Προς το περιεχόμενο

Line 6 Firehawk fx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχει κανείς εμπειρία από τη συγκεκριμένη πεταλιέρα???

Με ενδιαφέρει κυρίως η χρήση για απευθείας σύνδεση σε PA , ώστε να αποφύγω το κουβάλημα ενισχυτή κλπ.

 

O0 O0 O0 O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Firehawk έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα για Live χρήση που για μένα είναι dealbreaker: μπορείς να τροποποιήσεις τα patches του μόνο μέσω κινητού, δεν έχει δηλαδή κουμπιά που μπορείς να γυρίσεις αν θες να αλλάξεις κάτι επι τόπου, πχ patch volume.

Ίσως είμαι εγώ λίγο περίεργος αλλά δεν νιώθω πολύ ασφαλής με κάτι τέτοιο για Live..

 

κατά τα άλλα, είναι θέμα γούστου αν σου αρέσει ο ήχος του. Με την HD400 πάντως που νομίζω έχουν τα ίδια models μέσα έχω βγάλει πολύ καλό αποτέλεσμα με direct σε κονσόλα.

 

ΥΓ. τα προβλήματα με αυτόν τον τρόπο είναι με το monitor, το πως θα ακούς τον εαυτό σου όταν παίζεις ..μην θεωρείς δεδομένο οτι όλα τα μαγαζιά έχουν την υποδομή να σου βγάλουν αυτό που θες να ακούσεις..συνήθως η σκηνή μοιράζεται 1-2 monitors για όλους, με όλα τα όργανα σε κουβά

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Firehawk έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα για Live χρήση που για μένα είναι dealbreaker: μπορείς να τροποποιήσεις τα patches του μόνο μέσω κινητού, δεν έχει δηλαδή κουμπιά που μπορείς να γυρίσεις αν θες να αλλάξεις κάτι επι τόπου, πχ patch volume.

Ίσως είμαι εγώ λίγο περίεργος αλλά δεν νιώθω πολύ ασφαλής με κάτι τέτοιο για Live..

 

Αυτό το κάνει παντελώς ακατάλληλο για λάιβ. Δεν ξέρω το μηχάνημα αλλά ξέρω ότι Π Α Ν Τ Α κάτι χρειάστηκε να αλλάξω επί σκηνής ακόμα και μέσα στο τραγούδι. Αυτό δεν γίνεται φυσικά από κινητό.

Τώρα αν είναι αποκλειστικά για σπίτι....

πάλι δεν μου αρέσει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να του δώσουμε λίγο credit, φαίνεται αρκετά εύκολο να αλλάξεις οτιδήποτε μέσω της εφαρμογής από κινητό και tablet, αλλά επειδή μηχανίζματα είναι και ο Merfy πάντα τα αγαπάει...καταλαβαίνετε..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Firehawk έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα για Live χρήση που για μένα είναι dealbreaker: μπορείς να τροποποιήσεις τα patches του μόνο μέσω κινητού

Αυτό δεν γίνεται φυσικά από κινητό.

Το οτι εχεις την δυνατοτητα δεν σημαινει οτι υποχρεωτικα επεμβαινεις μονο με το κινητο. ;)

Για να του δώσουμε λίγο credit, φαίνεται αρκετά εύκολο να αλλάξεις οτιδήποτε μέσω της εφαρμογής από κινητό και tablet

Ακριβως.

Δες το σαν ενα ασυρματο κοντρολερ που μπορεις να εχεις μπροστα σου, π.χ. σε ενα αναλογιο.

Σκεψου την διαδικασια του, γυριζω πισω, αλλαζω κατι στον ενισχυτη, η σκυβω στην πεταλιερα μου αλλαζω κατι,

ξαναπαιρνω την θεση μου και διαπιστωνω οτι πρεπει να ξαναρυθμισω διοτι απλα αλλαξε η θεση ακροασεως.

Αυτο το εχω μπροστα μου στη σωστη του θεση και αμεσα αλλαζω αυτα που θελω ενω παραλληλα ακουω.

 

Φυσικα ολο αυτο το πανηγυρι θα πρεπει να εχει γινει στην προβα και τα οποια preset

να εχουν φτιαχτει απο πριν αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

 

Ασυρματο κοντρολερ με εικονικα κουμπια! Μην ψαρωνετε, βολευει. ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,

 

όσο αφορά την τροποποίηση των presets κλπ ασφαλώς και γίνεται και από την πεταλιέρα, χωρίς την χρήση κινητού tablet κλπ.

 

 

Να φανταστώ πως για να μην την έχει χρησιμοποιήσει κανείς .......μάλλον κάτι πρέπει να μου λέει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ πως για να μην την έχει χρησιμοποιήσει κανείς .......μάλλον κάτι πρέπει να μου λέει !!!!

Απο που βγαινει το συμπερασμα οτι δεν την εχει χρησιμοποιησει κανεις?

Τι ακριβως θα επρεπε να σου λεει κατι τετοιο? ::)

 

Και για να επανελθω στο "ασυρματο κοντρολερ με εικονικα κουμπια" 8)

Κατα τη γνωμη μου ο χρηστης εχει πληρη και γρηγορο ελεγχο με  ενα ταμπλετακι.

Στο 6:10 αρχιζουν τα ομορφα, ενω στο 8:07 φαινεται το ποσο ευκολα ρυθμιζεται.

Παιδες ειναι Ω Ρ Α Ι Ο Τ Α Τ Ο! Χωρις κανενα προβλημα για τις ζωντανες βραδιες σας. ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχεις την δυνατοτητα δεν σημαινει οτι υποχρεωτικα επεμβαινεις μονο με το κινητο. ;)

Κάτσε ρε φίλε, άντε και παίρνεις τηλέφωνο την "έτσι σου" όταν παίζει σόλο ο πληκτράς.

Έτσι και σου αλλάξει το distortion και δεν το πάρεις χαμπάρι? ;D ;D ;D

 

Να φανταστώ πως για να μην την έχει χρησιμοποιήσει κανείς .......μάλλον κάτι πρέπει να μου λέει !!!!

Μπα, τι να σου πει.

Εμείς εδώ είμαστε παλιομοδίτες (και βιντατζολάγνοι  ;D) και με τα tablet (του διαόλου μηχανήσματα) δεν τα πάμε καλά.

 

Παιδες ειναι Ω Ρ Α Ι Ο Τ Α Τ Ο! Χωρις κανενα προβλημα για τις ζωντανες βραδιες σας. ;)

Σαφώς, αρκεί να σου αρέσουν οι "ήχοι" του. :)

Λίγο συνήθεια χρειάζεται μόνο για τον χειρισμό του (και ένα tablet), κατά τα άλλα ..., μια χαρά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φίλε, άντε και παίρνεις τηλέφωνο την "έτσι σου" όταν παίζει σόλο ο πληκτράς.

Πππσσσσιιιιιττττ, φιλος.... Δεν δινουμε ολοι αναφορα συνεχεια, για να μην πεσει παντοφλα,

οπως κανουν μερικοι μερικοι.... ;D ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου