Προς το περιεχόμενο

Humming και μόνωση Les Paul με χαλκό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω μια traditional του 2013. Δεν κάνει κιχ. Έχω παίξει και με άλλες gibson και αυτές δεν είχαν θέμα. Στην παλια gibson επειδή είχα πειραματιστεί (αλλαξα κυκλωμα κτλ) κάποια στιγμή είχε παρόμοιο θέμα και ήταν η γείωση ( είχε βγει απο τη θέση της - επιδιόρθωση 5 λεπτών). Για εμένα...όσο και να μην μπορείς να περιμένεις αν η κιθάρα είναι καινούργια πήγαινε την πισω..και ας περιμένεις....αν το μαγαζί που την πήρες είναι σοβαρο θα στην φτιάξει σε 5 λεπτά και τσάμπα...αν με το ζόρι θες τεχνικο εγω προτείνω τον εξης:

 

http://krav.gr

 

αλλά σε μια κιθαρα 2000+ ευρω την πας πίσω...ποιός ξέρει αν έχει και άλλα κουσούρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση. Την έχω πάρει από το Bon Studio, θα επικοινωνήσω μήπως μπορούν να τη φτιάξουν επί τόπου.

 

Αφου ειναι καινουργια λοιπον και, πιθανόν, εντος εγγύησης, και αφου δεν προκειται (κατα 99%) για κάτι άλλο απο μια απλή κόλληση στη γείωση, θα την πας στο bon studio απο οπου την πηρες και φυσικα θα σου την διορθώσουν.

Αυτου του τύπου τα "προβλήματα" ειναι απλά και λύνονται πανευκολα.

Επι τη ευκαιρία, αν ειναι πράγματι καινούργια η κιθάρα και αν δεν έχει γίνει ποτέ και κάποιος πρωτος έλεγχος, ζήτα να της ρίξουν μια ματιά στο setup (ενα καινουργιο όργανο μετα απο λίγο καιρό ενδεχεται να χρειαζεται κανενα κοίταγμα στο μπράτσο πχ, λογικό να θέλει - ίσως - λίγο πείραγμα μέχρι να πάρει τα ίσα του το όργανο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου