Προς το περιεχόμενο

20 channels...cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είκοσι tracks στο Reaper και να πως βγαίνει ο τίτλος.... ::)   

  Δεν το λες κομμάτι, δεν το λες εμπνευσμένο ινστρουμένταλ, απλά κάθισα και έγραψα 20..... :o :o :o τρακς στο Ρίπερ!!!! ;D

 

  Δύο απογεύματα το γράψιμο και άλλα δύο η μίξη.....  :-[ :-X    Καλά τα πολλά τρακς αλλά δύσκολα στην μίξη.....μου 'βγαλαν την πίστη (φτου σου ρε Πασχαλιάτικα...)

  [soundcloud]

[/soundcloud] 

             

Μου βγήκε λίγο μεγαλούτσικο, δεν το είχα σκοπό αλλά είπαμε, 20 tracks.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Φώτη, κι εμένα μου άρεσε πολύ.  Ασε που τη στιγμή που σκεφτόμουν....ωραίος και χωρίς εκείνους τους καθαρούς αρπισμούς που βάζει συνήθως...τσουπ, κάνεις την αλλαγή και μπαίνουν κι αρπισμοί. ;D Είναι ωραίο όμως το σολάκι από πάνω, οπότε χαλάλι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος....... τα tracks δεν είναι για..... χόρταση................ χαχαχαχαχαχα

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλό, ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟ, ωραίος ΗΧΟΣ και ΘΕΜΑΤΑ και στο τέλος θα ήθελα και άλλο σόλο. Δεν μου έφτασε. Τα "χώνεις" πολύ ωραία.

Δεν μου φάνηκε μεγάλο, το άκουσα ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ωραίος υιέ μου (στην πρώτη αλλαγή μου φερες Wishbone Ash στο μυαλό)... ;) :)


και για να μη χαλάσω και το γούρι και δεν σου κάνω παρατήρηση ηχοληπτική, πρόσεχε λίγο όταν "αδειάζεις" (και το αντίθετο) ένα κομμάτι... οι κομπρεσόρες είναι λίγο εως πολύ χαζά πράματα και δεν ξεχωρίζουν φυσικά πλήθος και μέγεθος και πολλές φορές ακούς ένα πιάνο με μια φωνή ας πούμε να ακούγεται με μεγαλύτερα συγκριτικά (όπως τα σχηματίζει ο εγκέφαλος) ένταση και όγκο, από μια ορχήστρα με 10 Lemmy να κοπανάνε...

 

στο αρπεζ μέρος λοιπόν ένοιωσα να σκύβει ξαφνικά πάνω από την υπόλοιπη μπάντα ο Γκρισίνο του Ποπάυ με την "τεράστια κιθάρα" του (πολύ καλός ήχος της παρεμπιπτόντως) παίζοντας το θέμα...  ;) ;D ήθελε λίγο κάτουυυυ...

 

τώρα θα μου πεις με τόσα κανάλια στο καπάκι, τι ζητάς να πρωτο προσέξω ρε μπάρμπα και μου τη λες κιόλα... και σε ποιον?  στον παραγωγό? στον ηχογλήφτη? στον ενορχηστρωτή?...

 

είπαμε για γούρι ορέ... :P

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνήσιο πνευματικό αποκύημα μιας αυθεντικής prog ψυχοσύνθεσης.

Πολύ ωραίο, πάρα πολύ ωραίο Φώταρε.

Όντως θυμίζει Wishbone Ash στην αλλαγή, αλλά ... εγώ θα μείνω στο φανταστικό πρώτο μέρος.

 

Έπιασε τόπο η αλλαγή laptop, και αυτό φαίνεται στον τρόπο που γράφεις και mix-άρεις. :)

 

Είκοσι tracks στο Reaper

Σου εύχομαι να τα χιλιάσεις. ;D

 

ΕΥΓΕ!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο ειναι,ακομα πιο πολυ μου αρεσαν τα easy μερη.Δυνατοι και οι σολικισμοι.Και ηχητικα μου φανηκε σουπερ.

Μαλλιας και μουσιας=εγγυηση. ;D

 

στο αρπεζ μέρος λοιπόν ένοιωσα να σκύβει ξαφνικά πάνω από την υπόλοιπη μπάντα ο Γκρισίνο του Ποπάυ με την "τεράστια κιθάρα" του

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου