Προς το περιεχόμενο

Γίνε μουσικός για να πλουτίσεις


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντως για εμένα, που το προϊόν που πουλάω είναι η παρτιτούρα, το youtube βοηθάει, και μάλιστα έχω κλειστά ΟΛΑ τα σημεία που θα μπορούσα να βγάλω χρήματα από εκεί και ταυτόχρονα να ενοχλήσω τον πιθανό πελάτη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται από τη χρήση.

Πολλές φορες με βρίσκω να ακουω για ευκολία υλικό που το έχω καταχωνιασμένο και βαριέμαι να το βγάλω, από το σποτυ.

Επίσης ακούω πολύ υλικό 70'ς που δεν αγόρασα ποτέ.

Ακούω πάρα πολύ, και θεωρώ ότι η ακρόασή μου μπορεί να φέρει ακόμα και ευρώ μέσα σε μια εβδομάδα.

Και δεν είμαι μόνος.

Τώρα βέβαια βρήκα στο σποτυ και κομμάτια του Παπαντίνα.

Τι λεφτά θα πάρει τώρα ο Θόδωρος απ αυτούς....δεν ξέρω. ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το όλο θέμα της μουσικής έχει πέσει πάρα πολύ, και σ'αυτό φταίει αρκετά και το internet, με τη νέα εποχή που έφερε. Πλέον για να προωθηθεί ένας μουσικός θέλει αρκετό χρήμα, καλές γνωριμίες, τρελό business sense και άψογα PR skills.

 

Πιστεύω ότι συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο, πριν 30 χρόνια για να ακούσει ο κόσμος την μουσική σου έπρεπε να πουλήσεις την ψυχή σου στον εξαποδώ .

Σήμερα έχεις κάποιες ελπίδες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο, πριν 30 χρόνια για να ακούσει ο κόσμος την μουσική σου έπρεπε να πουλήσεις την ψυχή σου στον εξαποδώ .

Σήμερα έχεις κάποιες ελπίδες.

 

μωρε μπορεί να την πούλαγε, αλλά ΑΚΟΥΓΕ μουσική και ΑΦΟΜΟΙΩΝΕ μουσική και καλή.

τώρα, μπαίνουν 1000 βγαίνουν 1000.

και τους 5 καλούς ελάχιστοι τους βρίσκουν και τους κρατούν...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε μπορεί να την πούλαγε, αλλά ΑΚΟΥΓΕ μουσική και ΑΦΟΜΟΙΩΝΕ μουσική και καλή.

τώρα, μπαίνουν 1000 βγαίνουν 1000.

και τους 5 καλούς ελάχιστοι τους βρίσκουν και τους κρατούν...

 

Αυτό γινόταν πάντα ,απλά περισσότερη μουσική =περισσότερη κακή μουσική.

Ο κόσμος πάντα έψαχνε μόδες για να ακολουθεί και όταν έγινε της μόδας να ψάχνεις την μουσική που κανένας δεν ξέρει όλοι έψαχναν τον τελευταίο άγνωστο για να κάνουν το κομμάτι τους ,πολύ γέλιο.

Ίσως έτσι ακουστούν και μερικοί που αξίζουν και φάνε ψωμάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κυνηγάνε τα φράγκα ή τις μόδες, πάντως σίγουρα μια μεγάλη μερίδα μουσικών κυνηγάει... πράματα. Δείτε π.χ. την έξαρση σε μπάντες stoner, desert rock κτλ. που έχουν γίνει της μοδός τελευταία. Ακόμα και τις αγγελίες να δεις, ο πλέον άσχετος με το σπορ (π.χ. μπλουζομπάντες) το γυρνάνε στη μόδα του stoner μπας και προλάβουν το bandwagon πριν η μόδα αλλάξει.

 

Ας γράψει ο καθένας αυτό που έχει μέσα του να γράψει κι ας πατώσει. Πολύ πιο ειλικρινές απ'το κυνήγι της μόδας για 15 λεπτά προβολέα (που αν και σιγά μην τα πετύχουν όλοι).

 

Συμφωνώ , θα προσθέσω και το vintage occult rock , βέβαια όχι στον βαθμό του stoner-desert.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου