Προς το περιεχόμενο

αυτη η τελε...μαλιστα!!!


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο δεν ειναι Tele, ειναι..... υβρις στον θεσμο τους & σιγουρα η ασχημοτερη τελε που εχω δει ποτε μου.... (ασε που με αυτη τη γεφυρα θα τριζει στην Αλασκα και θα την ακουμε στην Αθηνα... :lol: ) :lol:

 

τουλαχιστον εχει το σωστο σχημα & Headstock....... :?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιθετος στα δικα μου γουστα ειναι πανεμορφη,ισως η ομορφοτερη τελε που εχω δει και σιγουρα η μονη που με γαργαλαει το δαχτυλο να πατησω το buy it now :wink: 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Αυτο δεν ειναι Tele' date=' ειναι..... υβρις στον θεσμο τους & σιγουρα η ασχημοτερη τελε που εχω δει ποτε μου.... (ασε που με αυτη τη γεφυρα θα τριζει στην Αλασκα και θα την ακουμε στην Αθηνα... :lol: ) :lol:

 

τουλαχιστον εχει το σωστο σχημα & Headstock....... :?[/quote']

 

Καλά, κι εγώ δεν πολυτρελαίνομαι με αυτή την εμφάνιση, αλλά τι έχει η γέφυρα? Καλή μου φαίνεται...Δεν είναι καλές αυτές superfunk?

 

Παρεπιτπτόντως, κάποιος τη χτύπησε ήδη....

:cry:

 

Υ.Γ. "Θεσμός" οι Tele.....είσαι φοβερός :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά τι έχει η γέφυρα?

 

εχει ΕΞΙ μικρα vintage style σελακια,οποτε και δεν εχει το sustain & clarity που εχει η κλασσικη "τριαρα" αλλα και ΤΡΙΖΕΙ σαν τρελλη μια και η πιεση των χορδων δεν ειναι ικανη να κρατησει σταθερα τα σελλακια....ασε που οι χορδες μετακινουνται προς τα ..κατω...

 

αν θες σωνει και καλα 6 σελακια για ακριβεστερο Intonation τοτε παρε την βαρια μοντερνα Gotoh .... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
αλλά τι έχει η γέφυρα?

 

εχει ΕΞΙ μικρα vintage style σελακια' date='οποτε και δεν εχει το sustain & clarity που εχει η κλασσικη "τριαρα" αλλα και ΤΡΙΖΕΙ σαν τρελλη μια και η πιεση των χορδων δεν ειναι ικανη να κρατησει σταθερα τα σελλακια....ασε που οι χορδες μετακινουνται προς τα ..κατω...

 

αν θες σωνει και καλα 6 σελακια για ακριβεστερο Intonation τοτε παρε την βαρια μοντερνα Gotoh .... :wink:[/quote']

 

Κατάλαβα τι εννοείς, απλά δεν είχα υπόψη μου ότι αυτό το είδος bridge με τα 6 vintage style saddles δεν είναι και τόσο αποτελεσματικό.... Να πώ την αλήθεια το έχω δει μόνο σε φωτογραφίες και μου φαινόταν καλή εναλλακτική λύση σε σχέση με την τριάρα bridge...Ευχαριστώ για το hint. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ την αλήθεια το έχω δει μόνο σε φωτογραφίες και μου φαινόταν καλή εναλλακτική λύση σε σχέση με την τριάρα bridge...

 

μη ψαχνεις αδικα,καλυτερη γεφυρα απο την κλασσικη "τριαρα" δεν υπαρχει. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ την αλήθεια το έχω δει μόνο σε φωτογραφίες και μου φαινόταν καλή εναλλακτική λύση σε σχέση με την τριάρα bridge...

 

μη ψαχνεις αδικα' date='καλυτερη γεφυρα απο την κλασσικη "τριαρα" δεν υπαρχει. :wink:[/quote']

 

Kαλύτερη ως προς τον κλασσικό τέλε ήχο! Χειρότερη ως προς το παίδεμα για να τη ρυθμίσεις και το σπαστικό τασάκι που το μόνο που χρησημεύει είναι για να στειρίζεις το χέρι σου και για να το χτυπάς όταν παίζεις :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, πανευκολη στη ρυθμιση ειναι,ισα-ισα ρυθμιζεις και το intonation πιο γρηγορα μια και "φερνοντας" την μια χορδη,"ερχεται" και η διπλανη της αυτοματα.

 

τασακι? 8O

α,μαλλον εννοεις το "χειλος" της (το τασακι (ashtray) ειναι το καλυμμα της γεφυρα το οποιο οι περισσοτεροι αφαιρουν).

εμενα παλι με βολευει πολυ γιατι στηριζω το χερι μου πανω του :wink:

 

τα παντα θεμα συνηθειας ειναι αλλωστε...

 

παντως και η μοντερνα Gotoh μια χαρα γεφυρα ειναι και ειδικα αν θες περισσοτερα πριμα ειναι οτι πρεπει :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου