Προς το περιεχόμενο

είναι κεφάτη, γυρίζει από του thomann.


feather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΥΣΙΚΑ!

ΤΡΕΜΕΤΕ ΕΓΧΩΡΙΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ!! :twisted:

 

Παιρνεις επίσης:

 

-αμερικάνικες Fender 30% φθηνότερα από εδώ

 

link1

 

-κορυφαίες χορδές Pyramid kai Vinci με 2-4 ευρώ

 

link2

 

link3

 

 

-θαυμάσιες ακουστικές Cort & Crafter σχεδόν τζάμπα:

 

link4

 

 

link5

 

 

-ενισχυτές φρεσκότατους και χωρίς ΚΑΠΕΛΟ!!

 

link6

 

link7

 

link8

 

 

αυτά και άλλα πολλά δείτε επείσης και στο

 

www.Musik-Produktiv.de

 

 

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ: "ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ-ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ-....."!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά το site www.boxymusic.com λέει ξέρετε;Εγώ που το έριξα μια ματιά μου φαίνεται τουλάχιστον ΟΚ!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To boxymusic είναι το ίδιο καλό όσο και το thommans σε μερικά είδη είναι ποιό φτηνό σε άλλα όχι. Πολύ καλό είναι και το musik-produktiv. Λυπάμαι αλλά οι έλληνες αντιπρόσωποι θα με βλέπουν μόνο για να δοκιμάζω τα προιόντα που θα αγοράσω από το εξωτερικό. Ειδικά ο μάκας :lol: Αγόρασα από το Amazon το guitar course του berkley 24¤, είναι 3 βιβλία δεμένα σε 1, και ένας φίλος μου πήρε από το μάκα 1 βιβλίο για πιάνο 60 σελίδες 35¤. Ελλαδάρα, παίρνεις τα 3/5 του μισθού του μέσου ευρωπαίου και πληρώνεις το διπλάσιο.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εξοδα για το εμβασμα ειναι αναλογα με τα λεφτα που στελνεις, και για μεχρι 1500 ευρω (εμπειρικα) δεν ξεπερναει τα 20 ευρω. Προσοχη ομως στο thomann διοτι στις τιμες που γραφει στο site ειναι +18% φπα και μερικες φορες εαν προσθεσεις και τα μεταφορικα και τα εξοδα για το εμβασμα η τιμη μπορει να ανεβει αρκετα, σχεδον σε Ελληνικα επιπεδα. Παντος το μεγαλυτερο σημφερον για αγορες απο τετοια site ειναι για πολυ ακριβα προιοντα, για προιοντα που ειναι δυσκολο να βρεις στην Ελλαδα (και εαν τα βρεις θα ειναι διαβολοκαπελομενα) ή και και για προιοντα σε μεγαλες ποσοτητες (πχ. ενα κουτι χορδες, 10 σετ μπακετες, 100 πενες για να εχεις μια ζωη). Και κατι ασχετο που μου συνεβει εχθες. Ειμαι μεσα στον Μαυρομουστακη στην Θεσσαλονικη και βλεπω κατι βιβλια. Ερχεται σε καποια φαση ενα παλικαρι γυρω στα 20 και ρωταει για ενα βιβλιο κιθαρας ξενου εκδοτη. Και αρχιζει ο πωλητης, δεν το εχω πρεπει να το παραγγειλω και δεν μπορω να το παραγγειλω μεμονομενα γιατι θα κοστισει πολυ. Και ρωταει το παλικαρι (που λογικα θα ειχε αναγκη το βιβλιο) ποσο θα κοστισει. Και αρχιζει να του λεει για 100 ευρω μεταφορικα και 30% φορους εισαγωγης και κρατησεις απο τραπεζες και διαφορα τετοια. Και γυρναω εγω (θρασητατος :twisted: ) μπροστα στον πωλητη, βγαζω ενα στιλο και ενα χαρτι απο την τσαντα μου και γραφω στο παλικαρι 2-3 διευθυνσεις για να βρει το βιβλιο στο ιντερνετ. Μακαρι να μπρουσα να σας περιγραψω την φατσα του πωλητη, σαν το μωρο που του περνεις την μπουκια απο το στομα. Αλλα τα παθηματα πρεπει να γινονται μαθηματα και ολοι μας πρεπει να κανουμε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΕΦΤΕΣ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΤΡΙΤΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ SITE ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ STOCKΑΡΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΟΙΚΙΑ ΟΥΤΕ ΑΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΡΙΞΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΕΔΩ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΦΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΑΝ ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΣΩΒΙΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

σημείωση από τη διαχείριση: έχουμε πει τόσες φορές ότι δεν γράφουμε με κεφαλαία. το πληκτρολόγιο διαθέτει κουμπί caps lock, χρησιμοποιείστε το επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Vagoum, έχω μπεί στην παραγωγική διαδικασία εδώ και αρκετά χρόνια,

γιαυτό και τα λεφτά μου ξέρω και πως βγαίνουν και πόσο γρήγορα χάνονται.

 

1. θέλω να αγοράσω την Ibanez RG2620, - boxymusic 728¤ , πάω στον Τρίμμη (που δεν τον θεωρώ απατεώνα, εγώ προσωπικά, δεν μου έχει τύχει κάτι) και μου λέει "δεν την έχω γιατί την θέλεις? δεν προχωράει καθόλου, έχω την RG2570 ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ 818¤ - boxymusic 662¤

2. Πάω να δώ το TC Electronic G-Major, - Boxymusic 518¤ στο μαγαζί που πήγα, δεν θυμάμε πως το λένε αλλά μπορώ να το ψάξω αν θέλεις, 650¤ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ

3. Στο ίδιο μαγαζί το SansAmp Psa1 900¤ στο Musik-Produktiv 650¤

4.

5. Το καλύτερο: στο νάκα το Evolution 449C 285¤ Στο Thomman 160

 

Λοιπόν επιδή τα λεφτάκια μου τα βγάζω με το να μαμιέμαι κάθε μέρα στη

δουλειά, δεν τα πετάω όπου νά'νε. Όλα τα μαγαζιά του εξωτερικού έχουν καταστήματα και πληρώνουν ενοίκια, για δές εδώ

 

http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_new_arrivals.html.

Με την ίδια λογική να σου δώσω εγώ μια εργασία μου στο Uni που έιχαμε κάνει ένα υποτυπώδες File System να τρέχεις αυτό αντί για τα windows

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ασε που δεν προτιμούμε τα ξένα προιόντα από τα Ελληνικά αλλά τους

ξένους πωλητές από τους έλληνες γιατί έχουν 99% καλύτερες τιμές.

Υπάρχουν πολλά threads στο noiz για το τι έχουν δει τα ματάκια των ανθρώπων εδώ μέσα όταν πήγαν να αγοράσουν κάτι από εδώ. Τιμές, αντιμετώπιση από τους πωλητές, "πάρ'το είναι ευκαιρία "(για να βγάλω εγώ κανα φράγγο ", κλπ κλπ.

 

Αυτά...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΕΦΤΕΣ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΤΡΙΤΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ SITE ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ STOCKΑΡΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΟΙΚΙΑ ΟΥΤΕ ΑΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΡΙΞΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΕΔΩ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΦΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΑΝ ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΣΩΒΙΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Πολύ ωραίες οι παρατηρήσεις σου και θα ήταν ακόμα πιο ωραίες αν είχαν έστω και μια ΥΠΟΤΥΠΩΔΗ σχέση με την πραγματικότητα! :D

 

 

Καταρχήν με εξαίρεση κανα δυό μαγαζιά ΕΙΝΑΙ όλοι οι έμποροι απατεώνες,με την έννοια ότι πουλάνε ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ !

Οι ΜΕΓΑΛΟΙ αντιπρόσωποι στην Ελλάδα αγοράζουν ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΜΕΣ που αγοράζει ο THOMANN απο τα διάφορα εργοστάσια (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΦΟΡΟΙ,ΔΑΣΜΟΙ,ΦΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥΣ).Γιατί λοιπόν πουλάνε 30% ακριβότερα?

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ: θέλουν να βγάλουν απο την μύγα ξύγκι!

 

Δεύτερον:

 

η ΠΟΙΚΙΛΙΑ που προσφερουν τα εγχώρια μαγαζιά είναι της πλάκας (και αυτό το λέω επιοικώς...) πηγαινε να βρείς κιθάρα και θα δεις μόνο strat & Les Paul θα βρείς...

 

Οσον αφορά τις "τιμές μετρητοίς" συγνώμη αλλά ΠΟΤΕ καμμια τέτοια τιμή που μου έκανε "χαριστικά" ο αντ/πος δεν κατάφερε να φτάσει την online τιμή.

 

ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΝΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ 10ΑΔΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ!

Δεν θα πληρώνω εγώ τα κερατιάτικα του καθε (αγενούς) μαγαζάτορα.

 

Οποτε έχω επικοινωνήσει με online store μου έχουν φερθεί με ευγένεια και υπομονή και όχι σαν κάφρο όπως φέρονται οι περισότεροι (σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις) "καταστηματάρχες" στην Αθήνα...

 

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΞΟΔΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ,ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΩΝ ΚΛΕΦΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Η

ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Α Κ Ρ Ι Β Ο Τ Ε Ρ Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ , ΓΥΡΙΖΟΥΝ!!

 

Τα πράγματα είναι απλά ισχύουν και εδω οι βασικοί κανόνες της ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ αγοράς:

όπως έχω σταματήσει εδω και τρία χρόνια να κάνω διακοπες στην Ελλάδα και προτιμώ την Ευρώπη , την Ασία και την Αμερική ΓΙΑΤΙ ΕΙΝAΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ έτσι αγοράζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ONLINE !

 

και όπως πάνε τα πράγματα ή θα συμορφωθούν οι εγχώριοι καννίβαλοι-επιχειρηματίες (σε όλους τους τομείς) που κατακλέβουν τον Ελληνικό λαό ή βλέπω να τα κλείνουνε τα μαγαζάκια τους... :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάει πρίν χρόνια με ένα φίλο μου να πάρει την boss_GT3 σε ένα κατάστημα με κιθάρες στο κέντρο.Του λέει ο φίλος μου: Θέλω την gt3

απαντά ο τύπος: την έχουμε. Λέει ο φίλος μου: μπορώ να την ακούσω λίγο? απαντά ο τύπος: Οχι...έτσι κοφτά!! οχι δεν γίνεται...καλά λέει ο φίλος μου φέρτην....είμασταν και πιτσιρικάδες τότε τι να του λέγαμε..Φέτος πήγα στο ίδιο μαγαζι και ήθελα να δοκιμάσω μια ακριβή ακουστική κιθαρα και ο τύπος αρνήθηκε με τρόπο να μου την δώσει όταν κατάλαβε ότι δεν θα την αγόραζα...Δέν πάνε στο διάολο όλοι που λέει και ο Λεβέντης..γιαυτό πήρα και εγώ την gibson μου απο το δίκτιο!!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου