Προς το περιεχόμενο

Sans Amp clone


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα τελικα καταφερα να τελιωσω μετα απο καιρο (καταραμενη εξεταστικη) ενα πεταλακι που ειχα βαλει στο ματι, τον κλωνο του Sans amp.

Αυτο ειναι και το λινκ του σχεδιου

http://www.tonepad.com/project.asp?id=22

 

Στο λινκ υπαρχουν καποια demo του τα οποια το αδικουν παρα πολυ. Το πεταλι αυτο εχει πολλες δυνατοτητες .

Καταρχην τι ειναι . "Υποτειθεται" οτι μπορει να κανει προσωμειωση 3 καμπινων (Tweed,British,California οπως αναφερονται στο σχεδιο) με την επιλογη να εχεις το καθενα clean, higain , hotwired και με την επιπλεον επιλογη για προσομειωση μικροφωνου standard, on axis , off axis. Με λιγα λογια 3x3x3=27 συνδιασμοι.

Επιπλεον εχει Volume , Gain και ενα ψευτοEQ Hi , Low οποτε φανταζεστε ποσο ευελικτο ειναι .

Οσον αφορα την ποιοτητα του τα δικα μου αυτια ενθουσιαστηκαν μπορω να πω μολις το ακουσα μεσα απο λαμπα. Σιγουρα δεν αντικαθιστα ενα Fender η ενα Ac30 αλλα προσδιδει στον ηχο τα χαρακτηριστικα του καθε ενος . θα χρησημοποιηθει σιγουρα για overdriven ρυθμικα και ισως για κανα σολο αν και δεν θα το προτημουσα περισοτερο απο το Tube Screamer αλλα γουστα ειναι αυτα. Δεν ειχα και πολυ χρονο να το συνδιασω με αλλα πεταλια οποτε δεν μπορω να πω τι θα γινει τοτε, το σιγουρο παντως ειναι οτι σε λογικες τιμες Volume , Gain μονο του δεν βγαζει τσιμουδια ( no hum ). Θα ανεβαζα και δειγμα αλλα επειδη δεν εχω καλο εξοπλιμο ηχογραφησης δεν θα ακουγονταν καλυτερα απο αυτα του site . Με το αυθεντικο δεν ειχα την δυνατοτητα να το συγκρινω οποτε δεν μπορω εκφερω αποψη.

 

Τα υλικα που χρειαζονται υπαρχουν σε οποιοδηποτε καταστημα με ηλεκτρονικα εκτος ισως απο τους 3θεσιους διακοπτες που εδω που ειμαι δεν βρηκα και ετσι παραγγειλα απεξω. Ειναι καπως πιο adnance επιπεδο οσον αφορα την συναρμολογηση αλλα με λιγη προσοχη και λιγη υπομονη τα καταφερνει οποιοσδηποτε. Ειναι ενα πεταλι που αξιζει να υπαρχει και μπορεις να κανεις πολλα μαζι του. Οποιος εχει χρονο και υπομονη του το συνιστω ανεπιφυλακτα . Αν καποιος νομιζει οτι καπου εκανα λαθος ας με διορθωσει.

 

Αυτα τα ολιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ σωστός. :wink:

Αυτά τα "δεν έχω καλό εξοπλισμό" δεν μας πείθουν. :lol:

Ανέβασε photos και clips γρήγορα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις

1)Είναι true bypass?

2)Πόσα ¤(...ευχαριστώ Vrass & kwstas79...) πήγε πάνω κάτω;

Α,και μια τρίτη

3)Πόσο καιρό σου πήρε;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......Πόσο $(δεν έβρισκα σηματάκι ευρώ...) .....

 

Πατάς ταυτόχρονα Ctrl+Alt+E :wink:

 

...με το πληκτρολόγιο γυρισμένο στα ελληνικά!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη πιο off-topic αλλά μόλις το κάνεις αυτό' date=' στο MAC φαίνεται έτσι:

[img']http://usera.imagecave.com/harilatron/euro.jpeg[/img]

:lol: :lol: :lol:

 

αυτος ο jobbs ο αλητης, κανει προπαγανδα κατα του ευρω.. αμερικανακια παιδι μου, τι περιμενες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...

 

αυτος ο jobbs ο αλητης' date=' κανει προπαγανδα κατα του ευρω.. αμερικανακια παιδι μου, τι περιμενες :lol:[/quote']

 

Μιλάμε δοκιμάζω όλα τα encoding και δεν φτιάχνει με τίποτα. :lol: :lol:

 

Even more off - topic: "Τελικά τι encoding είναι οι σελίδες του noiz?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου