Προς το περιεχόμενο

Μύθοι και πραγματικότητα


stonedterror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω πως όλοι αυτό οφείλουμε να κάνουμε αρκεί να το κάνουμε για όσα πραγματικά γνωρίζουμε.και επίσης όπως κατέστησα σαφές στον πρόλογο το θέμα κάλιστα θα το έβαζα στα της παιδικής χαράς οπότε να είσαι σίγουρος οτί σκοπός μου είναι να θίξω τις γραφικές-κλισέ-προκατ απαντήσεις τέτοιου τύπου επειδή πολλές μου φαίνονται αστείες και όχι κάτι παραπάνω

Θα σταθώ στο μέρος ότι θα δίνεις σωστές συμβουλές για όσα γνωρίζεις καλά. Το να κρίνεις είναι πολύ εύκολο, το να προσφέρεις είναι δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακριβώς αυτό πιστεύω και γω οτί το να προσφέρεις είναι δυσκολότερο και το οτί απαντήσεις τύπου ότι σου κάνει στο αυτί ή δοκιμάσε και αποφάσισε σε κάποιον που ζητάει βοήθεια από συμφορουμίτες  δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το οτί απαντήσεις τύπου ότι σου κάνει στο αυτί ή δοκιμάσε και αποφάσισε σε κάποιον που ζητάει βοήθεια από συμφορουμίτες  δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως

Εσύ τι θα απαντούσες π.χ αν σου έλεγα εγώ ότι είμαι τελείως άσχετος και θέλω να πάρω μια κιθάρα για να μάθω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τι θα απαντούσες π.χ αν σου έλεγα εγώ ότι είμαι τελείως άσχετος και θέλω να πάρω μια κιθάρα για να μάθω.

 

να πάρεις μια φθηνή κιθάρα για ξεκίνημα να δεις αν το έχεις... αν μου έλεγες και budget θα σου πρότεινα κιόλας κάποια μοντέλα..αν μου έλεγες και style ακουσμάτων θα σου έλεγα πχ αν θα ήταν καλύτερα μονός ή διπλός για παράδειγμα..σε καμία περίπτωση δε θα σου έλεγα ότι σου κάτσει καλύτερα αφού είσαι άσχετος και δε θα ξέρεις καν τι να κοιτάξεις και πως στην πράξη κάθεται κάτι καλύτερα από κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τι θα απαντούσες π.χ αν σου έλεγα εγώ ότι είμαι τελείως άσχετος και θέλω να πάρω μια κιθάρα για να μάθω.

Αυτό είναι πολύ αόριστο και θα σου έλεγαν να γίνεις πιο συγκεκριμένος.

Αν όμως έγραφες ότι θέλεις να πάρεις μια κιθάρα με πολύ γκάζι για τρελά σολίδια και σφυρίγματα, που να έχει και καλά καθαρά για μπλουζ? ;D ;D ;D

Αν μας έβαζες να διαλέξουμε ανάμεσα σε μια Ibanez, μια σέκτερ, μια κράμερ, και μια  τζάκσον (όχι τον Μάικλ)?

 

Ποιά θα προτείνατε?

 

Γιατί υπάρχουν και κλισέ ερωτήσεις (εκτός από απαντήσεις) ξέρετε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πάρεις μια φθηνή κιθάρα για ξεκίνημα να δεις αν το έχεις...

Γιατί υπήρξε περίπτωση εδώ μέσα που κάποιος να πρότεινε σε αρχάριο κιθάρα των 1000 ευρώ π.χ? δε νομίζω. Οι περισσότερες απαντήσεις είναι στάνταρ, Squier Strat/Tele ή Epiphone και δεν έχουν άδικο.

 

αν μου έλεγες και budget θα σου πρότεινα κιόλας κάποια μοντέλα..αν μου έλεγες και style ακουσμάτων θα σου έλεγα πχ αν θα ήταν καλύτερα μονός ή διπλός για παράδειγμα..σε καμία περίπτωση δε θα σου έλεγα ότι σου κάτσει καλύτερα αφού είσαι άσχετος και δε θα ξέρεις καν τι να κοιτάξεις και πως στην πράξη κάθεται κάτι καλύτερα από κάτι άλλο

Λεδ Ζεπλιν, Δεεπ Πουρπλε, εσαρβη, σκορπιονς . Διαθέτω 300 ευρώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεδ Ζεπλιν, Δεεπ Πουρπλε, εσαρβη, σκορπιονς . Διαθέτω 300 ευρώ

Και λίγο Μετάλλικα, και Οπεθ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπήρξε περίπτωση εδώ μέσα που κάποιος να πρότεινε σε αρχάριο κιθάρα των 1000 ευρώ π.χ? δε νομίζω. Οι περισσότερες απαντήσεις είναι στάνταρ, Squier Strat/Tele ή Epiphone και δεν έχουν άδικο.

Λεδ Ζεπλιν, Δεεπ Πουρπλε, εσαρβη, σκορπιονς . Διαθέτω 300 ευρώ

 

πάρε μια στρατοειδές αν γίνεται κιόλας με 1διπλό και 2 μονούς και δεν χρειάζετε να δώσεις 300 για αρχή γιατί ναι μεν θα είναι λίγο καλύτερη από μια των 150-200 αλλά στην περίπτωση που κολλήσεις και ασχοληθείς παραπέρα και η μία και ή αλλη δε θα σε καλύπτουν οπότε θα πας σε κάτι άλλο.και στην περίπτωση που δεν κολήσεις θα έχεις λιγότερη χασούρα.

όχι δεν υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που προτείνουν όργανα του χιλιάρικου σε άσχετους αλλά το ότι σου κάτσει στο χέρι παίζει πολύ…εμένα για αρχάριο πιο λογικό μου κάθεται ότι σου κάτσει στο μάτι παρά στο χέρι…γιατί με το μάτι μπορεί να καυ΄^*σει ο πιτσιρικάς που παίζει με παρόμια πχ ο blackmore και να την ψάξει περίσσότερο με το άθλημα(για αρχάριους μιλάω έτσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου είναι μία γενικότητα σαν αυτές που κατηγορείς και δε με βοηθάει σαν άσχετος που είμαι να διαλέξω. Δεν ξέρω ποιες στρατοειδείς κιθάρες είναι καλές και ποιες όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου είναι μία γενικότητα σαν αυτές που κατηγορείς και δε με βοηθάει σαν άσχετος που είμαι να διαλέξω. Δεν ξέρω ποιες στρατοειδείς κιθάρες είναι καλές και ποιες όχι

 

μπορείς τότε σαν ΑΣΧΕΤΟΣ που είσαι να ανοίξεις ένα άλλο thread και να ρωτήσεις για τις διαφορές διπλού με μονού πχ. Επίσης ρώτας ποιες είναι καλές και ποιες όχι και ετσι συνήθως συνεχίζονται οι κουβέντες στα διάφορα threads η απάντηση μου στο αρχικό σου ερώτημα μια χαρά ειδική και όχι γενική ήταν…όσο και να το πιέσεις λοιπόν αρχηγέ μου απάντηση όποια σου κάτσει απο μένα δε θα πάρεις

πάρακατω…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου