Προς το περιεχόμενο

Epiphone blues custom


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω απολυτα.

για αυτο αλλωστε εβαλα και τα smileys... :lol:

η ουσιαν ειναι βεβαια οτι ακουγεται ΚΑΛΑ :wink: :lol: (& λογω της υψηλης πολωσης' date='ειδικα με 6L6 ΠΟΛΥ κοντα σε ταξη Α)

 

Και για να γελασουμε λιγακι παραθετω εναν αυθεντικο διαλογο που παρακολουθησα, μεταξυ ενος γνωστο εγχωριου αντιπροσωπου (ονοματα δε λεμε,καταστασεις δεν θιγουμε..) και ενος κακομοιρου πελατη πριν απο καμμια δεκαρια χρονια :

 

ΠΕΛΑΤΗΣ:"Δηλ΄. τι ακριβως ειναι αυτο το class A που γραφει ο ενισχυτης"

 

ANTIΠΡΟΣΩΠΟΣ (με υφος 12 καρδιναλιων): "Μα εννοειται οτι σημαινει οτι ο ενισχυτης ειναι ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ δηλ. πρωτοκλασσατος,οχι σαν τους αλλους που δεν ειναι τοσο καλοι... :lol: :lol:[/quote']

 

 

 

¶στα αυτά μην πας να το καλύψεις... :D Πες ότι απογοητεύτηκες που ο Randall Smith σε κορόιδεψε και ότι ο Mark3 δεν είναι πρωτοκλασσάτος όπως αυτός που πουλά ο εν λόγω αντιπρόσωπος.... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε γαμωτο :oops: :lol: το παραδεχομαι..για αυτο τον εχω απο το 88 και με εχει ταραξει στα...προβληματα.. :lol: :lol:

 

τι τον καφε δεν ψηνει καλα,τι τα πατωματα τρυπαει απο το βαρος του,τι τις...μεσες των ανθρωπων που προσπαθουν να τον σηκωσουν απο το πατωμα σπαει...χαλια σου λεω χαλια... :lol:

 

και απο reliability....αισχος,ακομα με τις ιδιες προ-ενισχυτικες τον εχω (και εχω αλλαξει μονο 3 σετ ενισχυτικες χωρις re-biasing βεβαια... :oops: ) και αυτος επιμενει να παιζει και να ακουγεται τελεια....και ρωτω που ειναι η χαρα του πειραματισμου ,που ειναι η ευκαιρια να τον "κουρδισω" με μαγικες λαμπες?? :lol: αισχος!!

 

 

ασε που οι αλητες τον εχουν φτιαξει με..πλακετες και δεν ειναι point to point αλλα ΟΥΤΕ & handwired.. :roll: :lol:

 

κι αυτο το μεγαφωνο?να μη βρωμιζει με τιποτα ρε παιδι μου?? :lol:

 

μου ειπες και εσυ οτι δεν ειναι class A ...παει θα τον πεταξω στα σκουπιδια (η θα τον δωσω στον Αποστολη που μου τον γλυκοκοιταζει ο ..αχρειος!! :lol: :lol: )

 

 

ενω οι πρωτοκλασσατοι ενισχυτες (μαζι βεβαια με τις "κουρδισμενες" κιθαρες :lol: ) ειναι ΑΛΛΟ πραγμα!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ...παει θα τον πεταξω στα σκουπιδια

Για να μην κουραζεις την μεση σου, μπορω να σε βοηθησω, θα τον πεταξω εγω για σενα!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμωτο :oops: :lol: το παραδεχομαι..για αυτο τον εχω απο το 88 και με εχει ταραξει στα...προβληματα.. :lol: :lol:

 

τι τον καφε δεν ψηνει καλα' date='τι τα πατωματα τρυπαει απο το βαρος του,τι τις...μεσες των ανθρωπων που προσπαθουν να τον σηκωσουν απο το πατωμα σπαει...χαλια σου λεω χαλια... :lol:

 

και απο reliability....αισχος,ακομα με τις ιδιες προ-ενισχυτικες τον εχω (και εχω αλλαξει μονο 3 σετ ενισχυτικες χωρις re-biasing βεβαια... :oops: ) και αυτος επιμενει να παιζει και να ακουγεται τελεια....και ρωτω που ειναι η χαρα του πειραματισμου ,που ειναι η ευκαιρια να τον "κουρδισω" με μαγικες λαμπες?? :lol: αισχος!!

 

 

ασε που οι αλητες τον εχουν φτιαξει με..πλακετες και δεν ειναι point to point αλλα ΟΥΤΕ & handwired.. :roll: :lol:

 

κι αυτο το μεγαφωνο?να μη βρωμιζει με τιποτα ρε παιδι μου?? :lol:

 

μου ειπες και εσυ οτι δεν ειναι class A ...παει θα τον πεταξω στα σκουπιδια (η θα τον δωσω στον Αποστολη που μου τον γλυκοκοιταζει ο ..αχρειος!! :lol: :lol: )

 

 

ενω οι πρωτοκλασσατοι ενισχυτες (μαζι βεβαια με τις "κουρδισμενες" κιθαρες :lol: ) ειναι ΑΛΛΟ πραγμα!! :lol:[/quote']

 

Έτσι όπως τα λες, χάλια μαύρα... ασορτί με εκείνη την... απαίσια κιθάρα που λέγαμε... άσε Νίκο, θα περάσω με το τρίκυκλο να τα πάρω και τα δύο, και δεν πρόκειται να σε χρεώσω, εντάξει.. :roll: :P :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Υπαρχει κανεις που να τον εχει δοκιμασει live ρε παιδια?

 

Eννοείς να τον έχει δοκιμάσει γενικά ή σε gig?Αν γενικά, αρκετοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν κάτοχός του στο παρελθόν για αρκετό καιρό και τον πούλησα. Σε λάιβ δεν τον είχα πάρει αλλά τον χρησιμοποιούσα σε εντάσεις δωματίου αλλά και τσιταρισμένο. Πολύ καλό headroom στην επιλογή των 30W, που ήταν και πιο πριμαριστή από αυτήν των 15W. Θαυμάσιο λαμπάτο reverb, 2 καταπληκτικά και πολύ αποδοτικά ηχεία της Eminence, πoλύ βαρύς (κι έχω και πρόβλημα με τη μέση μου λόγω παλιού τραυματισμού), ζεστά και τρισδιάστατα καθαρά που βελτιώνoνται κατά πολύ με αναβάθμιση των κακών & φτηνών λαμπών του, τρομερή ποιότητα κατασκευής & με προσοχή στην λεπτομέρεια, μετασχηματιστές - γομάρια, χοντρή άψογη καμπίνα υψηλής κλάσης, πανέμορφος, & οι παραμορφώσεις του σαν μια ξερή & "αφυδατωμένη" διασταύρωση Vox και Marshall Bluesbreaker (δεν μου άρεσαν - χρησιμοποιούσα σχεδόν πάντα πετάλια)...

 

http://www.epiphone.com/news.asp?NewsID=600

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159347.msg229365#msg229365

http://www.noiz.gr/index.php?topic=9285.msg127633#msg127633

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152121.msg161541#msg161541

 

Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες & φωτό up close & personal, πείτε μου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έτυχε χτες ένας Hot Rod Deluxe κι έπαθα πλάκα.....

 

Αν μου πέσει κανένας μετάχειρος τον τσίμπησα χαλαρά.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου