Προς το περιεχόμενο

Laney ironheart studio...για live ????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τελη κατευθυνομαι σε κατι τετοιο λογω της ευελιξιας των 3 καναλιων και φυσικα λογω προτιμησης στο συγκεκριμενο ηχοχρωμα - και πιθανολογω οτι χρησιμοποιωντας με 4 cable method την Gt-100 θα μπορω να εχω τον ηχο μου --

 

η απορια μου ειναι η εξης...

 

Γιατι καποιος να προτιμησει το απλο κεφαλι με το 1 καναλι ονοματι irt15h και οχι αυτο ??

 

Μηπως το συγκεκριμενο κεαφλι - rack εχει καποιον περιορισμο σε σχεση με ενδεχομενα gigs ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον 15αρη τον εχω και τον χρησιμοποιω σαν βασικο μου ενισχυτη περιπου 5 χρονια..απο τοτε που πρωτοβγηκε στην ουσια και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο σε οποιεσδηποτε συνθηκες σε παρα πολλα μικρα και μεγαλα live..κουβαλιεται πανευκολα και αν μαθεις να ρυθμιζεις σωστα το eq του και τσιτωσεις τις λαμπες στο 6-8  για να παρεις τις αρμονικες και αυτη τη μαγεια που δινουν οταν αρχιζουν και σπανε εχεις τρομερο ηχο..χρειαζεται να ζεσταθει βεβαια λιγο οπως και καθε λαμπατος για να παρει τα πανω του..

 

ο βασικος λογος που τον πηρα ειναι ακριβως επειδη εχει λιγα watt και θα μπορω να τον τσιτωνω οσο θελω (μονο ετσι αξιζει να εχεις λαμπατο ενισχυτη για να παρεις τον πραγματικο ηχο του) χωρις να χρειαζεται να ενοχλω τους αλλους στο παταρι η τον κοσμο απο κατω..σκεψου επειδη φοβομουν μην δεν ειναι δυνατος ειχα 2χ12 καμπινα με v30..τελικα κατελειξα να παρω 1χ12 και παλι οι εντασεις να ειναι σχετικα μαζεμενες γτ και ετσι ειναι αρκετα δυνατος..

 

μονο αν χρειαστει να παιξεις σε κανενα σταδιο μπορει να σου βγαλει ο ηχοληπτης την κιθαρα σου στο μονιτορ σου σε περιπτωση που δεν ακους αφου ετσι κ αλλιως θα υπαρχει μικροφωνο μπροστα απο την καμπινα σου ..

 

κατα τα αλλα ειναι απιστευτα χηστικο αυτο το μηχανημα και γιαυτο και δεν το εχω αλλαξει τοσα χρονια σε αντιθεση με ολο τον υπολοιπο εξοπλισμο μου..βεβαια αυτα ειναι και γουστα..

 

αυτα απο εμενα..ελπιζω να βοηθησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον 15αρη τον εχω και τον χρησιμοποιω σαν βασικο μου ενισχυτη περιπου 5 χρονια..απο τοτε που πρωτοβγηκε στην ουσια και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο σε οποιεσδηποτε συνθηκες σε παρα πολλα μικρα και μεγαλα live..κουβαλιεται πανευκολα και αν μαθεις να ρυθμιζεις σωστα το eq του και τσιτωσεις τις λαμπες στο 6-8  για να παρεις τις αρμονικες και αυτη τη μαγεια που δινουν οταν αρχιζουν και σπανε εχεις τρομερο ηχο..χρειαζεται να ζεσταθει βεβαια λιγο οπως και καθε λαμπατος για να παρει τα πανω του..

 

ο βασικος λογος που τον πηρα ειναι ακριβως επειδη εχει λιγα watt και θα μπορω να τον τσιτωνω οσο θελω (μονο ετσι αξιζει να εχεις λαμπατο ενισχυτη για να παρεις τον πραγματικο ηχο του) χωρις να χρειαζεται να ενοχλω τους αλλους στο παταρι η τον κοσμο απο κατω..σκεψου επειδη φοβομουν μην δεν ειναι δυνατος ειχα 2χ12 καμπινα με v30..τελικα κατελειξα να παρω 1χ12 και παλι οι εντασεις να ειναι σχετικα μαζεμενες γτ και ετσι ειναι αρκετα δυνατος..

 

μονο αν χρειαστει να παιξεις σε κανενα σταδιο μπορει να σου βγαλει ο ηχοληπτης την κιθαρα σου στο μονιτορ σου σε περιπτωση που δεν ακους αφου ετσι κ αλλιως θα υπαρχει μικροφωνο μπροστα απο την καμπινα σου ..

 

κατα τα αλλα ειναι απιστευτα χηστικο αυτο το μηχανημα και γιαυτο και δεν το εχω αλλαξει τοσα χρονια σε αντιθεση με ολο τον υπολοιπο εξοπλισμο μου..βεβαια αυτα ειναι και γουστα..

 

αυτα απο εμενα..ελπιζω να βοηθησα..

 

Στον irt studio αναφερεσαι η στον irt15h τον μονοκαναλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον stoudio

 

ευχαριστω πολυ αδερφε - το εκανα παραγγελια σημερα - θα χρειαστει υποθετω και θηκη τυπου rack ? και αν ναι ..εχεις κατι να προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου