Προς το περιεχόμενο

Μουσική κατηφόρα


X-minor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφορμή για το συγκεκριμένο θέμα κάτι βίδεα που πήρε το μάτι μου (και βασάνισαν τ'αυτιά μου) πρόσφατα. Μπάντες που, στα CD ακούγονται -φυσικά- ακμαιότατες, live όμως... δεεεεεεν! Γενικώς, μπάντες που πήραν την κατιούσα!

 

Αποδείξεις και ονόματα, λοιπόν.

 

Νούμερο ούνο: Judas Priest

 

 

Νομίζω πως την καλύτερη δουλειά έκανε ο KK που την έκανε μ'ελαφρά απ'την μπάντα. Ο Halford απλά δεν μπορεί (λογικό μεν, οκ) και μην μιλήσω καν για τον, πρώην κιθαρισταρά,  Tipton, που πλέον δεν μπορεί ν'ανταπεξέλθει με τίποτα.

Σημείωσις: Στο αντίστοιχο "Pro-Shot" βίδεο, τυγχάνει και τα levels των υπολοίπων, κυρίως κατά την διάρκεια του σόλο του Tipton, είναι ΤΕΡΜΑ...

Και γιατί λοιπόν να πάω να δω live τους JP εν έτει 2017, αφού ξέρω ότι θα ξενερώσω;

 

 

Νούμερο ντος: Mastodon

 

 

Οκ, συνήθως δεν χάνουν νότα παικτικά live. Έλα όμως που φωνητικά τους βρίσκω χ#στα-βράστα. Το συγκεκριμένο κλιπ είναι τυχαίο, είναι και σ'άλλα εξίσου... φάλτσοι να το πω; Θα το πω.

No thanks, I'll pass.

 

 

Νούμερο τρες: Ozzy

 

Δεν βάζω βίντεο, πιστεύω οι περισσότεροι καταλαβαίνετε. Αν όχι, google it, youtube it, κάτι τέλος πάντων, θα το βρείτε. Ποτέ δεν τον θεωρούσα αμάν και τι τραγουδιστή, τα τελευταία χρόνια όμως απλά δεν έχει κανένα νόημα να τον δεις.

 

Υπάρχουν κι άλλοι αλλά αναλάβετε εσείς από δω και πέρα για να μην κουράσω κιόλας. Θα αναφέρω μόνο ως honorary mention τον Tate και τους τωρινούς Queensryche. Αγαπημένος τραγουδιστής και αγαπημένη μπάντα αντίστοιχα που πλέον (βλ. απ'την στιγμή που αποχώρησε ο DeGarmo  ;D ) ούτε που να με πληρώνανε θα πήγαινα σε live τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σαν τίτλος (του νήματος) θα μπορούσε να πιάσει και το δισκογραφικό μέρος. Μιλάμε για μπάντες που παίζουν  μέχρι και σήμερα ή που τα τελευταία χρόνια  συνταξιοδοτήθηκαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε παιδιά , εγώ είδα Judas Priest στο Rockwave το '15 και ήταν μια χαρά γαματοι Και ο πιτσιρικάς ο Richie Faulkner πολύ καλός παίκτης. Ο κόσμος ήταν πολύ ευχαριστημένος

 

Ozzy το 2010 ήταν υπέροχος ξέρω γω

 

Mastodon ποτέ δεν ήταν καλοί στα ive. ΠΟΤΕ

 

Δισκογραφικά και σαν μουσική , είναι απ τις μεγαλύτερες μπάντες του "σήμερα" μαζί με Gojira , Avenged Sevenfold και λοιπούς "νέους"

 

εγώ δεν συμφωνώ

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου