Προς το περιεχόμενο

Εξαερισμός - ρεύματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia se olous.

 

katarxin sorry gia ta greeklish alla exo provlima me to pc.

 

sto dia tafta tora:

etoimazo studiaki gia proves-recording kai me provlhmatizei to an tha eprepe na valo trifasiko revma.skeptomenos kirios ton eksaerismo.

 

exo filo ilektrologo o opoios mou leei oti den iparxei provlima kanena alla ego akoma anisixo mipos tha xo vrogxous geiosis.se afto o filos mou den exei na mou apantisei tipota.

 

mia idea pou eixa einai na valo kathe mpriza kai asfaleia.ayto vevaia den leinei to provlhma tis fasarias se pariptosi dimiourgeias vrogxou.(apo oti thimamai pou mas legan sti sxoli toulaxisto. mipos leo vlakeies?)

 

 

apopseis?

 

 

thanx prokatavolika kai sorry ksana gia ta greeklish[/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα πρέπει να βάλεις τριφασικό αν θέλεις να ηχογραφήσεις ποτέ κάτι εκεί. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει καθόλου με την γείωση. Εκεί να προσέξεις ώστε να έχεις σύνδεση αστέρα. Αν ο ηλεκτρολόγος σου δεν ξέρει για κάτι τέτοιο πες μου να σου εξηγήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα και παλι

 

κομπλε με τη γειωση.δεν υπαρχει προβλημα.

για το τρφασικο θελω να σε ρωτησω.

τι προβλημα μπορει να μου δημιουργησει το μονοφασικο εφοσον ολες μου οι γραμμες ειναι μπαλανσντ και αφου φασαρια απο τη γειωση δε θα εχω?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλή γείωση και οι balanced συνδεσεις είναι πολύ καλά στοιχεία αλλά δεν έχουν σχέση με spikes, RFI, EMI και άλλα ζυζάνια που συναντάς σε μια γραμή ρεύματος. Αυτά δημιουργούνται από κυρίως από μοτέρ και διακόπτες που ανοιγοκλείνουν και γι' αυτό καλό είναι να απομονώσεις τα μηχανήματά σου από τέτοιες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου