Προς το περιεχόμενο

Selmer style guitars


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στο request του περίεργου τύπου που αγόρασε την κιθάρα μου!!!!!!

 

 

Και επίσης.......... ρε παιδιά πού βρίσκουμε αυτές τις φανταστικές κιθάρες........;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο request του περίεργου τύπου που αγόρασε την κιθάρα μου!!!!!!

 

 

Και επίσης.......... ρε παιδιά πού βρίσκουμε αυτές τις φανταστικές κιθάρες........;

 

Πηρες εσυ ακουστικη (και δεν καλεσες να τη δουμε).

Τετοιες κιθαρες τελευταια εχουν φερει πολλα καταστηματα στο κεντρο (Gitane βεβαια και τα φτηνα μοντελα) .Selmer εχω δει στον υπνο μου,αλλα στο χορδοφωνο εχω παιξει με 2 καταπληκτικες χειροποιητες που κοστιζουν οσο το αυτοκινητο μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλε περίεργε τύπε, είσαι πάντα ευπρόσδεκτος δια καφεπωσίαν μετά κιθαροπαιγνίου. Καιρό τώρα όμως έχω στο μυαλό μου ότι μια gipsy κιθαροκατάσταση θα την ήθελα πάρα πολύ, αλλά σε μοντέλο της προκοπής, όχι απλώς να έχει το κατάλληλο σχήμα...... η τρύπα κ ο καβαλάρης, χαχαχαχαχαχααχαχχα ;D ;D ;D ;D Οπότε όσοι ξέρετε τι γίνεται........... ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ Κ ΣΕ ΕΜΕ!

 

Edit: ωχ, έκανα hijack το thread  :( Sorry blue. Αλήθεια πώς να περιγράψω τι ψάχνω στον τίτλο του νέου thread? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι αυτες οι gitane βρε,απλα δεν ειναι στην κατηγορια των 4000-5000€ που κοστιζουν οι "κανονικες" (=>αυτες που παιζει ο Lagrene και οι Rosenberg)

 

http://www.thomann.de/gr/gitane_dg250m.htm

http://www.thomann.de/gr/gitane_dg500.htm

http://www.thomann.de/gr/gitane_dg300.htm

 

την πρωτη την εχει φιλος και παιζω πολυ μαζι της,ειναι αξιοπρεπεστατη και θα την αγοραζα ευχαριστως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη που θα σας στεναχωρησω αλλα εχω παιξει με 3!!! αυθεντικες selmer και με πολλες πολλες ακομα 8)

ειναι ιδιατερες κιθαρες και θελουν ιδιαιτερο παιξιμο.οπως σε ολα τα οργανα ετσι και σε αυτες οτι πληρωνεις παιρνεις.

στα χερια ενος τσιγγανου οι gitane παιζουν καλα, στα δικα μας απεχουν πολυ απο τον "παραδοσιακο" gypsy ηχο (δεν ειναι κατασκευασμενες οπως οι χειροποιητες εχουν ισιο καπακι κλπ)

αλλα για να ζηλεψετε λιγακι μπειτε στο myspace.com/nikosgiolias να δειτε μια καλη,χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, διαβάσαμε και ζηλέψαμε. Και μετά μπήκαμε στο myspace και ζηλέψαμε ακόμα περισσότερο.... δε μας δίνεις κ καμιά συμβουλή για το τι να πάρουμε μην αυτοκτονήσουμε ομαδικώς...; :'( :'( :'( :'( :'( :'( 8) 8) Σοβαρά.... τι παίζει; Πού μπορεί να κοιτάξει κανείς; Με τι budget θα βρεθεί κάτι αξιοπρεπές κλπ....; Δώσε μας τα φώτα σου, μια και απ'όσο φαίνεται ξέρεις....! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν τα Χριστούγεννα έφερα από Γαλλία, για μεγάλο, γνωστό  (και ακριβό) κατασκευαστή κλασσικών κιθαρων, τα original blueprints για κατασκευή Selmer...εάν ενδιαφέρεσαι...pm για να σου δώσω τηλέφωνα και πληροφορίες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikosgi : ας επαιζα ετσι και ας ζηλευα τις ακριβες κιθαρες :)

 

(σε ειχα δει καποτε σε ενα live το 2004 στον  πεζοδρομο στο θησειο, νομιζω, με αλλον εναν κιθαριστα και παιξατε αναμεσα στα αλλα το mediterranean sundance .Τοτε ειχα πει "να,αυτοι οι τυποι παιζουν το mediterranean sundance" ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε και παλι,

1.ευχαριστω για τα καλα λογια

2.δεν ειμαι ειδικος ,λιγα πραγματα ξερω

3.ευχαριστως να πω την γνωμη μου, αλλα επειδη γραφω πολυ αργα προτιμω με οποιον ενδιαφερεται να μιλησουμε δια τηλεφωνου η και απο κοντα (συνηθως δεν απανταω στα φορουμ παρα μονο βαζω αγγελιες ;D)

4.σε αυτα τα οργανα απαραιτητη προυποθεση ειναι να τα παιξεις πριν αγορασεις γιατι εχω παιξει στην ολλανδια με κιθαρες 3000 ευρω που στα δικα μου αυτια ητανε "πατατες"

5.πμ για οποιον θελαι το τηλ να μιλησουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου