Προς το περιεχόμενο

Σκεψη για αγορα peavey vypyr vip 1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τι γνωμη εχετε για αυτον τον ενισχυτη?μου τον εχουν προτεινει πολλοι φιλοι..αυτη τη στιγμη εχω το marshall mg 15fx και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος λογω της λασπης στα βρωμικα καναλια..και σκεφτομαι αγορα καινουριο..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σειρά της peavey, vypyr vip, δεν την έχω ακούσει και δεν μπορώ να σου πω τίποτα γι αυτούς, αλλά όταν μιλάμε για modeling ενισχυτές σήμερα, η κορυφή (στα λεφτά τους) είναι οι Blackstar ID Core.    http://www.thomann.de/gr/blackstar_id_core_40.htm?ref=search_rslt_blackstar+id_333379_6   

  Φυσικά μιλάμε πάντα για παίξιμο στο σπίτι.  Για πρόβες, τζαμαρίσματα κ.τ.λ πάμε αλλού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε!δλδ θα δω καποια διαφορα απο τον marshall που εχω...?

  Μεγάλη.....αν και εδώ που τα λέμε και με τον viper θα έβλεπες! 

  Edit: Εάν δεν είσαι πολύ του μέταλ (που μάλλον θα είσαι.... ::) ) δες και τον fender mustang 2 

http://www.thomann.de/gr/fender_mustang_ii_v2.htm?ref=search_rslt_fender+mustang+2_305258_4            έχω τον  mustang 1 και είμαι κατευχαριστημένος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθώσω οτι κορυφή ειναι η σειρά Blackstar ID TVP(πιο τσιμπημένοι αλλά αξίζει) και οχι ID Core που ειναι η πιο φτηνή σειρά...

Καμμια σχέση με τον Peavey και ΚΑΜΜΙΑ με τον Marshall που ήδη έχεις!!!

Toν TVP 15 τον εχω κι εγω(είχα και τον VYPYR 30) και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει μερικές φορές στον Peavey Vipyr 30 ενός φίλου και μου άρεσε αρκετά, περισσότερο από Line 6 Spider και Roland Cube 30 που έχω παίξει, αλλά κυρίως για μεταλλιές. Με πήγαιναν προς τα κει οι ήχοι του. Είναι και δυνατούλης σε ένταση.

Αν θες κάτι πιο ροκ ή για όλα τα είδη, προσωπικά θα τσέκαρα τους blackstar που είπαν τα παιδιά. Και ο Roland Cube 30 δεν είναι κακός, απλά ο Vipyr με έπειθε περισσότερο (αλλά για μεταλλιές).

 

[Υ.Γ. με συγχωρείς μόλις είδα ότι ρωτάς για τον vip, που είναι μεταγενέστερο μοντέλο από τον 30]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθώσω οτι κορυφή ειναι η σειρά Blackstar ID TVP(πιο τσιμπημένοι αλλά αξίζει) και οχι ID Core που ειναι η πιο φτηνή σειρά...

  Συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά είπα να "μείνω" στην τιμή του vypyr γι αυτό και αυτό: 

όταν μιλάμε για modeling ενισχυτές σήμερα, η κορυφή (στα λεφτά τους) είναι οι Blackstar ID Core.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου