Προς το περιεχόμενο

για το Line6 UX1 τι ηχείο να πάρω?


ffilz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβαζα ξανά το post και τις προτάσεις σας και παρατήρησα ότι δεν έχω πει μια σημαντική λεπτομέρεια

η εξωτερική κάρτα ήχουν της line6 είναι για ηλεκτρική κιθάρα, τουστέστιν παίζει πολύ παραμόρφωση

θα ανταποκρίνονται τα ηχεία που προτείνατε ιδιαίτερα τα Alesis Elevate 5 ?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

να "ανταποκριθούν" σε τι?...

αν δεν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με ηχογραφήσεις (και με ήχο γενικά μέσω υπολογιστή) και τελικά προσπαθείς δια της πλαγίας (και "μπακάλικα") να "αναπαραστήσεις" έναν ενισχυτή που απλά θα σε βοηθάει με "έτοιμους" ήχους γιατί μπήκες στην περιπέτεια ???..

 

με τα χρήματα που ήδη διέθεσες και αυτά που ήδη λες ότι θα διαθέσεις, άμεσα έπαιρνες από την αρχή έναν modelling combo και θα ήσουν ευτυχής (ειδικά στο στάδιο ενασχόλησης που βρίσκεσαι)... ;)

 

όπως τον παρακάτω ας πούμε (ή κάποιον άλλο που μπορεί να σου προτείνει κάποιος φίλος πλέον εντρυφήσας περί τα κιθαροειδή)... O0

 

https://www.thomann.de/gr/line6_spider_iv_75112.htm

 

σκέψου το λίγο καλύτερα... μην βιάζεσαι... και μην παρασύρεσαι εύκολα σε αγορές πριν "κατανοήσεις" πλήρως τις πραγματικές σου ανάγκες (που θα καθορίσουν και τις επόμενες κινήσεις σου)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα γράφεις αλλά όταν ξεκίνησα εγώ και τα αγόρασα αυτά αμφιβάλω αν υπήρχε και το noiz και ο εν λόγω ενισχυτής…τότε δεν υπήρχε οικονομική κρίση. Ειδικά για τα ηχεία και τους ήχους εσύ θα πρέπει να ξέρεις ότι οι «ειδικοί» είναι πάρα πολλοί στην αγορά και εγώ μετά από περίπου 20 διαφορετικές γνώμες αναγκάστηκα να εμπιστευτώ των πωλητή του καταστήματος. Βέβαια και αυτός καλά με συμβούλεψε καθώς δεν είχα ιδέα τότε τι είναι το distortion και εγώ του ζήτησα μια εύκολη λύση να μπορώ να βρίσκω custom tones. Σήμερα λοιπόν που θεωρούμαι medium player και μπορώ σχετικά άνετα να παίξω μερικά κομματάκια με αξιοπρέπεια είπα να αναβαθμίσω λίγο τον ήχο. Αλλά δεν μου είχε περάσει από το μυαλό αυτός ο ενισχυτής, παρόλο που τον είχα δει στο Internet .

…και νομίζω ότι θα σε ακολουθήσω στην πρόταση. 

Σε ευχαριστώ και πάλι . Μάλλον θα μου το κάνω δώρο Χριστουγέννων και θα πουλήσω αυτά που έχω και θα έρθω στα λεφτά μου εύκολα!!!!!!  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου