένα και να τα φάω στις γυναίκες, στα αυτοκινητα, στις  τα ταξιδια, τις εκδρομές, στα videogames, στην τεμπελια και την ανεμελιά και τετοια και να μην κανω τιποτα άλλο μεχρι να πεθάνω  ;D ;D ;D

trust me  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έβαλιες και το final στο τέλος....  ;D

Καλά, δεν ξέρεις ότι στα κομμάτια δεν υπάρχει final?

Πρέπει να μπει το final_final μετά το for sure final_1 κλπ κλπ....

 

Πάντως σίγουρα έχουν γίνει πολλές βελτιώσεις και η εικόνα δένει πολύ καλά.

Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι πόσο καλά θυμάμαι τα κομμάτια έστω με τις λίγες φορές που τους δώσαμε εδώ ένα αυτί για να πούμε μια γνώμη. Αμέσως μου ήρθε στο νου και περίμενα και τις αλλαγες....

Λοπόν, αυτό που έχω να πω είναι πλέον εκεί στο 3.18 που μπαίνει το θέμα με την κιθάρα, δεν μου κάθεται καλά ο μπουκωμένος και θαμένος ήχος του μπάσου. Θα τον ήθελα λίγο πιό παχύ και καθαρό.

Γενικά νομίζω ότι το μπάσο θέλει λίγο άπλωμα στη σκηνή σίγουρα στο πρώτο μέρος και σ αυτό που λεω.,.

 

Τωρα τι εστί άπλωμα....

Από προχτές που έβαλε ο superfunk ένα παλιό κλιπάκι των stoens έχω φάει το λυσιακά μου να μπορέσω σε ένα δυό κομμάτια να τονίσω έτσι το μπάσο. Βέβαια άλλο εμείς οι ερασιτέχνες και άλλο οι καραβάνες.

Τελος πάντων λεω για το Harlem Shuffle. Αν το ακούσεις θα καταλάβεις....και θα κλάψεις... :D

 

Ωραίο το κομμάτι.

Πάμε τώρα για το final_3.1a  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου