Προς το περιεχόμενο

MusicStore = Γερμανική αξιοπιστία (?)


Thkioups

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το musicstore .. είδα ότι κι αυτό συνεργάζεται με ελλάδα και μάλιστα στις επιλογές πληρωμής έχει και cash on delivery' date=' δηλαδή να πληρώσεις στην παραλαβή!! ισχύει αυτό; Δηλαδή τι; Αντικαταβολή; Η ερχεται με courier και πληρώνεις εξτρα τα μαλιοκεφαλά σου;;[/quote']

 

Το cash on delivery δεν ισχύει για Ελλάδα.

 

Επίσης να ρωτήσω πως γινεται το bank transfer payment που εχει σαν επιλογή στο thomann? Εχει προμήθεια; Σου δίνουν λογαριασμό τους και πας σε όποια τράπεζα θες και τα καταθέτεις; Αφου μιλάμε για ευρώ δεν πιστεύω να εχει προμήθεια ιδιαίτερη ε;;

 

Οι τράπεζες δεν κάνουν τίποτα χωρίς κέρδος. Δεν ξέρω πόσο ακριβώς είναι το ποσοστό που χρεώνουν αλλά η καλύτερη λύση την οποία χρησιμοποιώ και εγώ είναι μέσω πιστωτικης. Και βέβαια να έχεις τα λεφτά και να την ξοφλήσεις μόλις έρθει η χρέωση γιατί εάν πας στην περίπτωση δόσεων με την ελάχιστη καταβολή το επιτόκιο είναι τοκογλυφικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το musicstore .. είδα ότι κι αυτό συνεργάζεται με ελλάδα και μάλιστα στις επιλογές πληρωμής έχει και cash on delivery' date=' δηλαδή να πληρώσεις στην παραλαβή!! ισχύει αυτό; Δηλαδή τι; Αντικαταβολή; Η ερχεται με courier και πληρώνεις εξτρα τα μαλιοκεφαλά σου;;[/quote']

 

Το cash on delivery δεν ισχύει για Ελλάδα.

 

Το Μusic Store ΚΑΝΕΙ στην Ελλάδα αντικαταβολή με UPS αλλά το χρεώνει αρκετά. Ο Thomann είναι αυτός που δεν κάνει :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το musicstore .. είδα ότι κι αυτό συνεργάζεται με ελλάδα και μάλιστα στις επιλογές πληρωμής έχει και cash on delivery' date=' δηλαδή να πληρώσεις στην παραλαβή!! ισχύει αυτό; Δηλαδή τι; Αντικαταβολή; Η ερχεται με courier και πληρώνεις εξτρα τα μαλιοκεφαλά σου;;[/quote']

 

Το cash on delivery δεν ισχύει για Ελλάδα.

 

Το Μusic Store ΚΑΝΕΙ στην Ελλάδα αντικαταβολή με UPS αλλά το χρεώνει αρκετά. Ο Thomann είναι αυτός που δεν κάνει :wink:

 

ξερουμε ποσο περιπου χρεωνει?

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πήρες αλήθεια' date=' το πρώτο που είχε βγει, ή το V;[/quote']

 

Φαντάζομαι οτι ρωτάς εμένα. Πήρα το 4χορδο Japan, Νatural.

 

Παραγγειλα 30/12 και το order status ειναι ακομα στο Abgeschlossen=κλειδωμενο.Ο Σπυρος σε mail που του εστειλα μου απαντησε οτι "θα σταλει το συντομοτερο δυνατο".Θελω να πιστευω οτι η καθυστερηση οφειλεται στον ογκο παραγγελιων λογω εορτων.

 

Διπλωματική απάντηση που δε λέει τίποτα. Φλου φίλε μου όλα είναι Φλού :D

Οι καθυστερήσεις προφανώς οφείλονται στον όγκο παραγγελιών αλλά ΤΟΣΟ πιά? Μην ξεχνάς, στη δική μου περίπτωση, τα λεφτά έχουν ήδη εισπραχθεί . Συνήθως εισπράτονται την ημέρα της αποστολής.

Εσένα έχουν εισπραχθεί?

 

ΣΗμ.ΑΚΟΜΑ μέχρι και τώρα δεν έχω λάβει επιβεβαίωση αποστολής :cry: :evil:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ανάλογα με το ποσό' date=' μέχρι 1000 νομίζω είναι 60 ευρώ...[/quote']

 

Thanks! Παντως οντως ειναι παρα πολλα...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα στην σελίδα του Music Store εάν παράγγειλες αυτό (Fender AS Marcus Miller Jazz Bass V MN Aged Natural, Deluxe Case) δεν είναι in stock αλλά in order που σημαίνει ότι δεν είναι ετοιμοπαράδοτο μήπως σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση?

 

Μόνο αυτό (Fender AS Marcus Miller Jazz Bass MN Olympic White, Eschebody) βλέπω in stock :!: :!: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα στην σελίδα του Music Store εάν παράγγειλες αυτό (Fender AS Marcus Miller Jazz Bass V MN Aged Natural' date=' Deluxe Case) δεν είναι in stock αλλά in order που σημαίνει ότι δεν είναι ετοιμοπαράδοτο μήπως σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση?

 

Μόνο αυτό (Fender AS Marcus Miller Jazz Bass MN Olympic White, Eschebody) βλέπω in stock :!: :!: :!:[/quote']

 

Όταν το παρήγγειλα ήταν in stock, το τελευταίο κομμάτι :wink: Πήρα το japan όχι το USA.

¶σε το μπάχαλο με τις αναγραφόμενες τιμές. Κάνοντας search, στα αποτελέσματα, τώρα το αναφέρει 965 (οταν το παρήγγειλα έλεγε 990). Πατώντας για λεπτομέριες το προϊόν, σου λέει 990. Η τιμή φυσικά δεν έχει μειωθεί απο τότε που το παρήγγειλα, αντιθέτως, στο Αμερικάνικο μοντέλο όμως, μάλλον έχει ανέβει.

Μόλις ΞΑΝΑΠΗΡΑ τηλέφωνο, η γραμμή το Σπύρου ήταν απασχολημένη, μίλησα με την operator, έκανα για άλλη μια φορά παράπονα, είπε ότι θα με πάρει ο Σπύρος τηλέφωνο ΑΛΛΑ .... ΤΖΙΦΟΣ :evil: :evil: :evil:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και εγώ μια ευχάριστη εμπειρία που είχα από Γερμανικό online store.

 

Την προηγούμενη Τετάρτη, στις 10 το βράδυ, παρήγγελα το Alesis Micron (synth) από τον Θωμά και πλήρωσα με πιστωτική. Την επόμενη το πρωί πήρα order confirmation mail, και το δέμα το έστειλαν την Παρασκευή με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ. Το synth ήρθε σε άριστη κατάσταση τη Δευτέρα στις 12!!! 8O Και να σκεφτεί κανείς ότι μεσολάβησε Σαββατοκύριακο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου