Προς το περιεχόμενο

Το Cubase δεν αποθηκευει αρχεια σε MP3


Vasilis Psarakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα....εχω δυο ερωτησεις που νομιζω ειναι πολυ απλες. Το cubase δεν

αποθηκευει αρχεια σε mp3......και δευτερον τα αποθηκευω σε wav αλλα το

μισο κομματι.Αλλαζει απο καπου ο χρονος αποθηκευσης η εχει προβλημα το προγραμμα.Ειμαι αρχαριος με το cubase....Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε Νικο,

 

μιας και εισαι αρχαριος, για αρχη θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια στο manual, και πιστεψε με εκει μεσα θα βρεις απαντησεις και για αυτα, και για επομενες αποροιες που μπορει να εχεις (και θα εχεις οσο το δουλευεις)

 

Να σου πω επισης, πως ξεκινας να ηχογραφεις με ενα απο τα πιο γνωστα DAW για ηχογραφηση και παραγωγη μουσικής  ;)

 

Οποτε, πριν λαβεις το ποστ μου σαν αρνηση βοηθειας  :) , απλα διαβαζοντας το manual απο την αρχη (και πιστεψε με σε βαζει σιγα σιγα στο νοημα) θα δεις ποσα πραγματα θα ξεκαθαρισεις για την λειτουργια του.

 

(πιστεψε με, πιο πολυ χρονο θα χασεις με το να περιμενεις να σου απαντησει καποιος σε τετοια θεματα που υπαρχουν οι λυσεις κατευθειαν στο manual  ;) )

 

 

 

 

ΥΓ. σαν γρηγορη απαντηση, θα σου ελεγα να βαλεις σωστα τα Left/ right Locators του project στην αρχη και τελος του τραγουδιου.

 

επισης γινεται export mp3 δες εδω https://ask.audio/articles/export-tracks-cubase

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποθηκευει σε mp3.

Για να αποθηκεύσεις ολο το κομματι πρεπει να το επιλέξεις ολο πρωτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εριξες μια ματια στο λινκ;

 

 

παρεπιμπτωντος, μηπως δεν το βρισκεις γιατι αναφερεται το format mp3 ως "MPEG 1 Layer 3 file";;;;;;!!!

(λεω εγω τωρα  :-X )

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου