Προς το περιεχόμενο

Fender hot rod deluxe iii ή Twin reverb 65 reissue ???


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αληθεια, ισχυει πως ειναι κακοι στη συνεργασια τους με distorion pedals οπως carl martin plexitone? γενικα marshall κατευθυνσης πεταλια?

 

οχι δεν ισχυει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Επειδη είναι για χρήση στο σπίτι θα σου έλεγα κανένα από τους δύο αλλά αφού τον παίρνεις μεταχειρισμένο,  άρα στα λεφτά ενός hot rod deluxe ή λιγότερο, και επειδή ηχητικά είναι τουλάχιστον δυο σκαλιά  ψηλότερα,  κι εγώ τότε προτείνω twin reverb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Ένα περίεργο πράγμα .. βίωνα το φαινόμενο, το muff μου παλιά να μην ακούγεται καθόλου καλά με τον deluxe reverb μου μέχρι που άλλαξα τελικές και rectifier και τον άφησα με λίγο πιο hot  bias. Τώρα βγάζω απίστευτα ωραίους ήχους αλλά πιο πολύ στο normal κανάλι. Και με twin reverb, red knob, καλά με princeton δεν το συζητάμε, μια χαρά

 

Αλλά ναι, το'χω βιώσει το πρόβλημα που αναφέρεται ο author παρ'ότι πιστεύω ότι κάποια fuzz θα βγουν καλύτερα σε twin παρά σε marshall (ειδικά αν θες να πας σε alternative ηχοχρώματα δεν το συζητάμε..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια, ισχυει πως ειναι κακοι στη συνεργασια τους με distorion pedals οπως carl martin plexitone? γενικα marshall κατευθυνσης πεταλια?

 

 

Υποτίθεται αυτα τα πετάλια έχουν σχεδιαστεί για να δίνουν μαρσαλ βρωμικα σε ενισχυτές μη-μαρσαλ. Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω πως παίζει σε φέντερ αλλά σε marshall ενισχυτή είναι που θα απέφευγα να το βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου