Προς το περιεχόμενο

εφε για καναλι φωνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Θα ηθελα κατι να ζητησω αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται....

 

Νομιζω οτι παρεξήγησες, και μαλλον τα δικα μου γραφόμενα... :-\

 

Διαβασε ξανα ακριβως τι και πώς τα γραφω και θα δεις οτι δεν υπαρχει λογος για παρεξηγησεις  ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν παρεξηγησα τιποτε, ισα-ισα  θελω να μαθω απ' τις γνωσεις  σας αλλα με ποιο αμεσο και γρηγορο τροπο.Να μη γραφω εδω λεπτομερειες αν θελεις να βοηθησεις δωσμου ενα μαιλ και θα σου γραψω λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις ελάχιστες εμπειρικές γνώσεις μου, θα σου έλεγα ότι τα εφφέ μάλλον σου αρκούν. Αν θες τη γνώμη μου για έναν μπούσουλα για να ξεκινήσεις, κάνε normalize αν δεν έχεις σωστό επίπεδο στην ηχογράφηση που έκανες. Βάλε ένα low cut φιλτρο στο eq. Βάλε έναν compressor στα 2:1 ή 3:1 και πειραματίσου με το attack. Βάλε reverb αλλά όχι υπερβολικό και ΑΝ θέλεις stereo effect δοκίμασε ένα stereo delay. Από εκεί και πέρα πρέπει να ακούσεις σαν τρελλός αυτά που έχεις καταφέρει και να δεις πως μπορείς να τα βελτιώσεις, πράγμα που πλέον θέλει αρκετό διάβασμα. Αλλά πριν το κάνεις, άκου τί θα σου πουν οι πραγματικοι γνώστες του forum.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαρα ακου τον βοσκό!

Υπαρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ εμβριθεστατα (Σωστα το λεω;) βιντεο στο youtube για ηχογραφηση και μιξη φωνης!

Κανε εκει μια πρωτη αναζητηση και θα μαθεις πολλα βασικα και πολλα tips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε, ετοιμα αμετρητα βιντεο για μιξη φωνης στο cubase 5:

 

Σου εκανα εγω την αναζητηση  ;)

 

και εισαι κομπλε

 

https://www.youtube.com/results?search_query=mixing+vocals+in+cubase+5

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια σας, αλλα πρεπει πρωτα να παω να

μαθω αγγλικα.Στο you tube εχει 5-6 βιντεο στα ελληνικα 5/λεπτα. Τα καλα βιντεο εκπαιδευτικα  20-30 λεπτων ειναι στα αγγλικα. Ενδιαφερεται καποιος

να μου κανει ενα βιντεο , να τον πω τι ακριβως θελω ......να τον πληρωσω για τον κοπο του, που ξερω ειναι οτι ποιο απλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου